Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne a világban ha...

Mi történne a világban ha bejelentenék hogy nem létezik isten? több lenn

Figyelt kérdés
Kitörne a pánik, vagy teljesen nyugodtak maradnának az emberek? Én amugy nem vagyok ateista, én inkább úgy vagyok vele, hogy nem tudjuk hogy létezik-e isten, sok érv szól mellette és ellene is...

2021. okt. 24. 15:57
1 2 3 4 5
 31/42 Godaime ***** válasza:
90%
Csak azt tudom mondani amit az előttem szóló.
2021. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Darkmoon80 ***** válasza:
65%

18, 21, 24!


Én válaszoltam neked.

Te is válaszolsz majd a megjegyzéseimre (23, 25, 27)?


(Ha nem, akkor úgy veszem, elfogadtad őket...)

2021. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
24%
Az én szememben gyávák vagytok, kik nem merik felvállalni önmagukat. Tartózkodnak, mint a Parlamentben a seggfejek, kik nem tudnak dönteni. Vagyis köpönyegforgatók, ha véletlen mégis van Isten, akkor rögtön nyalnák a talpát. Amíg nincs bizonyíték, addig nem, hanem iróniával belekötnek mindenkibe.
2021. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Darkmoon80 ***** válasza:
71%

1, A gyávaságról, felvállalásról addig ne beszélj, amíg TE még a nincknevedet sem mered felvállalni...


2, Nem tartózkodok, hanem egyértelműen kijelentettem, NEM HISZEK ISTENBEN. Hol van itt a tartózkodás???

Az, hogy elismerem, nem jelenthetem ki bizonyítékok hiányában, hogy BIZTOSAN nincs isten, csupán annyit jelent, ÉN nem állítok olyat, amit nem tudok bizonyítani, szemben a hívőkkel, akik nagy mellénnyel állítják " Van Isten!", csak erre éppenséggel semmi alapjuk nincs, mert bizonyítani nem tudják!


3, Fáj az irónia? Talán találva érzed magad?


4, Ha bizonyítaná valami isten létét akkor elfogadnám a létezését, mint tényt, mivel én nem vitatom a bizonyított tényeket elvakult fanatizmussal, szemben egyes hívőkkel, akik a csillagot is letagadják az égről, csak hogy a hitük össze ne dőljön.


5, Ha bizonyított lenne isten léte, AKKOR még mindig fennáll az esélye, hogy elutasítom azt, hogy őt válasszam, mert egyáltalán nem biztos, hogy egyet értek az értékrendjével (sőt Istenével biztosan nem).


6, Te most is a talpát nyalod, annak a reményében, hogy ettől majd bejutsz a mennyországba. Mint felhívtam már rá a figyelmedet, ez egyáltalán nem biztos, mivel Isten maga válogatja ki azt, hogy ki üdvözül és ki nem, és ezt nem a földi cselekedeteid alapján mérlegeli. Lehet, te kimaradsz, mert épp úgy látja jónak, és ez ellen semmit sem tehetsz.

Pech, ilyen Istent választottál.

Meglehetősen igazságtalan rendszer (mintha a tanár a dolgozatokat nem az elért teljesítmény, hanem egyéni szimpátia alapján osztályozná)

2021. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Godaime ***** válasza:
82%

33/


Csak megsúgom, ha valami csoda folytán létezik a Biblia Istene én előbb köpném szembe őt és vonulnék önként a pokolra, mintsem hogy valaha is a lábát csókolgassam. A létezését elismerném igen, de nem hinnék benne és nem követném. A Biblia Istene, főleg az ószövetségé gonosz, bosszúálló, gyerekes és egyáltalán nem méltó arra, hogy bárki is kövesse őt.

2021. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
43%

Kíváncsi vagyok a véleményekre!

Csak erős idegzetűeknek! Dupla 18-as karika!



Ha napjainkban lennének olyan kisebb népek, ahol az alábbiak szerint

emberáldozatokat mutattak be:

Az apák (persze az anyák beleegyezésével) élve égették el a tűzben a fiaikat és lányaikat, méghozzá úgy, hogy előbb szertartásosan megerőszakolták őket, és aztán élve vetették őket a tűzre, különféle isteneknek.

Ti mire ítélnétek ezeket a nemzeteket?

2021. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
65%

Ha kiderülne, hogy létezik a bibliai isten, akkor sem hódolnék be neki, mert rendkívül unszimpatikus alak. Inkább a pokolba mennék a pokolba, halálom után.


A 33-ast amúgy nem szándékosan pontoztam fel, csak szólok. A kommentjét amúgy jelentettem a moderátornak. Tipikus példája annak, hogy a kereszténység nem tesz jobb emberré.

2021. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
52%
*Inkább a pokolba mennék, halálom után.
2021. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
52%

Persze az is kérdés, a 33-as vajon mennyire követi a vallása tanításait? Vajon egy keresztény ember lehet ilyen indulatos másokkal szemben?


37-38-as voltam.

2021. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
10%
Jézus sem szerette a teszetoszákat. Vagy nem vagy igen. Jézus is ezt mondta, ha nemet mondtál, otthagyott a búsba.
2021. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!