Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne a világban ha...

Mi történne a világban ha bejelentenék hogy nem létezik isten? több lenn

Figyelt kérdés
Kitörne a pánik, vagy teljesen nyugodtak maradnának az emberek? Én amugy nem vagyok ateista, én inkább úgy vagyok vele, hogy nem tudjuk hogy létezik-e isten, sok érv szól mellette és ellene is...

2021. okt. 24. 15:57
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
12%
Eljönnek Jézus Krisztus az ég felhőin mert már bebizonyosodnak hogy a Sátán teljesen a hatalmába vette a világot és Isten nem hagyná az embereket, nem tűrné el a bűnt tovább.
2021. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
10-es: na és honnan tudod? a hit az nem tudás, hinni lehet bármiben
2021. okt. 25. 16:04
 13/42 Godaime ***** válasza:
100%
Már van elég bizonyíték a szervezett vallások isteneinek kizárására, de ez nem érdekli az átlagembert akit ebbe neveltek bele.
2021. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

jah, a megszokást nehéz eltüntetni...


Egyébként én nem hiszem hogy túl nagy botrány, fejetlenség lenne egy ilyen bejelentéskor. Manapság is már csak az öregek tartják a vallást, meg akit beleneveltek(kényszerítettek)

2021. okt. 26. 16:43
 15/42 anonim ***** válasza:
21%
Nézd meg hány fiatal van ott, amikor vonul a pápa.
2021. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 KZitus ***** válasza:
7%

Szia

Ahogyan előttem írták, már évezredek óta mondják, vagy ahogyan te írtad ki/bejelentik, hogy nincsen Isten. Isten ezt tudta előre, hogy az "ellensége" Sátán ezt is fogja terjeszteni az emberek között, és az is, hogy ez milyen hatással lesz a jelelemükre, hova vezeti ez az embert. Élénk leírást ad erről Isten Szava a Zsoltárok 14:1-6 verseiben:

"Ezt mondja magában az ostoba: „Nincs Jehova.” Romlottak a cselekedeteik, és utálatosak a tetteik, nincs, aki jót tenne. De Jehova letekint az égből az emberekre, hogy lássa, van-e valaki, aki értelmes, aki Jehovát keresi.

Mindnyájan elfordultak, mind ugyanúgy romlottak. Nincs, aki jót tenne, egyetlenegy sincs.

Hát egy értelmes sincs a gonosztevők között? Úgy falják fel népemet, mint a kenyeret. Jehovát pedig nem hívják segítségül.

De nagy rémület fogja majd el őket, mert Jehova az igazságosak nemzedékével van.

Ti gonosztevők, igyekeztek ugyan meghiúsítani az alacsony sorú terveit, de az ő menedéke Jehova."

Hát eléggé egyértelmű mi történik az ilyen emberekkel. Ezért kell sürgősen keresni, megismerni a Teremtőnket, mert jelenleg még lehet, és elkerülhetjük nemtetszését.

Nézd hogyan vélekedik még azokról, akik nem ismerik Istent:

Zsoltárok 10:4

"A gonosz az ő fölényessége miatt nem keresi Istent; ez minden gondolata: „Nincs Isten.”

Figyeld meg az okát, miért nem keresi sok ember az Istent!

2021. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 Darkmoon80 ***** válasza:
72%

"Nézd meg hány fiatal van ott, amikor vonul a pápa."


Sok... de mennyiből?

2021. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
16%
17-es, igen, a többi fiatal nem számít, majd eltűnnek az idő vasfogai alatt. Kicsi a mennyország, nem mindenki fér be azért.
2021. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 Darkmoon80 ***** válasza:
50%

Ne ítélj, hogy ne ítéltess!


Neked vajon lenne ott hely?


Tudod, kegyelemből üdvözülsz, nem cselekedetek által!


Hiába szenteskeded végig az életedet, lenézve a hitetleneket, a más hitűeket, ha végül nem ez alapján kerülsz a mennybe (vagy a pokolba), hanem Isten kénye-kedve szerint!

2021. okt. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Godaime ***** válasza:
52%

18/

Hidd el, nem mindenki akar hozzád hasonló öntelt egyénekkel összezárva lenni egy örökkévalóságig.

2021. okt. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!