Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Működhet-e egy párkapcsolat...

A menedzser úr kérdése:

Működhet-e egy párkapcsolat úgy, hogy az egyik személy ateista, a másik meg vallásos. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha megvan a kölcsönös tisztelet és elfogadás, akkor persze.
2022. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ez inkább a feleken múlik mintsem csak a világnézetükön. Két vallásos vagy két ateista is alkothat jó és rossz párost is. Na meg mindkét fogalom kissé tág (főleg a “vallásos”). Milyen vallás/ milyen ateista? Mennyire azok? Mennyire tölti ki az életüket ez/ mennyire befolyásol? Mennyire hajlandóak bizonyos esetekben “kompromisszumot kötni” ha úgy hozza a sors? Stb-stb, ezernyi kérdés ezernyi esetre.

Ha van egy kiszemelted akivel jól összejöhetnek a dolgok akkor próbáld/ próbáljátok meg, mit veszíthetsz vele?

2022. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen.

Elég sok dolog kell hozzá, hogy működjön.

Mindjárt az első: mi legyen a gyerekekkel?

2022. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

22 évi házassággal a hátunk mögött nyugodtan kijelenthetem, működik.

A nejem és a családja reformátusok, én ateista agnosztikus vagyok, (a mamám pedig keresztény). A közös gyermekünk szintén a reformátust választotta, az első házasságomban született két gyermekem ateista hozzám hasonlóan (nagymamájuk minden igyekezete ellenére), mégis egymást szerető és ELFOGADÓ!!!! család vagyunk.

2022. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen párt, régóta házasok.

De szerintem ez a ritkább, hogy működik hosszútávon.

2022. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

Hosszútávon biztos, hogy nem működhet. Ahol működik, ott valamelyik fél gyenge a meggyőződésében.


Mondok két példát.


A vallásosnak tiltva van a házasság előtti szex, amit egy ateista biztosan nem fog elfogadni, hiszen egy párkapcsolat természetes, és fontos része a szexuális élet. Itt tehát óriási ellentét van.


A másik példa, ha esetleg gyereket vállalnak, akkor az ateista magától értetődő módon nem akar keresztséget, sem vallásos nevelést. A vallásos fél meg vallásossá akarja tenni a gyereket.


Ezen kívül számtalan apró kis dolog lehet, amiben nem egyeznek meg.


Igazi vallásos és igazi ateista között nincs párkapcsolat.


Olyan persze van, hogy valaki keresztény, eljár templomba, de nem veszi komolyan A vallást, és pl. aktívan él némi életet. De az ilyen nem igaz vallásos, ezért jó párja lehet egy ateistának is.

2022. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem is tudom. Én nem csak azt tartom vallasosnak aki szinte már aszketa eletet el. Miért ne mukodhetne. A gyerekeknek meg jobb esetben van szabad akaratuk. Nálam a fiam első aldozas után nem folytatta azt mondta miattam ezt meg megcsinalta de O ezt az egészet nem hiszi el. Nem erőltettem.
2022. máj. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Az ateizmus is vallás.

Szóval két különböző vallású ember? Igen. Tök oké.

2022. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Az ateizmus nem vallás, és amúgy két különböző vallású ember között lehetnek problémák.

De az ateizmus meg egy teljesen más életszemlélet, mint a vallás, tehát ott még nagyobb problémák lehetnek közöttük.

Már, ha mindkettő komolyan veszi.

2022. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Az ateizmus azt jelenti, hogy nem hiszel Istenben. Vagyis, számodra mindaz, amit a vallásosak tesznek, értelmetlen. Na és? Miért ne hagyhatná egy ateista, hogy a párja, vagy a gyermeke templomba menjen? Miért ellenkezik ez a világnézetével, hiszen, mivel ő nem hisz, számára ez olyan, mintha pl. színházba mennének.

A keresztelést sem veszi komolyan sok szülő, ahogy a templomi szertartás is csak egy szép keretet ad a házasságkötéshez. Miért fáj az egy ateistának, ha a párja viszont hisz ezekben? Nem okoz vele semmi kárt.

Sőt, mivel a legtöbb vallás pozitív eszméket vall és hirdet, a személyiség kialakulására is pozitív hatással van. Szóval, inkább jó, mint rossz, ha egy gyerek vallásos nevelést kap.

A bigottság, szektásság, az a probléma, de a kérdező biztos nem erre gondolt.

Ha mindkét fél toleráns, nagyon könnyen

működhet.

2022. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!