Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A maszturbáció gyóntatása...

A maszturbáció gyóntatása visszaélés?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy a maszturbáció kötelező meggyónása a katolikusoknál a szexuális visszaélés egy formája? Gyakorlatilag minden tini maszturbál, a pap pedig az erről szóló beszámolókat hallgatja a gyóntatófülke sötétségében és reverendája rejtekében. Ráadásul traumatizál is azzal, hogy bűnnek minősíti.

2021. júl. 10. 08:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
45%

Azt sem értem, hogy miért neveztél hazugnak?

Nem azt mondtam, hogy TE nem láthattál ilyet.

Azt mondtam, hogy régen ez volt az általános. Másban is: ha a gyerek nem azt tette, amit a szülő mondott, akkor verték. Sokat. Nagyon.

Ezek után azt mondani, hogy nem volt kényszerítés...

bár mondjuk még mindig jobban járt, mint egy felnőtt a máglyán. A szeretet vallásában.

2021. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
43%

Azért mondtalak hazugnak, mert ez az igazság, hazug vagy.


"Addig verték ilyenkor, amíg mozgott.

Szíjjal."

Én egy ilyenről se hallottam, de te biztos sok ilyen esetet ismersz. Mutass néhányat, hogy igazold. Mert kitalálni bárki tud bármit, csak egy kis piszkos fantázia kell hozzá.


Sajnos te nem kaptál, lehet ezért lettél ilyen hazug, a rossz és gyenge neveltetés miatt.

2021. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
45%

Iskolában te mit csináltál, magyar és történelem órákon?

Kötelező irodalmat olvastad?

Vagy már ott is a rózsaszín álomvilágodban éltél?

Nem 30 évről beszélek, hanem 100-ról.

Ez még mindig nudli ahhoz képest, hogy 2000 éve is ez volt, meg 4000 éve is.

Arról meg nem tehetek, hogy ez már kilóg a kis álomvilágodból.

Sőt: szerintem mér gyerekkorodban is láthattál volna dolgokat.

De te már akkor is becsuktad a pilláidat a durva valóság elől.

2021. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
44%

Akkor mutasd meg kérlek, hogy melyik történelem könyv melyik oldalán szerepelt ez. Mert továbbra is egy hazug gazembernek tűnsz. Semmit se támasztasz alá, csak nagyokat mondasz.


"Ez még mindig nudli ahhoz képest, hogy 2000 éve is ez volt, meg 4000 éve is."

Hát se 2000, se 4000 éve nem volt gyónás, szóval nem teljesen értem az összefüggést.


Amúgy írásképed alapján te se lehetsz túl éles kés a fiókban, inkább az a szokásos, tanulatlan megmondó ember. Sebaj, még jó focidrukker lehet belőled fradi és újpest meccseken :)

2021. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
8%

[link]

[link]


"nem volt gyónás"

Mondtam, hogy problémás vagy. Itt a nevelésről beszéltem.


"írásképed alapján"

Hmmm...

konkrétan?

2021. júl. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
46%
Móricz Zsigmond addig verte gyerekét, amíg mozgott, vagy szülei őt verték ennyire meg? Vagy miért linkeled?
2021. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Nem normálisak és keresztények ezek a Kati papok. Se az ortodoxok. A maszturbáció az nem bűn csak akkor ha kézmosás nélkül imádkoznak vagy vetnek keresztet vagy mennél a templomba. Esetleg a templomba csinálnád😃😀.

Minek kéne meggyónni. Nem kerülsz a pokolra ha nem gyomor meg, ezt mint református mondom. Én nem gyonnám meg. Ha nincs más bűnöd hazudj egyet inkább.

A papok azt se tudják mi az a maszturbálás mert cölibátus T fogadták illetve ha tudják akkor ők is bűnösök tehát nem érdemes nekik meggyónni.

Na és arra milyen penitenciar szab ki, 5 Ave Mariat meg 5 Miatyánkot?

2021. aug. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
52%

"A papok azt se tudják mi az a maszturbálás"-véled.


Az is lehet, hogy ők tudják a legjobban!


[link]


[link]

2021. aug. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!