Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy az egyház...

Miért van az hogy az egyház jobban démonizalja a leszbikusokat mint a férfi homoszexuálisokat?

Figyelt kérdés
Mert a nők eleve démonizálva vannak? Vagy a férfi homoszexualitasnak nagyobb kulturája volt már akkor pl a görögöknél? Manapsag is sokkal szodómisztikusabbnak es satanibbnak tartja az egyház.

2022. nov. 22. 20:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
68%
29 Nem olyan nőkre hajtok, akiknél egy-egy este 8-10 pasi próbálkozik be, és nem is egy szórakozóhely wc-jében keresem az igaz szerelmet.
2022. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Érdekes ha egy férfia van 8-10 nővel a szorakozóhajen az elfogadott, sőt dicsőséges de ha nő csinálja ugyanezt azt elítéled...
2022. nov. 26. 19:45
 33/39 anonim ***** válasza:
18%
#32 Ilyet sem mondtam egyik hozzászólásomban sem, ráadásul kinőttem abból, nagyjából 20 éves koromra, hogy az említett viselkedést dicsőségesnek tartsam férfitársaim részéről. Mellesleg tanulj meg helyesen írni. Ja, hogy azt még nem tanították nyelvtanórán, vagy csak épp elaludtál rajta? Te vagy trollkodsz, vagy valami tizenéves önérzetes kis kamasz lehetsz.
2022. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
A kérdés eredeti témájára visszatérve. Pl az SA-ban és Spártában úgy tartották hogy az az egyik legmagasztosabb dolig ha férfi férfival, az a normális ha ha férci nővel, az ha pedig valaki leszbikus volt az a legalávalóbb dolog volt. Erre jérnék választ hogy ez miért így van gondolva. Amikor a társadalom arra gondol hogy homoszexuális férfi akkor egy erős de feminim módon szép férfialkatra gondol mint ilyen görög jellegű.Egyfajta szép és isteni adonisz aki kiegyensúlyozott és erős magabiztos férfiak társasága. Ha a társadalom arra gondol hogy leszbikus nő akkor az jut eszébe hogy kövér, festett hajú, ronda, megkeseredett, alávaló, frusztrált, boszorkány, k*rva, ember alatti állat. Erre a kettősmércére szeretnék választ kapni. Szerintem a Lilith mitológikus karakter miatt is lehet.
2022. nov. 27. 08:39
 35/39 anonim ***** válasza:

Tudtommal a Görögöknél volt az, hogy a pasik közötti szerelem volt a tiszta, lelki szerelem. A nőkkel való szerelem pedig sokkal inkább az utód nemzésről szólt. A nőkkel pedig annyira nem foglalkoztak, hogy bármit is mondjanak a nők közötti szerelemről.


Ha jól tudom jó ideig nem is tudták, hogy a nőknek férfi nélkül is lehet orgazmusa (lásd csikló). Talán ez is közre játszhatott a dolgokban.

2022. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
A kérdést lehet át kéne vinni egy olyan kategóriába ahol kicsit jobban ismerik a történelmet. Ha jól látom itt többek között még Rosa Parksról sem hallottak sokan és sok témában nagyon el vannak tájolva az emberek.
2022. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Engem az zavar hogy a női szexualitást démoninak tartják a férfi szexualitást pedig isteninek

Van ez a "pistabácsi mögmondja" oldal ami bibliai idézetekkel támasztja alá szó szerint

[link]

2022. dec. 18. 18:14
 38/39 anonim ***** válasza:

#37

Ez ne zavarjon, mert hülyeség amit írsz, ilyen nincs.

2022. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Engem nagyon zavar hogy a ferfi melegek jobban reprezentálva vannak a kulturában mint a leszbikus nők

Férfiaknal sokkal elfogadottabb a homoszexualitas mint nőknél

A férfi melegeket egy szexi mindig létező kulturalis jelensegkent tartották számon es férfiasnak tartották, de a leszbikussavot csak frusztrácionak b*szatlanságnak tartották. A leszbikusságot sokkal inkabb üldözték a történelem során mint a homoszexualitást. Engem ez zavar. Es manapság se latok e téren változást. Filmekben is több a férfi meleg mint. A leszbikus nő.

De a férfi honosze ualitasnak nagyobb kuktúrája van, a leszbikusságot pedig csak modern hóbortnak titulálják

2023. ápr. 17. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!