Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A maszturbáció gyóntatása...

A maszturbáció gyóntatása visszaélés?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy a maszturbáció kötelező meggyónása a katolikusoknál a szexuális visszaélés egy formája? Gyakorlatilag minden tini maszturbál, a pap pedig az erről szóló beszámolókat hallgatja a gyóntatófülke sötétségében és reverendája rejtekében. Ráadásul traumatizál is azzal, hogy bűnnek minősíti.

2021. júl. 10. 08:19
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
21%

"Hidd el, a papok többsége nem annyira pervez, mint te. Neked biztos nagy élvezetet nyújt..."


#29 kettőnk közül csak te vagy meleg, kis hazudós!

Nekem undorítóak ezek a dolgok. Sajnos előfordulnak ilyenek, hallottam egy konkrét esetet, ismerős mesélte, aki gyónni volt, hogy a pap visszaélt ezzel.

2021. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
70%

"Nekem undorítóak ezek a dolgok"

Hát persze, annyira, hogy folyamatosan ezen jár az eszed, folyamatosan ezzel foglalkozol :) Biztos nagyon undorító számodra, ha másra se tudsz gondolni... :D


Amúgy nem vagyok meleg, s ilyen perverzióim sincsenek, mint neked. Viszont van pár jó pszichológiai szakcikk, ami foglalkozik ezzel a benned rejlő latens homoszexualitással.

2021. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
52%
Én elhiszem hogy van katolikus pap aki ezzel visszaél, igaz nem vagyok katolikus. De szerintem a legtöbb pap normális, inkább az öreg papok rosszabbak. A fiatalok azok normalisabbak.
2021. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
43%

"A gyerek fejéhez se tart senki fegyvert. Ha a gyónáson elmondja, hogy külső kényszer hatására van ott, akkor nem kell elmondani, mert eleve érvénytelen a gyónása."

álomvilágban élsz

2021. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
45%

Persze, majd pont egy kis gyerek lesz annyira tökös, hogy szembeszáll az apjával, a papjával, és így tulajdonképpen az Istennel is... álomvilágban élsz, ahogy írták.

Ráadásul régebben ez még nehezebb volt.

Addig verték ilyenkor, amíg mozgott.

Szíjjal.

2021. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
38%
Abban élsz. Nálunk a katolikus tanárnő is erőltette a gyonast. Honnan tudom? Mert sokszor mikor református óránk lett volna akkor a katolikus tanárnő jött be és katolikus irat tartott és nem érdekelte hogy reformátusok vagyunk, elvárta hogy írjuk amit diktál de jegyet soha nem adott mert ugye nem vagyunk katolikusnak. Többször is hhetedikes koromig sajnos nem jött a református tanár és a katolikus tanárnő jött be és hallottam hogy mindig a templomba járást meg a gyonast mondta a gyerekeknek. Az egyik osztálytársam től megkérdezte miért nem jár templomba, megszólalni sem tudott. Igenis erőltetik a gyonast, úgy a vallastanarno ( pláne ha olyan bígott mint aki a miénk vagyis aki nálunk volt a suliban) mint a szülők és nincs mit csinálj mert gyerek vagy és szót kell fogadj. Ugye a biiai is írja hogy tiszteld szüleidet. És a pap ha idamesz akkor meggyónta, kérdez tőled és ha megmondod hogy nem akartál odamenni gyonni az is bűn. Reformátuskent ennyit tudok. Úgy veszi a pap hogy bűnt követetsz el hogy nem akarsz gyonni és még a szülőknek ad igazad hogy ravesznek. Mert ugye kell gyonni időnként.
2021. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
10%
Biblia
2021. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
43%

"Addig verték ilyenkor, amíg mozgott."

Nézd, lehet te a gyerekedet szíjjal vernéd addig, amíg mozog, ha nem a kedved szerint cselekszik, de legtöbb helyen azért veled ellentétben normális emberek élnek.

Nekem is volt egy osztálytársam, akit próbáltak vinni gyerekként templomba, néhány alkalommal ment is, majd egyszer hisztit csapott. Senki se verte meg, nem kényszerítette rá utána senki. S még sok példát tudnék hozni, csak ez akkor nekem "látványosabb" volt.


Lehet én kicsit álomvilágban élek, vagy inkább jóhiszemű naiv vagyok, de te egyenesen hazug vagy.

2021. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
45%

És még funkcionális analfabéta is vagy.

Melyik részét nem értetted annak, hogy RÉGEBBEN volt így?

Ma már tilos a gyereket verni.

A lelki erőszak az még nem tilos.

De amúgy, aki a jó válaszokat lepontozza, attól mit várok?

2021. júl. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
53%
Sehol se írtam, hogy mai történet lenne (én se tegnap voltam 9-10 éves), amit bemutattam, vagy te ezt olvastad ki? Ki is a funkcionális analfabéta?
2021. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!