Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért támogatják...

Keresztények miért támogatják Izraelt és nézik el a palesztinok ellen elkövetett tömeggyilkoságokat?

Figyelt kérdés

Nem lehet nem észrevenni hogy általában véve a keresztények többsége minden szinten Izrael mellett áll. Ez számomra értehetetlen. Vallási és emberei oldalról nézve is.


Ha vallási megközelítésből nézem, a zsidók nem fogadják el Jézust. Egyszerű csalónak tekintik aki házasságon kívül született, az Újszövetséget pedig olyan könyvnek ami az Ószövetséget veszi alapul de alapjaiban változtatja meg azt.

Az iszlám viszont prófétaként tiszteli Jézust, édesayját Máriát szintén tiszteli, egy fejezet kapta a címét róla a Koránban, az Evangélium pedig eredetileg Isten kinyilatkoztatása.


Emberi oldalát tekinte pedig méginkább értehetetlen sok keresztény hozzállása. Számos emberjogi szervezet, de még az ENSZ is háborús bűnnnek nevezte azt amit Izrael tesz a palesztinokkal. Nagyon sok palesztin civilt gyilkolnak meg. Nőket, gyerekeket. Nem látom hogy ezt elítélnék. A pápa is csak annyit mondott, fejezzék be harcokat, de semmi mást. Nem tudom, biztosan van olyan keresztény aki elítéli a civiliek elleni támadást mindkét oldal esetében, de nem jellemző vagy nem ez jelenik meg a médiában.


Nem várom keresztényektől hogy a muszlimok oldlára álljanak, de azt igen hogy legalább legyenek pártatlanok.



2021. máj. 20. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/252 anonim ***** válasza:
96%

Előző vagyok

"a palesztinoknak nincs más fegyvere. Rá vannak erre kényszerítve. Izrael viszont nincs arra kényszerítve hogy palesztin kórházakat, iskolákat bombázzon meg lakóházakat."


Mellesleg összehasonlitottam a Google Map Gáza térképével, ahol jelezve vannak a kórházak is. Eszerint azok alatt is vannak alagutak, sőt, pont ott vannak a csomópontok.

2021. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/252 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagy tisztában a népirtás fogalmával."

Vagy inkább te nem vagy tisztában vele, ezért idézem is:

"A népirtás vagy genocídium[1] bizonyos bűncselekményeknek valamely nemzeti, etnikai, faji vagy vallási csoport teljes vagy részleges megsemmisítésének szándékával történő elkövetését jelenti."


Mivel Izraelnek nincs ilyen szándéka, ezért nem lehet népirtás.


"Egyrészt nem volt 1 millió áldozat. Ezt az örmények tornázzák fel folyamatosan."

Nem, az örmények másfél milliót mondanak, az 1 millió független kutatók által becsült szám.


Ennek a ténynek rendszerszintű tagadása pedig eléggé felháborító:

"Orhan Pamuk Nobel-díjas török regényírót zaklatásnak és bűntetőjogi eljárásnak vetették alá, miután egy interjúban azt állította, hogy egymillió örményt öltek meg ebben az országban."


Sokat elárul ez rólatok ám...


"Annyi történt hogy az örmények fellázadtak, elkezdték gyilkolni a muszlim népességet mert a Nyugat saját államot igért nekik ha fegyvert fognak."

Nem ez történt, bár lehet nektek ezt kell hirdetni. A török kormány fizet is érte nektek?


"Erre az oszmán állam átköltöztette őket de út közben sokan meghaltak."

Útközben akkor nem halt meg ennyi zsidó, amikor a németek vitték őket koncentrációs táborba. Ráadásul akárhogy nézzük, itt bizony az örmények felét kiirtották a muszlimok. Amit találtam, hogy kb 2 millió örmény élt azon a részen, ebből a népirtás áldozata 1 millió (örmény források szerint másfél).


"Egyértelműen a palesztin civileket lövi az izraeli hadsereg célzottan."

Ha célzottan a civileket lőné, akkor már nem lenne palesztin civil. Ennyire nem kéne hülyének nézned senkit, Izrael jelenlegi katonai erejével néhány nap alatt a földdel tudná egyenlővé tenni az egészet.

