Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más is küzd ilyen gondolatokkal?

Más is küzd ilyen gondolatokkal?

Figyelt kérdés

Anyám ezoterikus volt régen, ez a családi alapom. Ettől én próbáltam elvonatkoztatni és az egzaktabb vallás felé irányulni, de egyik sem használt igazán. Könyveket vettem. Szétboncoltam a hitem, megnéztem jól tartópilléreit. És egy idő után szűkösnek, dohosnak éreztem az egészet.

Menekültem belőle.

Azóta az egész világképem összedőlt. Hittem egyfajta istenben, de semmi sem segített hogy jobban megéljem a hitet. Mindig rácáfolt valami. Pl a párválasztás procedúrája, mennyire könnyű mennyire túlreagáltam mindent.Mind a két oldaláról megnéztem az életet és nem láttam benne semmi fantasztikusat. Semmi jót vagy magasztosat. Egyedül a szexualitás az ami motiválhatja az embert, párzani és nemzeni. Ennyi. Ez az ősi ösztön ugyan az korról korra. - Csak régen tartozott hozzá egy lovaginak mondott kultúra. Most hogy már nincsenek hülye rögeszméim sokkal jobb élni. Azthiszem.



2022. máj. 30. 15:02
A kérdező szavazást indított:
Igen igazad van.
Nincs igazad.
6 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Belefáradtam az egész vallásosdiba. Gyermetegnek és butának érzem az egészet.
2022. máj. 30. 15:09
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Most van a legjobb alapod a keresésre :) leértél a beton alapig.
2022. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, az értelmesebb emberek erre még tinikorukban rájönnek.

Utána jön az, hogy akkor kéne egy jó célt keresni - úgy látom, itt még nem tartasz.

Szerintem érdemes lenne elkezdeni.

2022. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azt mondjátok ezen mások már átmentek tini korban? Basszus 30 leszek :D - ezt jó tudni. Nem vagyok nagyon ateista, csak olyan furcsa nekem ez az egész, hogy lelkek test nélkül, gyakorlatilag akkor ők kedvükre kukkolhatnak nem? :D Na mind egy...
2022. máj. 30. 15:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Céltalannak és hasztalannak látom a világot. Amiben egyedül a dugás a jó de annak sincs sok értelme, minden üres, üresség természetű.
2022. máj. 30. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazad is van, és el.is vagy tévedve.
2022. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egész univerzum kedvére nézhet akár minket, akár egymást, azonban amikor a lelkek, a szellemek, entitások nincsenek fizikai, asztrális hordozóban, nincsen bennük szexuális vágy, nem okoz ilyesfajta örömöt a kukkolás :)
2022. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ezért "veszélyes" túl mélyre menni, mert kiürededik minden.

Ezért vannak a gyári kényszerek, a légzés, evés, ivás, némi vágy.

Ezek felett vannak azok a vágyak amik már inkább a léleké, a másokkal kedvesség, a szeretet, az önzetlenség, a jótettek okozta öröm, a "belső fény felé törekvés"

2022. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Célt a világhoz a tudat rendel.
2022. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

Egyszer olvastam egy eléggé találó gondolatot.

Az életem egy film, melynek nem túl jó a szereposztása, és ráadásul a sztoriját sem értem....

Az Igazság nélkül kb én is így éreztem, éltem..

Ezen az utamon viszont megállított Jézus. Megszólított, hogy kövessem Őt.

Ő célt, értelmet adott az életemnek. Benne teljes hitet, örömet, békességet találtam, kaptam.

2022. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!