Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítják Jehova tanúi...

Miért állítják Jehova tanúi hogy Jézus Krisztus visszajövetelét szellemileg kell értelmezni,és hogy már 1914-ben már visszajött és megkezdte az ezer éves uralkodását?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 10:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 A kérdező kommentje:

Azt írták az oldalukon hogy "A Biblia kronológiája szerint 1914 ben létrejött az égben Isten királysága"És ezt Dániel könyve 4-es fejezetére alapozzák.



De szerintem tévednek.Mert Jézus ezeréves királysága a Földön lesz és nem a mennyben.És ez egy történelmi esemény lesz.

A jelenések könyve 1/7 azt mondja hogy miden szem meglátja Őt még azok is akik Őt általszegezték.De ugyanezt az állítást alátámasztja a Márk 13/26 (meglátják az Embernek fiát eljönni a felhőkben.)Tehát Jézus visszajövetele szemmel látható lesz,és semmiképp sem értelmezhetjük szellemileg.

2023. jan. 8. 20:23
 12/112 anonim ***** válasza:
75%

#11

Ahogy ők, úgy te is tévedsz. A Biblia szerint Jézus mennybemenetele után elfoglalta trónját az Atya jobbján, tehát azóta uralkodik. Az ezer pedig sokszor csak egyszerűen egy hosszú időszakot jelöl, nem szó szerint vett 1000 évet.

2023. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 A kérdező kommentje:

#12

Tudom hogy elfoglalta a trónját az Atya jobbján hiszen a Máté 28/18 ban írja a Biblia hogy "nekem adatott minden hatalom mennyen és földön.Ennek okáért nem tudom elfogadni a Zitus válaszában azt hogy Krisztus még mindig nem kapott teljes királyságot.És mivel Jézusnak hatalma van mennyen és földön akkor mi szükség van még az égben létrehozni 1914 ben egy királyságot?Ez nem lenne logikus

2023. jan. 8. 20:48
 14/112 anonim ***** válasza:
91%

Pont 1914-ben, hmm ha már akkor visszajött, akkor miért engedte, hogy megtörténjen az I. és a II. VH-t, a Hideg Háborút, Koreai-H., a Vietnámi-H., Délszláv-H., Afganisztán megszállása, 911, stb. Pont a 20. század legvéresebb időszakának kezdetén tért vissza és egyetlen szó s könycsepp nélkül végig nézte több mint 100 millió lemészárlását. Hmm... Hát az ilyen megváltóktól mentsen meg az ég.


De hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem: Azért mondják azt, hogy "szellemileg kell értelmezni", mert már nem tudnak mit kitalálni, meg hát, hogy ne essen szét az a jól felépített hazugságuk.


Funfact: Már 1914 előtt is volt egy rakás évszám Jézus 2. eljövetelként megjelölve.

2023. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
11%

#14

Ha kicsit tovább olvasod azt is megtudod hogy miért volt azóta annyi háború szerintük

2023. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim ***** válasza:
12%

Mivel még nem uralódik nyilvánosan az Antikrisztus, és az Antikrisztus rendszere se üzemel még rendesen, így nem is lehet azt mondani, hogy már visszajött, a próféciákkal nem egyezne, se az írásokkal.

Az 1000 éves uralkodását biztos nem kezdte meg, mert ott az igazak fognak élni, nem háborúzni foganak az emberek, meg az Antikrisztus is az 1000 év alatt uralkodna? Vagy esetleg a nagy nyomorúság az 1000 év alatt lenne?... abszúrd és az írásokkal teljesen ellentétes.

2023. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 anonim ***** válasza:
20%
Nem is lehet azt mondani, hogy már vissza jött Jézus*
2023. jan. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 anonim ***** válasza:
80%

#16

Ugyanazokat a hibákat követed el, mint a Jehova tanúi, esetleg te is az vagy, vagy adventista?

2023. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
31%
Milyen hibák, kifejtenéd?
2023. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 A kérdező kommentje:

Szerintem a 16-os válaszoló jól írta mert a Biblia is írja hogy Jézus visszajövetele előtt fog megjelenni az Antikrisztus.

2Thesszalon 2/3"


Ne csaljon meg titeket senki semmiképen.Mert nem jön az el addig mígnem bekövetkezik elöbb a szakadás és megjelenik a bűn embere a veszedelemnek fia"



Tudjuk pedig hogy az antikrisztus még nem jött el mert ő is látható módon fog uralkodni az egész világ felett amíg Jézus le nem győzi őt.És amíg ez az esemény nem történt meg,addig Jézus Krisztus ezer éves királysága sem történhetett meg.

2023. jan. 9. 18:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!