Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik törzsfőnök búcsúzott...

Balasa Bence kérdése:

Melyik törzsfőnök búcsúzott ezekkel a szavakkal a spanyoloktól?

Figyelt kérdés

Olvastam régebben egy cikket egy őslakos amerikai törzsfőnőkről, akit természetesen a konkvisztádorok máglyára küldtek, mert nem akart behódolni. Az égetés előtt még egy szerzetes megkérdezte a főnököt, hogy nem akar - e megkeresztelkedni, hogy a mennybe kerülhessen, ne a pokolba.


- a fehér emberek is oda fognak kerülni?


- igen, ha jó keresztények.


- akkor most azonnal égessetek el, mert én nem akarok ilyen gonosz emberekkel együtt élni!



2021. nov. 22. 18:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Azért a Keresztény Katolikus Vallást ne hasonlítjuk már össze a muzulmán hittel. Hamarabb lennék katolikus mint evangélikus mert az keveri a katolikust a református dal, a katolikus legalább tiszta vallás akár az ortodox ...hoppá,nagyon eltértem.

A katolikus Istenben meg Jézusban hisz csak az úrvacsoránál van különbség még mi reformátusok nem tiszteljük a Szenteket Máriát meg a Szenthagyomanyt meg sokszor azokat sem akik tisztelik ezeket. De mindkét vallás Keresztény. A muzulmánok meg pogányok és sose imádnám Allahhot vagyis imádnám mert Isten arab nyelven de keresztény módon.

2021. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Azért a Keresztény Katolikus Vallást ne hasonlítjuk már össze a muzulmán hittel. "


Miért ne?

Nekem, ateistának egyformán abszurd mind a kettő!


Egyébként vajon az indián törzsfőnöknek mennyivel volt közelebb álló a saját hitéhez képest a kereszténység, mint neked az iszlám?

2021. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mindegy hogy mennyire állt közelebb. A halált választotta mert elutasította Istent.
2021. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Darkmoon80 ***** válasza:
94%

Egy csodát!

A halált választotta mert nem kellett neki az az isten, akinek a hívei halomra gyilkolják a népét az aranyért, miközben megbocsájtásról és szeretetről prédikálnak!

2021. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Darkmoon80


Valaki végre megértette

2021. nov. 23. 17:22
 16/28 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki más érti, csak ez a fanatikus református csaj nyomul mindenhol az értetlenségével...
2021. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellett neki isten aki megváltotta az embereket. Ti értsétek meg. Gondoljatok már el,nem tért meg Istenhez hát hogy hagyták volna életben. Bár jobb lett volna nem megölni hanem kolostorba záratni és ott erőszakkal megtériteni nehogy Isten a konkvisztadorokat megitelje emberölésért. Aztán egy pogány miatt üzenetre kerüljenek
2021. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
De gondolkoztak azon hogy ezek a konkvisztádorok katolikusok voltak? Nem Keresztény Reformátusok.
2021. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Gondoljatok már el,nem tért meg Istenhez hát hogy hagyták volna életben.”


Te sem tértél meg 1000+1 vallás fele, akkor jogosnak éreznéd ha emiatt emberek ezrei/ milliói meg akarnának ölni?


“Bár jobb lett volna nem megölni hanem kolostorba záratni és ott erőszakkal megtériteni”


Ugye ezt nem gondolod komolyan?

2021. nov. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Darkmoon80 ***** válasza:
96%

"Nem kellett neki isten aki megváltotta az embereket."


Persze hogy nem kellett.

Hiteltelen volt az egész.


A keresztények beszéltek neki egy istenről, akinek a cselekedeteivel nem értett egyet, akinek a létezésében nagy valószínűséggel nem is kitt, akinek a létezésére vonatkozóan semmilyen bizonyítékkal nem szolgáltak neki, ráadásul szeretetről és megbocsájtásról beszéltek neki azok akik ennek az istennek a szolgáinak nevezték magukat, de máglyára küldték csak azért mert élt a szabad akaratával és megmaradt ősei hitén.


" Ti értsétek meg. "


Nem értjük.


Te abból indulsz ki, hogy van Isten és a Biblia az ő általa inspirált könyv, ami igazat ír.

Mások (köztük ez az indián törzsfőnök) pedig nem így gondolják.

Nekem ez az Isten csak egy ellenszenves mesealak.

2021. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!