Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítják Jehova tanúi...

Miért állítják Jehova tanúi hogy Jézus Krisztus visszajövetelét szellemileg kell értelmezni,és hogy már 1914-ben már visszajött és megkezdte az ezer éves uralkodását?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 10:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:
24%

"Tudjuk pedig hogy az antikrisztus még nem jött el"

Te így tudod, a Biblia meg úgy tudja...


"Fiacskáim, itt az utolsó óra! És amint hallottátok, hogy jön az Antikrisztus, támadt is már sok antikrisztus. Ebből tudjuk, hogy itt az utolsó óra."


De ugye mit számít a Biblia, ha menő jóslatokat akarunk kitalálni és számokkal machinálni ;)

2023. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 A kérdező kommentje:

"Te így tudod a Biblia meg úgy tudja"

Jelenések könyve 13/13"nagy jeleket tesz annyira hogy tüzet is hoz alá az égből"

13/15 És adaték neki hogy a fenevad képébe leheletet adjon hogy a fenevad képe szóljon is és azt cselekedje hogy mindazok akik nem imádják a fenevad képét megölessenek

13/16Azt is teszi mindenkivel kicsinyekkel és nagyokkal gazdagokkal és szegényekkel szabadokkal és szolgákkal hogy az ő jobbkezükre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek

13/17És hogy senki se vehessen se el ne adhasson semmit hanem csak akin a fenevad bélyege van,vagy neve vagy nevének száma.

13/18Itt van a bölcsesség.Akinek értelme van számlálja meg a fenevad számát.mert emberi szám és annak száma hatszázhatvanhat.


Szerinted ezek a dolgok már megtörténtek?Szerintem még nem.

2023. jan. 9. 19:02
 23/112 anonim ***** válasza:
0%

#21 Nem tudom miről beszélsz, de a biblia ezt írja...


Jel 20:1 - 20:3


(1) És láték egy angyalt leszállani a mennyből, akinél vala a mélységnek kulcsa, és egy nagy lánc a kezében.

(2) És megfogá a sárkányt, azt a régi kígyót, aki az ördög és Sátán, és megkötözé azt ezer esztendőre,

(3) És veté őt a mélységbe, és bezárá azt és bepecsételé ő felette, hogy többé el ne hitesse a népeket, míg betelik az ezer esztendő; azután el kell neki oldoztatni egy kevés időre.

...

(Jel 20:7) És mikor eltelik az ezer esztendő, a Sátán eloldatik az ő fogságából.

2023. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/112 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem tudod, mert nem ismered a Bibliát :)
2023. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/112 anonim ***** válasza:
0%
Oh, értem. Csak érdekes, hogy világos le van írva, hogy az ezer évre a sátán megkötöztetik.
2023. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/112 A kérdező kommentje:

"Nem tudom miről beszélsz"

Szerintem olvasd tovább a Jelenések 20/4-et is."...............és akik nem imádták a fenevadat sem annak képét és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre :és éltek és uralkodtak a Krisztussal EZER ESZTENDEIG.

2023. jan. 9. 19:42
 27/112 anonim ***** válasza:
0%
#26 Igen, ezzel tisztában vagyok. #21 nek írtam, hogy nem tudom miről beszél, mert a bibliában egyértelműen úgy van írva, hogy az ezer év alatt nem élnek gonoszok, csak az igazak és sátán is megkötöztetik.
2023. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 anonim ***** válasza:
0%
Akkor honnan idéztem 21-es hozzászólásomban, talán a Koránból vagy Talmudból? Mondtam, hogy nem ismeritek Isten szavát.
2023. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/112 anonim ***** válasza:
15%

Idehoztál egy teljesen random igerészt, amiben még van írva, hogy jön egy Antikrisztus és, hogy sok más antikrisztus is támad, ami aztán kifejtett János a levelében, hogy kikre érti.

Ez egyáltalán nem támasztja alá az állításod, hogy már az ezer év elkezdődött volna. Olyan igerészt hoztunk eléd, ami 100% megcáfolja az állításod, vagyis, a Jehova tanúi állításait.

2023. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 anonim ***** válasza:
3%
Nem, te pont azt fújod, amit a jehovások, csak a dátumban nem értetek egyet. Pont ugyanazt a hibát követed el, mint ők, amikor megpróbáljátok korunk eseményeire ráhúzni, s mint valami jóskönyv, úgy értelmezni. Nem azt mondom, hogy személy szerint te, hanem inkább felekezeted. Ez történik akkor, amikor dilettánsok próbálják meg értelmezni a Jelenések könyvét és még műfajával sincsenek tisztában. Azt hiszik, hogy jóskönyv, pedig apokaliptikus irodalom.
2023. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!