Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan és miként jöttetek rá,...

Hogyan és miként jöttetek rá, jutottatok arra, hogy nincs isten?

Figyelt kérdés
Én sokat csalódtam ebben a fiktív alakban, mire rájöttem hogy nincsen.

2021. febr. 3. 23:26
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/219 anonim ***** válasza:
100%

Ja tipikus divatmuszlim.

Vagy 100 komment ment el arra,hogy letagadja vagy nem érti mit irnak mások.

2021. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/219 anonim ***** válasza:
14%

"Csak egy a probléma: a tudomány azt mondja, hogy NEM kellett tervezni a világot."


A tudomány nem mond ilyet, legfeljebb a te kis fejecskédben létezik hogy a véletlen mindenre magyarázat.



"Ha mégis tervezve van, akkor viszont rendkívül pocsék tervezés és kivitelezés."


Teljesen mindegy hogy szerinted jó tervezés vagy pocsék. A minőségnek semmi köze ahhoz hogy tervezett a világ vagy sem. Ha én legyártok egy jó minőségű terméket az tervezés eredménye de ha rossz minőségű terméket állítok elő az is tervezés eredménye. Vagy szerint ha gyengébb minőségű terméket veszel a boltban az véletlenül került oda? :))) Szóval senkit nem érdekel hogy szerinted rossz a tervezés, és nem is mérvadó. Ha ezt sem vagy képes felfogni, nem csoda hogy a véletlen számodra magyarázat. Ez is mutatja egyes ateisták milyen alacsony színvonalat képviselnek.

2021. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/219 anonim ***** válasza:
22%
Leírtam hogy alapvetően nincs problémám az evolúció elméletével és nem ellentétes a Koránban leírtakkal, erre azzal jöttök miért tagadom az evolúció elméletét. Öröm ilyen értelmes ateistákkal vitázni :)
2021. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/219 anonim ***** válasza:
5%

Én értettem, csak elég furának találom.

Szerinted létezik véletlen?

2021. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/219 Anahystor ***** válasza:
100%

Nagyon furcsa muszlim vagy te!


"Teljesen mindegy hogy szerinted jó tervezés vagy pocsék."


A "szerintem" valóban mindegy, de az, hogy a világ nem tökéletes nem vélemény kérdése.


És az, hogy milyen a tervezés, utal a tervezőre.

Tudtommal Allah tökéletes, tehát a tervezésének is tökéletesnek kell lennie, SŐT a kivitelezésnek is.... Na és azt azért még a legostobább ember is beláthatja, hogy a világra nem jellemző a tökéletesség!



Amúgy valójában szerinted mit is teremtett Allah, ha az evolúciót elfogadod?

2021. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/219 anonim ***** válasza:
97%

#104 "A tudomány ezt már réges rég bizonyította"

A tudomány sosem bizonyitotta, hogy a dolgok teremtve lettek. Ha szerinted mégis, akkor kérlek mutasd nekem azt a bizonyitékot. Szerintem ugyanúgy nem fogsz, mint a másik kérdésnél sem tetted, de teszek itt is egy próbát. Köszi!


"Minden egyes kutató tudja hogy az élőlények, a világ tervezés eredménye, csak vagy az van hogy nem merik kijelenteni mert akkor a tudományos világ ellene fordul, vagy tudja csak minden nap behazudja magának hogy nem így van."

A kutatóknak nagyon kis része az, aki hisz abban, hogy a világ, az élőlények tervezés eredményei, és rendszerint ők nem közvetlenül természettudományban kutatnak, vagy annak csak nagyon perifériális területén teszik.

Egyébként pedig teljesen mindegy is, mert mint irtam előző hozzászólásomban, az a kijelentés, hogy a világ tervezés eredménye, egy falszifikálhatatlan kijelentés, innentől pedig teljesen irreleváns, hogy melyik kutató hisz ebben és melyik nem. Még ha úgy is lenne, hogy minden kutató ebben hisz, az akkor sem lenne bizonyiték sem a világ tervezettsége mellett, sem ellene.


"Semmi közöm a kreacionistákhoz. Ők azt állítják az élőlények egyik pillanatról a másikra jelentek meg. Én semmi ilyet nem mondtam."

Halljuk akkor, ne tartsd magadban, most milyet mondasz az élőlények megjelenéséről?

2021. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/219 anonim ***** válasza:
15%

"Szerinted létezik véletlen"


Ha létezik is, semmi meghatározó szerepe nincs. Az univerzumot kis millió törvény szabályozza igaz? Ezek fix törvények. Szerinted olyan rendszerben amiben millió törvény szabályoz, mennyi szerepe lehet a véletlennek?

2021. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/219 anonim ***** válasza:
18%

"A "szerintem" valóban mindegy, de az, hogy a világ nem tökéletes nem vélemény kérdése."


