Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény hívők miért nem...

A keresztény hívők miért nem állnak ki az egyház által szexuálisan bántalmazott emberek mellett?

Figyelt kérdés
Miért nem mennek tüntetni? Vagy miért nem mutatják ki bárhogyan(!) hogy kiállnak az áldozat mellett? Miért tagadják le még plusszban, hogy az egész szervezetten működik, és az egyház megpróbál elkendőzni mindent?

2021. febr. 1. 11:51
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:
Nem a kormány elé gondoltam a tüntetést. De a tüntetés is egy(!) lehetséges opció lett volna, többször írtam, hogy azt hiányolom, sehogyan sem állnak ki az emberek az áldozatok mellett. Ezelőtti kérdésemben egy cikket osztottam meg, amiben egy áldozat csupán bocsánatot szeeretett volna hallani az elkövetőtöl, ezért elment a misére, de a Pap rendőrségi feljelentést tett az áldozat ellen zaklatás vadjával! Akik ott ültek azon a misén(!) miért nem álltak ki az áldozat mellett? Vagy előtte, vagy utána? Hogy bírtak olyan ember miséjére menni, aki előtte halom számra zaklatott szexuálisan kisfiúkat?
2021. febr. 1. 12:53
 32/59 anonim ***** válasza:
15%
..ne ferdíts az utolsó mondatban kérdező, a szóban forgó pap aki zaklatott már nem pap, laikussá tették..
2021. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
A kérdésem továbbra is áll! És nem értem a néma csendet. Mert ha én ott lettem volna, a bennem élő igazságérzet nem hagyott volna nyugodni, és bizony az a pap nem állt meg volna előttem. Igyekeztem volna kultúralt formában felszólalni az áldozat mellett, illetve számonkérni az elkövetőt. Hol van a többi ottlévőben az igazságérzet? A csend egyetértés, ez pedig vétek.
2021. febr. 1. 13:03
 34/59 A kérdező kommentje:
Kérdésemre még mindig nem érkezett releváns válasz, eddig 1 fél válasznál tartunk, és 4 oldalon fut a kérdés
2021. febr. 1. 13:04
 35/59 anonim ***** válasza:
25%

444:

"Ahogy egy felszentelt forrásom fogalmazott: az Érseki Palotában az volt a mondás, hogy nehéz úgy védekezni a hazugságokkal szemben, ha az igazságot nem lehet elmondani."


Esetleg picit fontold meg hogy az áldozat sem él erkölcsileg helyes életet, vagy nem teljesen mondott igazat mindenben..

Elolvasol egy pár újság cikket, de ez még nem teljesen jelenti azt hogy minden le lett írva..


Mert Pannonhalmán is volt egy ilyesmi eset szintén a 444 írta meg, de ott mégis úgy zárult le a dolog, hogy az egykori érintettek nem feltételezik, hogy az összes egyházi és hívő bűnös résztvevő..


Ettől függetlenül az illető pap, aki a zaklató volt súlyos bűnt követett el.

2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
Ez már félig hasznos válasz volt emberek! Nagyszerű!
2021. febr. 1. 13:30
 37/59 anonim ***** válasza:
56%
Vidiripi újra a valláskritika témakörben!!! :D
2021. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
70%
"Esetleg picit fontold meg hogy az áldozat sem él erkölcsileg helyes életet, vagy nem teljesen mondott igazat mindenben.." Hogyne, minden molesztált gyerek hazudik ugyebár.... Mikor jön az áldozathibáztatás, mindig elgondolkodok, hogy aki ezzel jön, az maga is bántalmazó-e- különben miért okolja látatlanban az áldozatot, és védi az erőszaktevőt?
2021. febr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
54%

Magyar esetek:


[link]

2021. febr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 38-as,

"Mikor jön az áldozathibáztatás, mindig elgondolkodok, hogy aki ezzel jön, az maga is bántalmazó-e- különben miért okolja látatlanban az áldozatot, és védi az erőszaktevőt?"


A gyakorin való feltételezések helyett ha van egy pár rendőrségi vagy egyházi vagy csak újságírási kapcsolatod akkor járj utána a dolgoknak..

Ami meg azt illeti egy ember család és munka mellett nem tud feltétlenül úgy utána járni a dolgoknak, de amíg tud addig elmegy a lelkiismerete szerint - ezt már leírták előttem.

Aztán hogy őt hogy hallgatják meg az egy másik dolog.

Az én szerény magán véleményem, hogy nincsen legjobban kezelve a dolog egyik oldalon sem.


Remélem nem baj ha ezek után a többit Isten kegyelmére és ítéletére bízza valaki, mert van más magán életbeli dolga és itt mint egyszerű embernek a hatásköre kimerül. Tüntetni nem mindig célszerű ezt egy páran már leírták előtte.


Pl. ha valakinek van egy idős rokona vagy egy 1 éves gyermeke, akire/akikre vigyáznia kell, akkor megteszi ami tőle telik a lelkiismerete szerint, a többit az isteni gondviselésre hagyja.

Már ha egy hívő emberről van szó, mert egy nem vallásos nyilván erre úgy válaszol Isten nincsen nem segít az ima idő pazarlás, stb. ami persze nem igaz - ha csak a lelkiismeretére is hallgat. Az ima sok csodára képes:

[link]

[link]


Egy biztos, már előttem leírtak mindenki megkapja majd a tetteinek a jutalmát aszerint, hogy jó vagy rossz. Részemről itt vége.

Áldott napot és a legjobbakat!

2021. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!