Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A maszturbáció gyóntatása...

A maszturbáció gyóntatása visszaélés?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy a maszturbáció kötelező meggyónása a katolikusoknál a szexuális visszaélés egy formája? Gyakorlatilag minden tini maszturbál, a pap pedig az erről szóló beszámolókat hallgatja a gyóntatófülke sötétségében és reverendája rejtekében. Ráadásul traumatizál is azzal, hogy bűnnek minősíti.

2021. júl. 10. 08:19
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
43%
#19 peer pressure? nem kell a fegyver, elég ha a család, barátok és a környezeted sulykolja, hogy gyónni kell. aki gyengébb (gyerekek, kamaszok), az behódol, akkor is ha nagyon nem akarja az egészet
2021. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
55%

Eleve kezdjük azzal, hogy ha nem gyónt, nem is áldozhat.

Akkor pedig mennek a kérdések:

miért nem áldoztál? hogy képzeled, hogy nem áldoztál? nem mentél gyónni? miért nem mentél gyónni? milyen bűnöd van, miért nem mentél gyónni?

...

nem folytatom: volt már, akit öngyilkosságba kergettek ezzel.

2021. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
75%

„nem folytatom: volt már, akit öngyilkosságba kergettek ezzel.”


Nem ezzel kergetnek embert öngyilkosságba, hanem az érzéketlenséggel. De önmagában az, hogy a maszturbáció bűnnek számít, amit meg kell gyónni, nem feltételez semmiféle érzéketlenséget. Ez inkább egy modern tendencia a keresztények körében, hogy ha megfelelsz átmész, ha nem felelsz meg, elbuksz. Ez egy szektás működési mechanizmus, de egyáltalán nem általános. Én évekig ministráltam, és semmiféle peer pressure nem volt arra, hogy gyónni/áldozni kell, senki nem kérte számon, hogy miért nem gyónsz, vagy miért nem áldozol. Mindig azért tettem, mert felnéztem azokra, akik jó példával álltak elő, és én is jó példa akartam lenni. Pedig egy oltárszolgánál jobban csak maguk az egyházi személyek vannak jobban kitéve ennek "nyomásnak".

2021. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
53%
Előfordult akár egyszer is, hogy egy misén nem áldozhattál, mert nem gyóntál előtte?
2021. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
75%
Ez az ember lelkiismeretére van bízva. Soha nem voltam olyannak tanúja, hogy az atya valakitől megtagadta az Oltáriszentséget. Ő maga is mondta, hogy ilyet nem tesz, még ha tudni véli is valakiről, hogy vétkezett. Esetleg megintheti, hogy szentségtörést követ el, ha ilyet tesz, de azt sem nyilvánosan teszi.
2021. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
53%
Előfordult, vagy sem?
2021. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Hogy áldozol ha nem gyonsz vagy református vagy? Ne hülyéskedhezek ezek már! A tisztelendő atya ismeri a híveit és tudja ki volt nála gyonni és ha nem a híve megkérdezi hova jársz és mit mondasz? Hazudsz egy katolikus templomot....? Nem szabad megáldoztasson ha más vallású vagy mert akkor a pap is vétkezik. Egy katolikus templomban azért reformátuskent nem tudod úgy a szokásokat mint egy katolikus és a pap mindenkit látja és meglátja és feltűnik ha mész aldozni. Én sose szoktam menni áldozni.

Az ortodoxoknal ( szerencsére pont kint voltam és román pünkösd volt) láttam hogy az ajtó előtt áldoztattak. Tehát addig nem engedték ki a templomból amíg nem áldoztal. Szerencsére még nem fogtam ki olyat mert akkor muszáj lenne áldozzak mert mondom hogy az ajtóban állnak és nem engednek ki. Azt hiszem csak nagyobb ünnepeken csinálják ezt. Hülyeségnek tartom. Miért nem a templomba csinálják és aki akar megy áldozni aki nem az nem? Ha az ajtóba akdoztatnak akkor muszáj áldott mert nem Mehetsz Ki a Templomból.

2021. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
23%
Ha az ajtóba áldozatnak akkor muszáj áldott mert nem Mehetsz ki a templomból. Szentelt kenyereket is osztanak de a szerencsére a templomudvar ajtónál és én mivel a templom mellett lakom ismerek minden ajtót és kilótól a hátsó ajtón, ha zárva van akkor átlépték a kerítést mert ilyen láncos kerítés van.
2021. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
67%

#20

Hidd el, a papok többsége nem annyira pervez, mint te. Neked biztos nagy élvezetet nyújt ezeken elmélkedni, élvezkedni, de a papokat nem nagyon hatja meg, lényegében egyik fülükön ki, másikon be. Sokszor rengeteg gyónó van, nincs idő ilyesmire. Nem úgy vannak, mint te, hogy számítógép előtt ülve nyúlkálsz a gatyádba, míg ezeken a dolgokon ábrándozol. :)


"#19 peer pressure? nem kell a fegyver, elég ha a család, barátok és a környezeted sulykolja, hogy gyónni kell. aki gyengébb (gyerekek, kamaszok), az behódol, akkor is ha nagyon nem akarja az egészet"

A gyerek fejéhez se tart senki fegyvert. Ha a gyónáson elmondja, hogy külső kényszer hatására van ott, akkor nem kell elmondani, mert eleve érvénytelen a gyónása.

2021. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
95%

"Előfordult, vagy sem?"


Mondom, én ilyet sosem láttam.


"Hogy áldozol ha nem gyonsz vagy református vagy? Ne hülyéskedhezek ezek már! A tisztelendő atya ismeri a híveit és tudja ki volt nála gyonni és ha nem a híve megkérdezi hova jársz és mit mondasz? Hazudsz egy katolikus templomot....?"


Alaphelyzetben igaz, de nem csak saját közösségedben áldozhatsz, lehet, hogy ki tudja milyen okból elutaztál, munkából vagy időtöltésből, rokonoknál vagy, áthelyeztek stb. Amikor áldozásnál az ostyáért mész, nem fog a pap a sorra kerülésedkor megállni, hogy hát te meg ki a fene vagy :)

2021. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!