Ki mondta hogy tökéletes? Sem az iszlám vallás sem a keresztény nem állít ilyet. Sőt, ki is jelenti mindkét vallás hogy ez a világ véges, az élőlények meghalnak, vannak betegségek, stb. Ezzel csak azt bizonyítod hogy halvány lila gőzöd sincs a vallásokhoz. Meg ugye kérdés számodra mi lenne a tökéletes :)



"Tudtommal Allah tökéletes, tehát a tervezésének is tökéletesnek kell lennie, SŐT a kivitelezésnek is.... Na és azt azért még a legostobább ember is beláthatja, hogy a világra nem jellemző a tökéletesség!"


Nincs ilyen szabály, legfeljebb az ateisták hallucinálják be. Az emberek mindig a legjobb minőséget állítják elő amire képesek? Hát nem, mindenféle minőséget előállítanak. Te logikád szerint viszont mindenki ember a legjobbat kellene hogy előállítsa. Egyébként meg a vallások , legalább is az iszlám pontos választ ad arra miért ilyen ez a világ és azt is kijelenti hogy majd a következő lesz a tökéletes világ.


"Amúgy valójában szerinted mit is teremtett Allah, ha az evolúciót elfogadod?"



83-as válaszomban leírtam.

2021. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/219 anonim ***** válasza:
15%

"A tudomány sosem bizonyitotta, hogy a dolgok teremtve lettek. Ha szerinted mégis, akkor kérlek mutasd nekem azt a bizonyitékot. Szerintem ugyanúgy nem fogsz, mint a másik kérdésnél sem tetted, de teszek itt is egy próbát."


Például bizonyíték a természet törvényei. Bizonyíték vagy te magad és minden élőlény és minden élőlény sejtjeiben található tervrajz, egy olyan programkód ami lehetővé teszi hogy egysejtűből kialakuljon az ember. Ez a magyarázat fényévekkel tudományosabb mint amire ti ateisták vagytok képesek. Mondom, aki komolyan gondolja hogy egysejtűből véletlenül eljutunk az emberig, az totál agyhalott. A másik csoport aki ezt állítja tudja hogy nem igaz, de ugye ha elismernék hogy tervezett világban élünk akkor azzal a vallásokat erősítené ami nem divat és a világ vezetői sem kérnek a vallásokból.



"A kutatóknak nagyon kis része az, aki hisz abban, hogy a világ, az élőlények tervezés eredményei, és rendszerint ők nem közvetlenül természettudományban kutatnak, vagy annak csak nagyon perifériális területén teszik."


Nincs olyan ostoba kutató aki komolyan gondolja hogy a véletlen és a magától magyarázat. Ennyire nem lehet hülye valaki aki természettudománnyal foglalkozik. Ők is tudják hogy tervezett világban élünk, de ők a második csoportba tartoznak.



"az akkor sem lenne bizonyiték sem a világ tervezettsége mellett, sem ellene."


Ez most komoly? :) Te tényleg azt hiszed hogy csak úgy véletlenül megszülettek a természet törvényei? Meg hogy véletlenül egy 3 milliárd hosszú programkód van a sejtjeidben? Mert ha igen a válaszod, akkor még a legprimitívebb vallások is értelmesebb választ adnak nálad.



"Halljuk akkor, ne tartsd magadban, most milyet mondasz az élőlények megjelenéséről?"


Ugyanazt mondom amit eddig. Az evolúció oké, kivéve a véletlen része. A sejtekben található programkód tette lehetővé hogy az egysejtűből eljussunk az emberig, amihez a véletlennek nincs köze. Hogy értsd, az hogy van emberi faj, az szerintetek puszta véletlen. Véletlen hibák milliárdjainak köszönhető ami marhaság. Az emberi faj ki kellett hogy alakuljon, mert ezt írta a programkód a sejtben.

2021. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/219 anonim ***** válasza:
23%

"Nagyon furcsa muszlim vagy te!"


Hány muszlimmal beszélgettél erről a témáról? Gyanítom egyel sem. Talán még csak nem is beszéltél muszlimmal. A sarki gyroszost ne számoljuk. Azt is megértem hogy a te fejedben a muszlim egyenlő egy turbános, szakállas, gépfegyverrel hadonászó terroristával, amit a média ültetett a fejedbe, a médiát pedig a világot vezető iszlámellenes csoportok irányítják. Azt is megértem hogy nálad a vallásos ember egyenlő a kreacioniosta keresztényekkel akik szerint varázsütésre jelentek meg az élőlények és 6x24 óra alatt jött létre a világegyetem. Most viszont olyasmivel találkoztál amit sokan nem akarnak hogy megismerj.

2021. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!