Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik törzsfőnök búcsúzott...

Balasa Bence kérdése:

Melyik törzsfőnök búcsúzott ezekkel a szavakkal a spanyoloktól?

Figyelt kérdés

Olvastam régebben egy cikket egy őslakos amerikai törzsfőnőkről, akit természetesen a konkvisztádorok máglyára küldtek, mert nem akart behódolni. Az égetés előtt még egy szerzetes megkérdezte a főnököt, hogy nem akar - e megkeresztelkedni, hogy a mennybe kerülhessen, ne a pokolba.


- a fehér emberek is oda fognak kerülni?


- igen, ha jó keresztények.


- akkor most azonnal égessetek el, mert én nem akarok ilyen gonosz emberekkel együtt élni!



2021. nov. 22. 18:48
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Darkmoon80


Nekem ez az Isten csak egy ellenszenves mesealak."



Ahogy nekem is

2021. nov. 23. 20:18
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Majd az ítélet napján elszámol benézek vagy még hamarabb is mikor a purgatoriumba kerültök. Eszembe jutott hogy olvastam én vakahol hogy Amerikában élnek valami protenstansok és minthaazok is gyűlölték volna az indiánokat meg pogányoknak tartották. Nem csak a katolikusok gyűlölték őket. Csak a katolikusok ölték meg őket de a protenstánsok is lenézték.

Azt mondtam jobb lett volna betartatni egy kolostorba vezekelni mert akkor nem ölték volna meg. És akkor Isten se itelné el a keresztényeket emberölésért. Azért nehogy már egy keresztény katolikus itéltessen meg egy hitetlen miatt. Ezért mondom a kolostort mert akkor életben maradt volna és Isten nem volna amiért elítélnek a konkvisztádorokat

2021. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

,,Te sem tértél meg 1000+1 vallás fele, akkor jogosnak éreznéd ha emiatt emberek ezrei/ milliói meg akarnának ölni?,,

Keresztény Reformátuskebt a helyes vallásban vagyok, nem kell sehova se áttérjek.

2021. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#23


“Keresztény Reformátuskebt a helyes vallásban vagyok, nem kell sehova se áttérjek.”


Minden hívő ezt mondja, csak épp ugye a saját vallásáról. A tiéd mitől jobb/ igazabb? Jah, hogy mert te ebben hiszel s fanatikus vagy ezért minden mást ignorálsz vagy rosszabb esetben elítélsz. Azért az szép ,hogy helyeselnéd egy ember megkínzását csak mert más vallású, sőt a megölésükkel sem az emberölés ténye zavar hanem ,hogy a gyilkosokat nehogy emiatt (“néhány hitetlen megölése miatt”) elítélje az istened. Mondanám ,hogy ez aztán marhára keresztényi magatartás de elnézve a történelmet lehet ez az “igazi keresztényi” magatartás, még ha szóban nem is ezt hirdetik.

2021. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
92%
Reménytelen eset, hagyjátok.
2021. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Darkmoon80 ***** válasza:
92%
Valóban "eset".
2021. nov. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Darkmoon80 ***** válasza:

Itt elég alapos elemzés olvasható a témáról.

Érdemes elolvasni, ezért nem idézgetek belőle.

2021. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Darkmoon80 ***** válasza:
2021. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!