Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A maszturbáció gyóntatása...

A maszturbáció gyóntatása visszaélés?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy a maszturbáció kötelező meggyónása a katolikusoknál a szexuális visszaélés egy formája? Gyakorlatilag minden tini maszturbál, a pap pedig az erről szóló beszámolókat hallgatja a gyóntatófülke sötétségében és reverendája rejtekében. Ráadásul traumatizál is azzal, hogy bűnnek minősíti.

2021. júl. 10. 08:19
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
58%

#9-es nagyon jól látja. Gyerek korban az emberbe súlykolják, hogy gyónni, templomba járni már pedig kell. Aztán ez felnőtt korban is beidegződés, hogy kell.


Nem kell. Istent lehet követni templomokon kívűl is.


Én hiszek Istenben, de tuti, hogy nem fogok beszámolni a titkaimról egy vén embernek, aki aztán lehet arra recskázik.

Egyéni értékrenddel mindenki rendelkezik, eltudja dönteni, hogy bűn e masztizni, szexelni.


A maszturbáció nem bűn. Soha nem is volt az. Csak a prűd emberek körében. Kb olyan mint a böfögés, vagy a fingás. Az élet vele járója.

2021. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
73%

„Soha nem is volt az.”


De az volt. A történelmi egyházakban (katolikus, ortodox) történelmi távlatban (évezredek) bűnnek számít.

2021. júl. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
9%
Eretnekseg mint sok minden más szokásuk amikroől ne beszéljünk. Maszturbálni nem bűn.
2021. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
43%
12. Úgy értettem, hogy bárki bármit mond, ez nem bűn. Akkor sem, ha valami hülye ember annak titulálta.
2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
25%

A Biblia szerint nem bűn.

Ezek után szerintem fölösleges vitatkozni rajta.

2021. júl. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 Kérdezőcske2 ***** válasza:
41%
Nem kötelező úgy meggyónni, hogy jaj plébános úr én maszturbáltam. Ez a bűn ( ha nevezhetjük annak...?? a paráználkodáshoz tartozik, és elég úgy mondani, hogy paráználkodtam, nem kell mélyre ásni a dologban.
2021. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
53%
#16 alapvetően az a baj, hogy KELL gyónni. hogy el KELL mondani. hogy beszélni KELL róla. olyannak is akivel legszivesebben nem osztanád meg ezeket a dolgokat. közbe meg senkinek semmi köze hozzá. de ezt egy fiatal pl ne tudja felmérni, ő szorongani fog. unodrító szokás az egész
2021. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
71%
16# Házasságban szabad a maszturbálás?
2021. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
62%

#17

Senkinek se tartanak fegyvert a fejéhez, hogy gyónjon. De lehet én tudom rosszul. Mindenki saját szabad akaratából megy el gyónni.

2021. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
29%

A maszturbáció gyóntatása lehet visszaélés, ha a pap azért kérdez rá a részletekre, hogy élvezkedjen. Sajnos vannak ilyen esetek.


A Biblia a püspököknek, diakónusoknak, stb. a házasságot ajánlja, hogy ne perverz emberek legyenek ilyen tisztségekben, hanem alkalmasok.

2021. júl. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!