Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik törzsfőnök búcsúzott...

Balasa Bence kérdése:

Melyik törzsfőnök búcsúzott ezekkel a szavakkal a spanyoloktól?

Figyelt kérdés

Olvastam régebben egy cikket egy őslakos amerikai törzsfőnőkről, akit természetesen a konkvisztádorok máglyára küldtek, mert nem akart behódolni. Az égetés előtt még egy szerzetes megkérdezte a főnököt, hogy nem akar - e megkeresztelkedni, hogy a mennybe kerülhessen, ne a pokolba.


- a fehér emberek is oda fognak kerülni?


- igen, ha jó keresztények.


- akkor most azonnal égessetek el, mert én nem akarok ilyen gonosz emberekkel együtt élni!



2021. nov. 22. 18:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
6%
Én inkább megkeresztelkedtem volna mint élve elégessenek. Ez az indiai civilizáció. Még hogy mi reformátusok üldöztünk bárkit is....ez a kérdés a bizonyíték hogy egy kálvinistánál nincs jobb és kerrsztényebb. Mivel a konkvisztádorok tudjuk milyen vallásúak voltak, üldöztek mindenkit
2021. nov. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
14%
Megkeresztelkedett volna ha nem barbár akkor nem kellett volna elégessék hanem betegyék vezekelni egy kolostorba. Mert ha bekeresztelkedik már nem eretnek.
2021. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hatuey volt a neve és kubai volt.
2021. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Anjutca



Úgy látom, egy válasz nem volt elég egy másik hozzászólásom alatt. Tipikus fanatikus keresztény... épp az ilyenek miatt tértem vissza a magyar ősvallásra.

2021. nov. 22. 20:49
 5/28 A kérdező kommentje:

anonim


Köszönöm

2021. nov. 22. 20:50
 6/28 A kérdező kommentje:

Anjutca


Csak annyit mondok arra, amit összehordtál...



Tátos fia koldus, akarsz-e koronát?

Tövisből, s hátadra egy idegen keresztfát?

Bosszúálló istent, a szenvedés templomát?

Hol a mi térdünktől kopott fényesre a márvány


Isten fia koldus, akarsz-e koronát?

Fényből, szerelemből az élet virágát

Akarsz apró magból égig érő életfát?

Gyökere a múltban, ágai már odaát



és


[link]

2021. nov. 22. 21:40
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Igen....a jelenlegi Őszentsege egy Szent mert meghagyja a poganysagot. De jön még kutyára dér mert egyszer ezt a pápát is magához szólítja az Isten és a következő szigorúbb lesz.
2021. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Te pedig a halálod után meghatározatlan időre a purgatóriumba kerülsz.


Én vagy felmegyek a hadak útjára, és örökre a népemet fogom óvni, vagy leszállok az alvilágba. Bármelyik is legyen majd, elfogadom a sorsomat.

2021. nov. 23. 08:04
 9/28 anonim ***** válasza:
Nem meghatározatlan időre csak az ízeket napjáig, akkor eldől a végleges hely. Én azt hiszem.el.amit az ortodoxok mondanak hogy van egy Judecată Particulara vagyis részleges ítélet rögtön a halálod után. Akkor a purgatoriumba kerülsz (ezt nem hiszik az ortodoxok, helyette állapotot mondanak) és ha nincs élő aki imádkozzon érted hogy kikerülj onnan mert nincs se testvér, se család akkor ítélet napjáig ott maradsz. Van a Judecată Universala az a végleges itélet amikor a purgatorium megszűnik és eldől ki hova kerül.
2021. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Azért csak megjegyezném az 1-rs hozzászólás kapcsán:


"Én inkább megkeresztelkedtem volna mint élve elégessenek."


Ezek szerint az iszlám vallásra is gond nélkül áttérnél, ha mondjuk meg akarnának kövezni a keresztény vallásod miatt.



"Ez az indiai civilizáció."


Nem. Ez a sötétség. Mint köztudott (bár láthatóan nem mindenki számára az) az "indiai civilizáció" nem Amerikában található, hanem Ázsiában. Kolumbusz óta sokat fejlődött a világ, ma már szégyen Indiát Amerikához sorolni.

2021. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!