Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamednek angyal jelent meg...

Célpont... kérdése:

Mohamednek angyal jelent meg vagy sátán?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/353 anonim ***** válasza:
79%
Vagy egyik se, csak kitalálta az egészet, mert meglátta a lehetőséget az egymással gyakran hadakozó arab népek egyesítésében, hogy egy kitalált új vallás által uralomra törjön.
2021. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/353 anonim ***** válasza:
38%
Sátán.
2021. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/353 anonim ***** válasza:
42%
Semmi nem jelent meg neki, csak okosabb volt a kora embereinel es rajott hogy a sok barmot konnyu megvezetni.
2021. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/353 anonim ***** válasza:
89%

Egyik se.

A fogantatás sztorija feltűnően hasonlít Jézuséra (milyen érdekes,nem?).

Az anyját is egy Dzsibril nevű dzsinn (a keresztényeknél megismert Gábriel arkangyal) informálta,hogy gyereket fog szülni.

Egy 600 évvel korábbi sztoriból átvenni valamit nem nagy kunszt.

2021. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/353 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
20%
Jezus Mihaly ark kepeben
2021. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/353 anonim ***** válasza:
82%
Orban Viktor jelent meg neki a 13.havi nyugdijjal.
2021. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/353 anonim ***** válasza:
88%

Vagy az egész meg sem történt. Ezt az egész Hira-hegyes sztorit tulajdonképpen Aisha beszámolójából ismerjük. Aisha Mohamedtől hallotta. De ha belegondolunk, mire Mohamed oda jutott, hogy Aishának elmesélhette ezt a történetet, igazából már mindenki halott volt, aki igazolhatta volna, hogy ilyen egyáltalán megtörtént. A sztoriban Khadija az első felesége és Waraqah ibn Nawfal, Khadija unokatestvére szerepel még. Waraqa pár nappal az események után meg is halt. De már mindketten rég halottak voltak, mire ő feleségül vette Aishát és a történetet elmesélte neki. A kinyilatkoztatásokat az angyallal való találkozás után, hónapokkal később kezdte el kapni, szóval akkor per pillanat, rajta és az első feleségén kívül, erről az egészről senki nem is tudott.


Amúgy meg, ha tényleg megtörtént, hallucinálhatta is az egészet. A hitetlen kortársai közül többen is úgy gondolták, hogy tulajdonképpen valami betegsége lett vagy egyszerűen megőrült. A Mekkai vezetők még fel is ajánlották, hogy megkeresik neki a legjobb orvosokat és a saját költségükön megpróbálják kezelni a rohamait, ha hajlandó velük együttműködni és felhagy az egésszel.

2021. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/353 anonim ***** válasza:
9%

Látom keresztények megint össze-vissza hazudoznak az iszlámról. Ráadásul ez egy olyan esemény ami a Bibliában is szerepel nemegyszer.



"De ha belegondolunk, mire Mohamed oda jutott, hogy Aishának elmesélhette ezt a történetet, igazából már mindenki halott volt, aki igazolhatta volna, hogy ilyen egyáltalán megtörtént. A sztoriban Khadija az első felesége és Waraqah ibn Nawfal, Khadija unokatestvére szerepel még. Waraqa pár nappal az események után meg is halt. De már mindketten rég halottak voltak, mire ő feleségül vette Aishát és a történetet elmesélte neki."


Látszik hogy halvány lila gőzöd sincs a témához. Először is a Korán kinyilatkoztatása nem egy alkalommal történt hanem folyamatosan több mint húsz éven keresztül. Te a legelső találkozásra gondolsz mikor Gabriel angyal Mohamed prófétát felkereste és átadta Allah üzenetét. Ahogy látom te abban a tudatban vagy hogy ez volt az egyetlen, ami tévedés. Aztán, Waraqah és Khadidzsa nem igazolhatták egyébként sem mert nem voltak jelen mikor történt, tehát alapból marhaság amit állítasz.



"Amúgy meg, ha tényleg megtörtént, hallucinálhatta is az egészet. A hitetlen kortársai közül többen is úgy gondolták, hogy tulajdonképpen valami betegsége lett vagy egyszerűen megőrült."


Akkor Mózes is hallucinálhatta hogy Isten szól hozzá? Vagy lehet hogy megőrült? Vagy Jézus is? És az összes Bibliai próféta akikhez angyal szólt vagy Isten, lehet hogy csak behallucinálták vagy megörültek? Vagy az ő esetükben ez nem merül fel benned?

Egyébként érdekes hogy keresztények szerint megörült az aki egyistenhitet hirdet. Mondjuk tekintve hogy a szentháromság miatt a keresztények nem egyistenhívők, lehet furcsa neketek ha valaki egy Istenben hisz.

2021. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/353 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként érdekes hogy keresztények szerint megörült az aki egyistenhitet hirdet."

Attól mert egy vallás monoteista, még lehet hülyeség. Ehnaton is egyistenhitet hirdetett az aton-kultusz bevezetésével, akkor ő is Isten igaz prófétája lett volna?

2021. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/353 anonim ***** válasza:
89%

"Látszik hogy halvány lila gőzöd sincs a témához. Először is a Korán kinyilatkoztatása nem egy alkalommal történt hanem folyamatosan több mint húsz éven keresztül." Sajnos neked pedig továbbra is rettenetes a szövegértésed, mint mindig. Szó szerint ezt írtam: "A kinyilatkoztatásokat az angyallal való találkozás után, hónapokkal később KEZDTE EL KAPNI," Egy szóval sem mondtam, hogy egyszerre kapta. Nagyon is tisztában vagyok az egész sztorival.


"Te a legelső találkozásra gondolsz mikor Gabriel angyal Mohamed prófétát felkereste és átadta Allah üzenetét." És szerinted a kérdező mire gondolt? Valószínűleg a legelső találkozásra, aminek a későbbi folyománya volt, hogy az angyal vissza-vissza járt hozzá és kapta a kinyilatkoztatásokat. De az első jelenés és az első kinyilatkoztatás között el telt egy kis idő. Hetek vagy hónapok? Most hirtelen nem emlékszem pontosan és nincs kedvem kikeresni. Mivel lényegében az első találkozáson áll vagy bukik minden, arról írtam.


"Aztán, Waraqah és Khadidzsa nem igazolhatták egyébként sem mert nem voltak jelen mikor történt, tehát alapból marhaság amit állítasz." Nem marhaság. Én a teljes részre gondolok. Ez a történet Al-Bukhari 1-4 van elmesélve.


"Isten, lehet hogy csak behallucinálták vagy megörültek? Vagy az ő esetükben ez nem merül fel benned?" Miért ne merülne? Minden eshetőséget meg lehet vizsgálni, nem? Egyébként mint mondtam Mekka vezetői is erre gyanakodtak. Nem a kisujjamból írtam amit írtam, hanem az önéletrajzi könyvében benne volt az egész párbeszéd.

Egyszerűen a kérdésre válaszoltam, hiszen azon kívül, hogy valaki angyallal találkozik vagy egy démonnal más lehetőségek is elképzelhetőek. Úgy csinálsz, mintha már az is szentségtelenség és bűn lenne, hogy egyáltalán valakinek megfordul a fejében, hogy Mohamed nem angyalt látott.

2021. júl. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!