Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítják Jehova tanúi...

Miért állítják Jehova tanúi hogy Jézus Krisztus visszajövetelét szellemileg kell értelmezni,és hogy már 1914-ben már visszajött és megkezdte az ezer éves uralkodását?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 10:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem is kell a Szentírást megcsúfoló őrtornyos marhaság. a Biblia egyértelműen leírja, hogy mindenki feltámad, a jók örök üdvösségre, a gonoszok örök kárhozatra.
2023. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
20%

Na nosza akkor! 🥴

Mutass egy verset, ahol ez "egyértelműen" le van írva.


Mellesleg nem az "őrtornyos marhaságról" írtam, hanem a Tanúk bibliai érveit cáfold meg! Ugyanaz a bibliai szöveg, aki neked is rendelkezésedre áll. Biztosan megy ha annyira biztos vagy benne. De eddig semmi mást nem hallottam tőled, csak azt hogy szó szerint kell értelmezni, kiragadva a teljes ihletet szövegből és az csak így értelmezhető.

2023. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
74%

Tessék:

"Ne csodálkozzatok rajta! Mert elérkezik az óra, amikor a sírokban mindnyájan meghallják az Isten Fia szavát, és előjönnek. Akik jót tettek, azért, hogy feltámadjanak az életre, akik gonoszat tettek, azért, hogy feltámadjanak a kárhozatra."

Mint korábban írtam, ti nem ismeritek Isten szavát, csak amit a hamis őrtorony tolmácsol felétek. Egyszer olvassátok az őrtorony nélkül is.

2023. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
28%

A Biblia egyértelműen tanítja azt, hogy nem mindenki támad majd fel!

A következő link ezzel is foglalkozik a vége felé:


[link]

2023. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy az őrtorony mást mond, mint a Biblia, de én Isten szavát idéztem, nem a vezető testület sokszor módosított szavát, márpedig a Szentírásban az áll, hogy jók és gonoszok egyaránt feltámadnak, majd Krisztus megítéli őket. Látod, így lehet, hogy azok is meglátják majd Krisztust, akik megölték.
2023. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
23%

Ne haragudj, de ha attól jobb érved nincs, minthogy a Tanúk irodalmát minden bizonyíték nélkül kritizáld, akkor ez csak azt bizonyítja, hogy a személyeskedő támadásokon kívül, nincs más a tarsolyodban.


A belinkelt szövegben benne van ennek a versnek is a pontos értelmezése. A Tanúk ugyanazt a verset értelmezik másként és pontosan azért, mert a teljes Írás veszik alapul, nem csak egy rövid kis idézetet, figyelmen kívül hagyva minden mást, mint te. 🥴


A Biblia egyértelműen beszél arról, hogy lesznek olyanok, akik a jelenlegi, haláluk előtti viselkedésükkel a végleges isteni ítéletben részesülnek, vagyis a gyehennára kerülnek. Merthogy szándékosan a szent szellem ellen követtek el bűnt.


Ezen kívül miért támasztaná fel Jézus az ilyent csak azért, hogy elítélje és újra megölje?


Ez azért sem lehetséges, mert a Szentírás világossá teszi, hogy "a bűn zsoldja (tehát a bűnért járó fizetség) a halál", vagyis a halállal minden ember megszabadul a bűne alól.


Tehát senkit sem lehet csak azért feltámasztani, hogy a halála előtti bűneiért felelősségre vonják.


Vagyis amikor arról beszél Isten Szava, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságnak, mind a hamisaknak, akkor nem arról beszél, hogy minden egyes ember fel fog támadni, hiszen akit Isten a gyehennára (tehát a végső pusztulásra) ítélt, az ha meghal, nem lesz feltámasztva. És ezen kívül a "bűnért járó fizetség a halál".


Így aztán ezek az "igazságtalanok", akik fel lesznek támasztva olyanok, akikre ritkán gondolnak az emberek, pedig létező, sőt többségben lévő emberek!


Ők azok, akik úgy haltak meg, hogy nem ismerték, nem ismerhették meg Istent! Vagyis más törvények és más erkölcsök szerint éltek. Nem volt lehetőségük az igaz Isten mellett állást foglalni.

2023. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:
67%
Újra csak belemagyarázás, belemagyarázás végtelenül. Isten igéjét elvetitek és ostoba emberi hagyományokkal cserélitek fel. Pedig olyan egyértelműen ír le mindent, felesleges ez a végtelen csűrés és csavarás.
2023. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 qkker1 ***** válasza:
44%

"Ne haragudj, de ha attól jobb érved nincs, minthogy a Tanúk irodalmát minden bizonyíték nélkül kritizáld, akkor ez csak azt bizonyítja, hogy a személyeskedő támadásokon kívül, nincs más a tarsolyodban."


Vidripi elégszer szét szedte a hazugságaitokat!

2023. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 anonim ***** válasza:
31%

#58

Szerintem már elég sokan megtették ezt. Most is idéztem egyértelmű részt a Bibliából, ő meg azt mondja nem, hanem annak pont ellentéte igaz.

2023. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 qkker1 ***** válasza:
Persze, hogy azt mondja, ők csak az Új Világ Ferdítésnek hisznek, ami az Ördögtorony hamis tanításaihoz lett igazítva!
2023. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!