Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a katolikusok...

Szerintetek a katolikusok bálványimádók?

Figyelt kérdés

2022. jún. 26. 18:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/104 A kérdező kommentje:
2022. júl. 27. 23:16
 102/104 A kérdező kommentje:

#96 a Római katolikus egyház a szekta, és a szektavezér a pápa akit imádnak is. Mivel úgy szólítják hogy "szent atya", akkor is ha éppen ágyasai vannak, vagy k.i vannak.

A katolikusok a sátánimádók, mivel azt mondják, hogy a pászkában benne van a vér is. Pedig a test és a vér szét lett választva a kereszthalállal, hogy örök engesztelést szerezzen. Másrészt azt tanítják hogy Mária engeszteli ki Jézust a bűneinkért. Halottakhoz imádkoznak...stb. Tisztelik az "ég királynőjét" és annak bálványait.

Az inkvizícióval üldözték a szenteket (Vald Péter...stb). Üldözték és ölték a zsidókat Jézus nevében. Hitler is katolikus volt és a pápa mellette állt.

Csak a latin mise a helyes szerintük a bibliát se kellett volna lefordítani más nyelvekre szerintük. A Sátán nem akarja, hogy hallják és olvassák Isten szavát.

2022. júl. 28. 18:35
 103/104 A kérdező kommentje:
Úgy tartják hogy a pápa Jézus földi helytartója, holott a Szentlélek(ÚR)Isten (Szent Szellem) van itt Jézus helyett. A Szentlélek képviseli Őt itt a földön.
2022. júl. 28. 19:06
 104/104 nicola73 ***** válasza:
60%

Egy bibliaverssel válaszolnák.


"Ne készíts magadnak faragott bálványt, vagy semmi hasonlót azokhoz, amik az égben, a földön vagy a vízben vannak. Ne hajolj meg előttük, és ne hagyd magad rávenni a szolgálatukra,b mert én, Jehova, a te Istened olyan Isten vagyok, aki kizárólagos odaadást vár el.c Megbüntetem azokat, akik gyűlölnek engem, az apák vétkéért a fiakat, a harmadik és a negyedik nemzedéket." (2Mózes 20:4,5)

2022. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!