Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A biblia Isten tulajdonságait...

A biblia Isten tulajdonságait milyen céllal alakították ki úgy ahogy?

Figyelt kérdés

Például:

Jónak, szeretőnek - mert így akik elvannak keseredve és segítségre vágynak azok reménykedhetnek benne hogy majd az Isten megsegíti őket, hogy minden rendben lesz mert jó az Isten


mindenhatósága - Ezáltal nem lehet megmagyarázni egyszerű természeti jelenségekkel és bármilyen eseményre lehet azt mondani hogy benne volt a keze

Mivel pedig jóságos és mindent tudó ezért igazolva van hogy amit tett az csak jó lehet. Ezáltal még a rosszat is el lehet fogadni.


2022. márc. 25. 07:59
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

"De, lehet bizonyítani, hogy valami nem létezik. Itt egy példa:"

Egyrészről még mindig annak kell bizonyítania, aki állította, hogy létezik.

Másrészről pedig akkor Cantor-tétel segítségével légyszíves bizonyítsad be, hogy nem létezik a Montrestipultenisz nevű faj. Tulajdonságai és minden jellemzője ismeretlen.


Harmadrészről belemehetünk a Bibliába is akár, hogy az ábrázolt Isten miért nem létezik, de ennek továbbra sem ITT lenne a helye.

2022. dec. 29. 08:52
 32/44 anonim ***** válasza:

„Egyrészről még mindig annak kell bizonyítania, aki állította, hogy létezik.”


Ilyen követelmény sem a logikában, sem a filozófiában, sem a tudományban nincs. Ez egy mítosz, hogy annak kéne bizonyítani, aki a létezést állítja. Nincs a logikában olyan alapszabály, ami azt mondaná, hogy amíg valaminek a létezését nem bizonyítják, addig annak nem létezése megalapozottabb álláspont volna. Logikailag a "valami létezik" és a "valami nem létezik" teljesen ekvivalens érvényű állítások. Egy állítás megalapozottsága nem ezen múlik. Léteznek más kritériumok, ami alapján eldönthető, hogy mondjuk a spagettiszörny vagy Russell teáskannája létezésének a feltételezése miért nem tekinthető kevésbé megalapozottnak, mint mondjuk Istené.

2022. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

@32

"Logikailag a "valami létezik" és a "valami nem létezik" teljesen ekvivalens érvényű állítások."

Tehát az az állítás, hogy "A világ létezik", és az, hogy "A világ nem létezik", azok logikailag teljesen ekvivalens állítások?

2022. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Igen. Logikailag ekvivalensek. Nem logikai alapon tartod az egyiket megalapozottabbnak a másiknál, hanem leginkább intuícióból. Amely intuíciódban az emberiség jelentős része osztozik, de az attól még intuíció, és nem logikai igazolás. Például a buddhizmusban következetesen le tudják vezetni, hogy a világ nem létezik (mivel a buddhizmus egyik fő szempontja az ilyesfajta intuíciók felülvizsgálata).
2022. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

"Ilyen követelmény sem a logikában, sem a filozófiában, sem a tudományban nincs."


Tehát a tudomány elfogadja mindennek a létét egészen addig amíg nem tudták azt bizonyítani, hogy nincsen? Ezek szerint a tudomány elismeri Isten, Allah, csillámpóni és minden más létezését mert még nem bizonyították be, hogy nem létezik?

2022. dec. 30. 18:11
 36/44 anonim ***** válasza:
33, nem értetted, mit írt 32, különben ezt az utolsó kommentedet nem írtad volna.
2022. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
És még mindig nem érted, kérdező.
2022. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Valóbban. Nem értem, hogy miért olyan nehéz a kérdésre válaszolni amikor többeknek is sikerült és miért kell ide nem tartozó h___ségekkel traktálni.
2022. dec. 30. 18:26
 39/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, de:

[link]


Eleve nem logikusabb ,hogy az kell bizonyítson aki állít valamit? S itt most nem arra gondolok ,hogy amíg x létezése nincs bizonyítva addig logikusabb azt hinni ,hogy x nem is létezik*. Viszont bizonyítékok híján nem mondható el ,hogy létezik (meg azt sem ,hogy nem létezik). S bizonyítani annak illik aki állít.


*

#32 Titus Pullo

“Nincs a logikában olyan alapszabály, ami azt mondaná, hogy amíg valaminek a létezését nem bizonyítják, addig annak nem létezése megalapozottabb álláspont volna.”

2022. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Akkor mást kérdezek:

Az, hogy logika létezik és az, hogy logika nem létezik, azok logikailag ekvivalens állítások?

2022. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!