Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják, hogy Jézus jó...

Miért mondják, hogy Jézus jó ember volt, mert aki ilyeneket mond az szerintetek jó ember?

Figyelt kérdés

Lukács 12:51 Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békét hozzak a földre? Mondom nektek: nem, hanem hogy megosztást hozzak.


Lukács 14:26 Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom.


2021. febr. 21. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 Anahystor ***** válasza:
100%

A jobb életkörülmények nem az ateizmusnak, hanem az emberi tudás fejlődésének (tudomány) következményei, ami azonban világnézet független.


Teljesen mindegy, hogy hindu, keresztény, muszlim, vagy éppen ateista a tudós, aki hozzájárul az egyetemes fejlődéshez, a világ jobb megismeréséhez.

2021. márc. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

Valóban nem maga "az ateizmus" fejleszt - de csak az teszi lehetővé az akadálymentes fejlődést.

MINDEN vallás több-kevesebb akadályt jelent a fejlődésnek.

Kivétel nélkül.

2021. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:

Még ha ez így is van, az nem feltétlenül baj. Nem azt mondom, hogy ne legyen fejlődés, de arra nincs semmi garancia, hogy az mindenképp jó dolgokhoz vezet. Persze, hogy a vallások lassíthatják a dolgot, mivel felteszik a kérdést, hogy milyen erkölcsi aggályokat vet fel egy adott fejlesztés. Ez egy nagyon fontos kérdés, ami a tudományon belül megválaszolhatatlan. Én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a tömegpusztító fegyverek fejlesztése bármilyen hasznára volt az emberiségnek. Vagy hogy a tömegkommunikáció sokkal jobban éket vert az emberek közé, mintsem összekötötte volna őket.


A progresszió lassítása egy teljesen érvényes dolog szerintem. Nem mondhatjuk, hogy progresszió mindenáron, miközben nem vagyunk tisztában a következményekkel. Az nagyon nem bölcs dolog.

2021. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:

"a tömegpusztító fegyverek"

Sajnos nincsen nélkülük atomerőmű.

Értem a problémát, és van benne valami.

Viszont úgy gondolom, hogy a legtöbb vallás nem a megfelelő kérdéseket veti fel, és nem a szükséges módon ellenőrzi a fejlődést. Van, ahol a szükségesnél jobban - máshol meg nem eléggé.

2021. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
Nem csak nukleáris arzenálra gondoltam (bár a 10 Mt várospusztítók technológiák aligha használhatók szerintem várospusztításon kívül másra), de vannak vegyi és biológiai tömegpusztító fegyverek is. Ezek létét szerintem nem igazolja erkölcs.
2021. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:

"10 Mt várospusztítók"

Ezt ugye nem mondod komolyan?

Ennyire hülye nem lehetsz, már ne haragudj.


A vegyi és a biológiai fegyverekkel is hasonló a helyzet: a hozzájuk szükséges TUDÁS az szükséges ahhoz is, hogy jóra használjuk. Különben nem létezne korszerű vegyipar vagy biológia.

2021. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:

Mi a problémád a termonukleáris fegyverekről alkotott véleményemmel? Szerinted melyik eleme a 10 Mt termonukleáris robbanófejnek, ami másképp is hasznosítható, mint a városok leradírozása?


Mellesleg atomreaktort előbb építettek, mint atombombát.


Ugyanígy, ahhoz, hogy mondjuk az orvostudomány fejlődjön, egyáltalán nem szükséges fejlesztés, hogy tudjuk, hogyan hozzunk létre olyan kórokozót, ami gyorsan sok emberrel végez. Semmi olyan hasznos tudást nem szerzünk általa, amit más úton ne szerezhetnénk meg, legfeljebb lassabban. Az egyetlen dolog, ami igazolja a tömegpusztító fegyverek létét, az a polgári lakosság ellen elkövetett tömeggyilkosság képessége. Azért fejlesztik őket, hogy erre képessé váljanak.

2021. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

Ez a bajom a hívőkkel, hogy ennyire buták.

Tudod, ez a "legfeljebb lassabban", ez jelenthet tízszeres, vagy még nagyobb különbséget is.

Tehát CSÚNYÁN alávágna a rendes fejlődésnek is, ha nem lennének hadi fejlesztések.

Az atomerőművet is SOKKAL lassabban találták volna fel, sőt:

ugye tudod, miért nem léteznek tóriumos erőművek még ma sem?

BINGÓ!

Azért, mert nem volt, és nem is lesz katonai fejlesztés a témában!

Pedig megoldaná az összes energiagondunkat legalább 100 évre!

És egy "picikét" olcsóbb lenne, mint a fúziós erőmű kifejlesztése!

2021. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:

A "rendes fejlődésnek". Mert a tízedolyan gyors fejlődés nem lehet "rendes"? Sietünk valahová? Úgy beszélsz, mintha nem léteznének alternatívák még a technológiai fejlődésen belül sem, pedig azt hittem, hogy a tudomány idővel mindent megold. Akkor a tömegpusztító fegyverek fejlesztése nélkül mégsem tudja megoldani? Vagy ez miért ilyen elkerülhetetlen?


Amúgy meg fogjad magad visszafele szépen az ostobázással. Meglehetősen megnehezíti a gondolataid értelmezhetőségét, hogy folyton le kell hámoznom róla a hormonális megingásaid. Kettőnk közül jelenleg én vagyok a nyitottabb, én próbállak megérteni. Persze, kényelmesebb címkézni, meg ostobázni, csak akkor ne akarj itt a haladó szellem képviseletében tetszelegni, mert nem igazán tükrözi a hozzáállásod azt, amit hirdetsz.

2021. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:

"azt hittem, hogy a tudomány idővel mindent megold"

Igen.

De például nekem NAGYON nem mindegy, hogy még az én aktív koromban megoldja, hogy ne legyen infarktusom, vagy pedig azonnal kapjak utána új SAJÁT szívet, ne másét... vagy ne legyek cukorbeteg... vagy pedig nőjenek új fogaim, hajam, stb. stb...

eleve azt, hogy éljek legalább 100 évet, jó egészségben, jó erőben -

vagy pedig majd 150 évvel a halálom után lesz meg mindez.


És ez nagyon is jó példa, hiszen az őssejtes fejlesztéseket pont az egyház kaszálta el!

Azóta csigalassúsággal megy minden: hiszen, ahogy mondtad is, a tudomány attól még dolgozik.

Század olyan gyorsan, de hát neked az mindegy...

nem sértésnek írom, de tipikus hívő birka gondolkodás: jó úgy az, ahogy van.

Isten így akarta.

Nehogy már fejlesszünk... még a végén túl jó lenne valakinek.

2021. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!