Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények tisztában...

Godaime kérdése:

A keresztények tisztában vannak vele, hogy a Biblia szerint Isten alkotta meg a gonoszt is?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért hiszik, hogy ez a lény teljesen jó? Ha meg nem, akkor miért tagadják?

2021. júl. 19. 19:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/139 KZitus ***** válasza:
47%

#9

"Még olyan hívővel nem is találkoztam, aki végigkövette volna, hogyan lett a sátán gonosz,..." - pedig ez az egyik nagyon fontos tanítása a Bibliának.

Ha van kedved, itt utána olvashatsz, honnan származik Sátán.

[link]

2021. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/139 anonim ***** válasza:
41%

"a világ bolondjait választotta ki Isten"

Én azért nem örülnék neki, ha a világ bolondja lennék. De te legalább tudod magadról, ez így már egy fokkal jobb.


"hogy megszégyenítse a bölcseket"

Egy JÓ isten senkit sem akar megszégyeníteni.

Te - ha észrevetted volna - nem válaszoltál a kérdésre. Tudom, hogy nem vetted észre, mert visszamondtad azt, amit a lelki vezetőd a szádba adott. De nem érted.

Ha értenéd, akkor ekkora butaságot nem mondtál volna.

De ezt már elmondtam neked néhányszor, csak te sajnos tanulni sem tudsz belőle - a mellett, hogy gondolkodni sem tudsz róla.

Ezért nem kellene ilyenkor beleszólnod ebbe a témába.

2021. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/139 anonim ***** válasza:
66%

„emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság”

Na, ebből is látszik, hogy ez mekkora hazugság.

Nagyon részletesen leírtam már, és nem akarom még egyszer, mert te is ott voltál, olvashattad.

Ha nem voltál képes elolvasni, vagy megérteni, az elég baj.

A Biblia is elég jól leírja mindezt - talán többet kellene olvasnod, az Őrtorony helyett, vagy legalább mellette.

2021. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/139 A kérdező kommentje:

" Én alkotom a világosságot, és én teremtem a sötétséget; én szerzek jólétet, s én idézem elő a balsorsot is. Én, az Úr viszem ezt végbe, mind"


Izejás 45:7

2021. júl. 19. 21:35
 15/139 anonim ***** válasza:
0%
Tiszában vagyok vele, de ettől még Isten nem lesz gonosz, mint ahogy te sem leszel gonosz, ha írsz egy könyvet, amiben gonosz szereplők vannak.
2021. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/139 anonim ***** válasza:
100%
De ha készítek gonosz robotot, aki aztán elkezd gyilkolni, akkor már sajnos igen.
2021. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/139 A kérdező kommentje:
Tehát tudatosan megteremtette a gonoszt, tudatosan a gonoszra való hajlamra teremtette meg az embereket és mégis őket bünteti meg ezért. Hol van ebben a "nem gonoszság" / ez melyik univerzumban jó?
2021. júl. 19. 22:13
 18/139 anonim ***** válasza:
69%

Az a vicc, hogy az emberek nem is voltak gonoszok: szerencsétlen Ádám még azt sem tudta, hogy a szerszámja mire való, mikor kiűzték az édenből. Nem azt büntette, aki a bűnt elkövette.

Erre mondják a hívők, hogy de majd micsoda hatalmas büntetést ad neki... hát nem. Ha ad egyáltalán, akkor is ugyanúgy fogja büntetni, mint a bűnös embereket.


Az utódokról már nem is beszélve.

Erre mondják a hívők, hogy hát a rossz dolgokat örököltük - na, ez viszont az isten TUDATOS döntése!

Mert lehetett volna olyan is, hogy nem örököljük, és minden ember tiszta lappal kezd az édenben.

Valami miatt isten mégis nagyon vigyázott arra, hogy MINDEN EGYES ember örököljön MINDEN rossz tulajdonságot, ami Ádámékban még meg se volt a bűnbeesés előtt. Az öröklés általában úgy működik, hogy egyes tulajdonságok kivesznek az utódokból, pl. mi se tudunk már C vitamint termelni, se fagyállót, stb. - de a bűn az bezzeg soha, egyetlen emberből sem veszett ki!

Arra az isten személyesen vigyáz.

2021. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/139 A kérdező kommentje:
Azt se felejtsd el, hogy isten direkt rakta oda a tudás és az élet fáját a kertbe és mivel látja a jövőt, pontosan tudta mi lesz a következménye. Kereszténynek lenni kb azt jelenti, hogy minden észérvet és logikát ki kell dobj az ablakon kb.
2021. júl. 19. 22:42
 20/139 anonim ***** válasza:
0%
A gonoszság nem létezik, mert egyszerűen minden rossz. A világűr sötét. Gonosznak születünk. A gonosz a kiindulópont, az a természetes.
2021. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!