Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne a világban ha...

Mi történne a világban ha bejelentenék hogy nem létezik isten? több lenn

Figyelt kérdés
Kitörne a pánik, vagy teljesen nyugodtak maradnának az emberek? Én amugy nem vagyok ateista, én inkább úgy vagyok vele, hogy nem tudjuk hogy létezik-e isten, sok érv szól mellette és ellene is...

2021. okt. 24. 15:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
10%
Darkmoon80 az, hogy te nem szereted a pápát és Jézust sem, arról meg nem én tehetek, amúgy hol mondtam ítéletet? Csak azt mondtam, hogy nem mindenki üdvözül, azok akik vonulnak a pápával lehet üdvözülnek. Egyébként én sem mentem a pápát nézni.
2021. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Godaime ***** válasza:
85%
Nem arról van szó, hogy nem szereti Jézust, ő nem hisz a létezésében. A pápa meg pedofilokat bújtató bohóc. Megértem ha valaki őt nem szereti.
2021. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Darkmoon80 ***** válasza:
89%

21!


Te valahol nagyon eltévedtél!!!

Olvasási problémád van esetleg?


HOL írtam én a Pápáról a válaszomban???

HOL írtam Jézusról?

Hol írtam, hogy nem szeretem egyiket vagy másikat?


Egyéb iránt a Pápa nekem szimpatikus, szerintem sok dolgot jól kezel, bár vannak olyan dolgok is amikben nem értek vele egyet.


Én a 18-es válaszodra reagáltam:


"17-es, igen, a többi fiatal nem számít, majd eltűnnek az idő vasfogai alatt. Kicsi a mennyország, nem mindenki fér be azért."


Kiemelve: " a többi fiatal nem számít, majd eltűnnek az idő vasfogai alatt".


ITT konkrétan ítéletet mondsz emberek felett.

Értéktelennek bélyegzed azokat, akik nem mentek el a Pápát megnézni.


Tehát RÓLAD volt szó, VELED nem értettem egyet, nem a Pápával és nem Jézussal, SŐT éppen a Jézus által hangoztatott elvekre hívtam fel a figyelmedet, melyeket TE veszel semmibe.

2021. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
20%
Pedig ha haragvó Jézus eljön a világvégén, akkor már elvileg nem fog kíméletes lenni és mondhatja azt amit én mondtam. Én embertömegekre mondtam ítéletet, nem egyes személyekre. Mint Sztálin mondta, "Egy ember halála tragédia, milliók halála statisztika."
2021. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 Darkmoon80 ***** válasza:
20%

"ha ..."

többször: hahahahaha


"elvileg..."

és valójában???


Látod, te csak találgatsz, de ezekre a feltevéseidre semmi tényalapod nincs, egy 2000 évvel ezelőtt lejegyzett szájhagyomány gyűjteményen kívül, ami csomó "képletes", félreérthető vagy egyértelműen hibás dolgot is tartalmaz


Szóval én erre egy lyukas garast sem tennék fel, nemhogy az életemet és a boldogságomat.

2021. okt. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Darkmoon80 ***** válasza:
20%
Mellesleg a 23-as kommentemben leírtakra vajon miért nem reagálsz, ahelyett, hogy ilyen homályos fenyegetéseket írsz?
2021. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Darkmoon80 ***** válasza:

" ha haragvó Jézus eljön ha haragvó Jézus eljön ..."


wtf!

haragvó?

nem éppen ő prédikált a szeretetről??

megbocsájtásról???


Jó példával kinek kellene elöl járni???

2021. okt. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
15%
Darkmoon80 és Godaime, ti Isten mellett álltok ki vagy Isten ellen vagytok? Ennyi lenne a kérdésem csak.
2021. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
21%

A "világ" sok dolgot bejelent.

Az esetek túlnyomó többsége manipulatív az emberiségre nézve.

Ha manipulál, akkor elvonja a figyelmet valamiről, hogy az ellentétét, vagy valami mást bizonygasson. Ha bejelentenék is, attól a számomra még nagyon is létezik!

Néhány év múlva be fogják jelenteni olyan módon, hogy be fognak tiltani minden féle,fajta vallásgyakorlást!

2021. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Darkmoon80 ***** válasza:
69%

28.


Ateista agnosztikusként ugyanis nem hiszek semmilyen isten létezésében (bár bizonyítékok hiányában teljes bizonyossággal kizárni sem tudom azt).


Nem vagyok tehát sem isten ellen, sem isten mellett.


(szándékkal kisbetű, mert nem korlátozom a bibliai Istenre a kijelentésemet)


Megj: a Bibliában leírt Isten létét viszont bizonyítható módon tudom cáfolni a Biblia alapján, tehát RÁ leszűkítve a kérdést a válaszom az ő nem létezéséről meg vagyok győződve. (Ez esetben sem ELLENE vagyok, mint ahogy nem vagyok a Fogtündér ellen sem, sem bármely más emberek által elképzelt lény ellen sem.)

2021. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!