Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más is küzd ilyen gondolatokkal?

Más is küzd ilyen gondolatokkal?

Figyelt kérdés

Anyám ezoterikus volt régen, ez a családi alapom. Ettől én próbáltam elvonatkoztatni és az egzaktabb vallás felé irányulni, de egyik sem használt igazán. Könyveket vettem. Szétboncoltam a hitem, megnéztem jól tartópilléreit. És egy idő után szűkösnek, dohosnak éreztem az egészet.

Menekültem belőle.

Azóta az egész világképem összedőlt. Hittem egyfajta istenben, de semmi sem segített hogy jobban megéljem a hitet. Mindig rácáfolt valami. Pl a párválasztás procedúrája, mennyire könnyű mennyire túlreagáltam mindent.Mind a két oldaláról megnéztem az életet és nem láttam benne semmi fantasztikusat. Semmi jót vagy magasztosat. Egyedül a szexualitás az ami motiválhatja az embert, párzani és nemzeni. Ennyi. Ez az ősi ösztön ugyan az korról korra. - Csak régen tartozott hozzá egy lovaginak mondott kultúra. Most hogy már nincsenek hülye rögeszméim sokkal jobb élni. Azthiszem.



2022. máj. 30. 15:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy igazad van, mert én szétkeféltem már az agyamat is, volt vagy 500 nőm, közülük prostik is sokan. De most itt vagyok 55 évesen és nem nagy dolgot tulajdonítok a szexnek. Változik az ember... Fiatalon tényleg nagyon jó és leköti az embert és forrónak érzi magát, de mégsem ez a fontos az életben.
2022. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!