Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a katolikusok...

Szerintetek a katolikusok bálványimádók?

Figyelt kérdés

2022. jún. 26. 18:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Ott az Orbán, a nagy bálvány. Kb. mind orbanista, miközben orbán közelebb áll a sátánhoz, mint istenhez.
2022. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
36%
A katolikusok? Nem. De bennem az merült fel, hogy a kérdező miért sátánimádó?
2022. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 A kérdező kommentje:
Dániel 3.
2022. jún. 26. 20:02
 4/104 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondanám, hogy minden katolikus az, de rengetegen.
2022. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
44%
Miért lennének azok? Nem a szoborhoz imádkozunk! Én is katolikus vagyok és a szobrok és festmények segítettek valahogy elképzelni hogyan nézhet ui Jézus. Tudom hogy nem hiteles de valahogy jobban tudok imádkozni ha elképzelem azt akihez imádkozom. A szobor meg ugyanúgy egy fadarab lesz
2022. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
38%
#5 Ennyi erővel akárki más szobra is lehetne ott.
2022. jún. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 pelgrim ***** válasza:
77%
Igen, vajon mi más lenne mint bálványimádás, imádni azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre ahelyett, hogy mi is arra törekednénk ?
2022. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
69%

“Miért lennének azok? Nem a szoborhoz imádkozunk! Én is katolikus vagyok és a szobrok és festmények segítettek valahogy elképzelni hogyan nézhet ui Jézus. Tudom hogy nem hiteles de valahogy jobban tudok imádkozni ha elképzelem azt akihez imádkozom. A szobor meg ugyanúgy egy fadarab lesz”


Na de ha egy katolikus azt gondolja, hogy Isten vagy akár a szentek jobban hallják az imáit, ha szobruk vagy a képük előtt imádkozik, és kevésbé hallják az imáit ha nem azok előtt teszi, akkor az már bálványimádás. Ugyan úgy, ha egy katolikus azt hiszi, hogy Isten jobban figyel az imáira, ha közben egy keresztet szorongat, az is bálványimádás. Vagy ha azt hiszi valaki, hogy a szentek is meg tudják őt váltani, az már több mint puszta közbenjárás, az is bálványimádás.

Én tudom, hogy nem tanít ilyesmit maga a katolicizmus. De ez nem változtat azon a tényen, hogy rengeteg katolikus van, akik ilyenekben vagy akár ezek mindegyikében hisznek, ezért a tudtukon kívül bálványimádást követnek el. #4-es voltam.

2022. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
60%
Azok. Szobrok előtt hajolgatnak, meg csókolgatják őket. Ezt sehogy sem lehet kimagyarázni. Náluk a szobor nem csak művészeti tárgy, amely kifejezi a vallásos áhítatot, hanem az imádat eszköze.
2022. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
12%
2/9 Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
2022. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!