Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják, hogy Jézus jó...

Miért mondják, hogy Jézus jó ember volt, mert aki ilyeneket mond az szerintetek jó ember?

Figyelt kérdés

Lukács 12:51 Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békét hozzak a földre? Mondom nektek: nem, hanem hogy megosztást hozzak.


Lukács 14:26 Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom.


2021. febr. 21. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
100%

Ez is jó lenne - de az is, amiről írtam.

Jelenleg az adó 1%-át odaadhatod az egyháznak, és... ?... ?...

Van még egyáltalán valami más lehetőség?

Talán van még alibiből 1 kiemelt közigazgatási cél, hogy egy ateistának is legyen legalább egy választási lehetősége.

Na, EZEN lehetne azzal változtatni, ha például egy, a tudományos akadémia által támogatott kutatásnak is lehetne adni ezt az 1%-ot.

Erre kellene valamilyen szerveződés.

2021. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyetértünk. Unfair az ateistákkal (és más hitűekkel) szemben, hogy az egyik 1% csak bizonyos egyházaknak adható. Ha van ilyen kezdeményezés, én szívesen melléállok, de sajnos sok esélyt nem látok, mert mint mondtam, én úgy látom, hogy minden - az egyházpolitika is - identitáspolitikának van alávetve. A egyházaknak juttatott 1% szavazatszerzésről szól (pontosabban arról, hogy az egyházak ne lázadozzanak). Felőlem meg is tarthatnánk, ha lenne mellette másik opció. Meg egyáltalán nagyobb szabadság a téren, hogy rendelkezhessek, hogy az általam befizetett adó hova kerüljön.
2021. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!