Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek, hogy a...

Mi a véleményetek, hogy a keresztény cukrászt megbüntették diszkriminációért, mert nem volt hajlandó két férfi házasságára, meg egy sátánistának tortát készíteni?

Figyelt kérdés

Régóta pereskednek vele és engem ateistaként is elképeszt ez az lmbtq nyomás, szinte hihetetlen, hogy már itt tartunk.

Ennek a videónak a vége felé esik erről szó, 9,30 körül.

https://www.youtube.com/watch?v=kD-IRRfgEvw



2023. jan. 31. 18:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/155 anonim ***** válasza:
30%
A kapitalizmusban igen. A posztmodernista neokommizmusban meg fogja be a pof@ját, aki nem tartozik valamilyen istenített kisebbséghez vagy a propagandához.
2023. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/155 anonim ***** válasza:
30%
*kommunizmus
2023. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/155 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit visszatérve a kereszténységre.


Keresztényi viselkedés volt nem kiszolgálni?


Milyen jogon mond ő ítéletett a homoszexuálisok felett?


Szerinten a cukrásznak csak az ügyvédje mondta, hogy hivatkozzon a kereszténységre mert úgy van esélye nyerni.


De kereszténységhez maximum annyi köze van, hogy néha lát templomot belülről.

2023. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/155 anonim ***** válasza:
71%
34: Egy kicsit ismerned kellene a kereszténységet mielőtt arra hivatkozol, konkrétan a szodómia megítélését.
2023. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/155 anonim ***** válasza:
78%

35

Nézz után jobban. Nem ezért lett elpusztítva.


Ahogyan benne van a Bibliában, hogy az embernek nincs joga megítélni a másik embert. Azt csak Isten teheti meg.


Arról nem is beszélve, hogy ha a bűnösöket nem szolgálja ki akkor senkit sem fog kiszolgálni?


Plusz ráadás. Homoszexuálisnak lenni nem bűn. Ahogyan a polgári esküvőjüket sem tiltja a Biblia.


Ha az engedélyezett számukra akkor nem is lehet ellenvetés mert Jézus is megmondta, hogy a polgári törvényeknek is meg kell felelni.

2023. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/155 anonim ***** válasza:
40%
36: hidd azt, ha ez megnyugtat, engem nem érdemes győzködnöd. De sztem te magadat győzködöd. Megértem.
2023. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/155 anonim ***** válasza:
32%

"Keresztényi viselkedés volt nem kiszolgálni?"


Jézus is elküldte a sántánt, amikor az megpróbálta megkísérteni.


Akkor egy cukrász miért ne tagadhatta volna meg, hogy kiszolgálja a vele ellentétes erőket ?!


Attól, mert valaki keresztény, még nem jelenti azt, hogy hlyének kell lennie avagy azt, hogy abba is bele kell mennie, amit nem akar !!

2023. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/155 anonim ***** válasza:
53%

#34 és #36

Igen, nem szabad elítélnünk senkit, de amikor véleményt mondunk a cukrászról, ugyanúgy elítéljük. Vigyázni kell, a szavaknak nagy súlya van.

Keresztényi viselkedés nem egyetérteni azzal, ami szembe megy a kereszténységgel. Ha tőlem kérnének, hogy támogassam pénzzel, egy mondattal a sátánistákat vagy melegeket, én sem teszem, mert nem értek egyet velük, nem támogatom őket. Azzal, hogy a cukrász nem készített tortát homoszexuálisok esküvőjére, azt fejezte ki, hogy nem támogatja őket. Nem is értem, miért csináltak belőle problémát. Biztosan van 100 másik cukrász, aki megcsinálja. Ráadásul olyan megbízást utasít vissza, amilyet szeretne, hiszen nem köteles mindent megcsinálni, amit az ügyfél követel.

Nem mondott ítéletet senki felett, csak nem volt hajlandó támogatni egy olyan ügyet, amivel nem ért egyet.

Amikor azt írod, hogy "De kereszténységhez maximum annyi köze van, hogy néha lát templomot belülről.", akkor pont elítéled a cukrászt, pedig fentebb írtad, hogy nem szabad.

Homoszexuálisnak lenni nem bűn, ez igaz, de megélni a homoszexualitást már bűn, ahogy a házasságon kívüli szex is. Lehet vitatkozni, de van egy nagyon jó referencia, mégpedig a Biblia (és a katekizmusról még nem is beszéltünk).

[link]

Jézus pedig épphogy azt hangsúlyozta, hogy inkább engedelmeskedjetek az Istennek, mint az evilági törvényeknek.

2023. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/155 anonim ***** válasza:
62%

Az a nagy kérdés itt, hogy ha megfordítjuk a helyzetet, és feltesszük, hogy egy meleg/ateista cukrászt kért volna meg egy keresztény pár, hogy csináljon egy keresztény tortát az esküvőjükre, és a meleg/ateista cukrász visszautasította volna arra hivatkozva, hogy nem ért egyet a kereszténységgel, akkor lett volna belőle ekkora balhé...

(Szerintem még csak helyi hír se lett volna, és ez azért visszás kicsit)

2023. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/155 anonim ***** válasza:
68%
Akkor a uzik járjanak a uzikhoz, egyszerű.
2023. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!