Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény szemmel az ateisták...

Keresztény szemmel az ateisták a sátán szolgáinak számítanak?

Figyelt kérdés

Első sorban az olyan ateistákra gondolok, akik a híveket el akarják bizonytalanítani a hitükben.

Bár tudtukon kívül de ezzel a sátánnak kedveznek.



2022. jún. 23. 20:52
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%
A keresztény vallás szerint az ÖSSZES többi nézet híve a sátán szolgája, minden más vallást a sátán talált ki.
2022. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
11%
#10. Mi az, hogy ateista keresztény ???
2022. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
72%

#12


Nem értetted meg, amit írtam. Nem "ateista keresztényekről" beszéltem, hanem arról hogy vannak ateisták, akik keresztények voltak. Attól, hogy a két szó egymás mellé lett rakva, a mondat értelme világos.

2022. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
16%

* ateista, aki [korábban] keresztény volt

Kiscsillag, így lett volna helyes a mondatod.

2022. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
20%
De minimum egy vessző hiányzott a kétszó között.
2022. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
7%
Látszik ateista szakkörön nem oktatnak fogalmazástant.
2022. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
66%

Kiscsillag, rajtad kívül mások megértették, hogy mit akarok mondani. Felesleges tehát a szőrszállhasogatás egy félmondat miatt.


De ha ez nem sikerült kihámozni egy magyar nyelvű mondatból az értelemet, akkor nem javaslom, hogy MENSA tesztet menj írni. A Raven mátrixok ravaszabbak, fogósabbak ennél, sokuk elsőre logikusnak sem tűnik.

2022. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
25%

17. Na akkor tegyünk valamit tisztába:

1. Első olvasatra is felfogtam az irományodat. Szóval kíkérem magamnak ezt a lekezelő, arrogáns, gyermeteg hangnemet, amit TE megengedsz magadnak.

2. Az, hogy te nem sem fogalmazni, sem pedig helyesírni nem tudsz, azért ne is haragudj, de ne engem cseszegessél.

2022. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
19%
- ...Mondjuk én alapból cimborálnék a Sátánnal, szóval nekem nem gond. … A Sátán nem ateista, a tisztán szellemi lények a teremtést illető dolgokban nem tudnak tévedni. - Jak 2:19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek. - A bugris ateista nem retteg, hanem cimborál a rettegőkkel. Világos hogy az ateista gúnylovagja a bugrisságban utazik, nem egyszerűen nem hisz, hanem kiviszi a vonaglását az utcára. Nem tartja meg magánügynek, hanem kéjeleg a fogtündérezésben. Csak mert nem hisz benne, nem menti meg attól, ami reá vár.
2022. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
65%

(7-es válaszoló vagyok)

#8-as válaszhoz:

"Aki látta a Krisztust, egyszer sem vétkezik, aki pedig vétkezik nem látta őt." (1 Jn 3; 6)

"A bűn az, hogy nem hisznek énbennem." (Jn 16; 9)

Azaz, ha valaki tényleg elfogadta a Krisztus ajándékát, látta őt, az hisz Őbenne.

2022. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!