Ezzel szemben az történik, hogy Izrael jelenleg védekezik elsősorban, a napi több ezer rakétatámadás ellen. Valahogy ez téged nem zavar. Illetve néhány előre bejelentett célzott támadást hajt végre.


"A muszlimok nem akarják kiirtani a zsidókat."

Akkor miért lövik napi több ezer rakétával őket? Ezzel hirdetik az iszlám békét?


"Ez nem szép dolog, de a palesztinoknak nincs más fegyvere. Rá vannak erre kényszerítve."

Ki kényszerítette a palesztinokat arra, hogy napi több ezer rakétát lőjenek izraeli civilekre? Mohamed, a Korán, vagy maga Allah kényszeríti őket izraeli civilek bombázására?


"Ez a cionisták hazugsága."

Amiket pedig te írsz, az tömény muszlim propaganda, abból is a rosszabb fajta. Szerintem téged fizetnek ezért.

2021. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/252 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy gondolom, ezen alagutak épitése elég sokba kerülhetett. Vajon mi a céljuk?"


Mivel Izrael blokád alatt tartja Gázát, ilyen alagutakon megy be és ki minden. Tehát Izrael dönti el hogy egy független nép mit vehet és mit nem, ki mehet be oda és ki. Ezért mondom hogy a Gázai övezet egy koncentrációs tánor.

2021. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/252 anonim ***** válasza:
100%

31 vagyok

Ha az egyiptomi határon levő alagutakról lenne szó, azt még megérteném. Csakhogy Izrael ott egyáltalán nem bombázott. En a Gázán belüli alagutakról kérdezem, hogy azok mire kellenek. Erre válaszolj kérlek.

2021. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/252 anonim ***** válasza:
16%

Izrael több mint 70 éve erőszakkal elveszi a palesztinok földjeit, lerombolta bulldózerekkel a házaikat, terrorizálta a palesztin lakosságot. Izrael sokkal több arab-palesztin embert ölt meg az elmúlt évtizedekben mint fordítva.

És közben még mindig mártírt játszik a második világháborús holokauszt miatt.


Abdullah

2021. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/252 anonim ***** válasza:
16%

A Közel-Keletet az elmúlt 70 évben "lőporos hordónak" szokás emlegetni.


Elgondolkodtatok már azon, hogy mi ennek az oka ??


Ha Izrael nem vette volna el emberek földjeit, házait, városait erőszakkal, akkor a közel-Kelet talán sohasem lett volna "lőporos hordó".

Az elmúlt évtizedekben Izrael gyújtogatta a háborúkat.

Kis ország, de az USA mint szuperhatalom telenyomja pénzzel, fegyverekkel.


Abdullah

2021. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/252 anonim ***** válasza:
97%

"Ha Izrael nem vette volna el emberek földjeit"

Nem vette volna el, vagy vissza? Őseik hatalmas áldozatok árán szerezték meg azt a földet, amit hitük szerint nekik ígért Isten. Ők már akkor ott éltek, amikor iszlám még csak az emberek képzeletében se létezett, arabokat pedig még nem is láttak arra.

2021. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/252 anonim ***** válasza:
20%

Évszázadokig éltek ott zsidók és muszlimok együtt békében.


De Izrael állam elakarta űzni onnan a palesztinokat. Ehhez semmi joga sem volt. Az ENSZ számtalan alkalommal ítélte el ezért.


Abdullah

2021. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/252 anonim ***** válasza:
100%

31 vagyok

Én nem foglalkozom politikával, a GYIK-on a vallás topikot szoktam nézni. Ezért kellett átböngésznem most ezzel a gázai háborúval kapcsolatos párbeszédeket. Amikor egy bejegyzést olvasol, elég világos, hogy az irója melyik oldalra húz.

Nem emlékszem, hogy láttam volna Izrael-párti bejegyzést, amely megemlitette volna a holokausztot. Palesztin párti bejegyzéseknél azonban gyakran előfordul a holokauszt emlegetése pontosan abban a modorban, ahogy itt is megjelent már többször is.

2021. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/252 anonim ***** válasza:
100%
Ha Izrael el akarta volna űzni az arabokat, akkor nem élne vagy két milló arab Izraelben.
2021. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!