Isten ma megmentett?

Figyelt kérdés

Én hőszigeteléssel foglalkozom, és ma három emelet magas állványon dolgoztam. Megkentem egy tábla 50x100cm-es nikecellt, majd vittem magam előtt hogy felrakja a sarokra. Mikor már majdnem odaértem vele, egy fehér galamb elhúzott előttem, és ettől visszatántorodtam, majd elejtettem a nikecellt.

Na mondom magamban, tököm galamb, most kenhetem újra a nikecellt, mert lecsúszott róla a ragasztó. Aztán láttam, hogy a mesterek nem raktak végelzárót az állvány végére, azaz hogyha nem jön az a galamb, simán le léptem volna a három emelet magas állványról, mert nem láttam a lábam elé a nikecell miatt. A bibliában a fehér galamb az nem a szentlélek megtestesülése vagy micsoda? Komolyan mondom ezek után úgy érzem, hogy hívőnek kell lennem. Ti mit gondoltok?



2023. márc. 8. 18:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Miből gondolja ön, hogy a gonosz megmenti a magyart?
2023. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nézzétek, én csak egy egyszerű munkás vagyok, kőműves, szobafestő szakmával. Az olyan feltevésekre én nem tudok válaszolni, mint hogy miért engem mentett meg Isten annyi ember közül.

Máskor is volt már szerencsém, igaz nem ekkora, de ez most más volt mint a többi. Nem tudom honnan jött az ötlet, hogy Isten mentett meg. Egyszerűen elfogott egy erős megérzés, hogy ő volt az, és életemben talán először érzem azt, hogy igazán fontos vagyok valakinek. Nem tudom miért én, sosem hittem benne, soha nem is foglalkoztatott a téma. Gondoltam magamban, hogy ha van is Isten akkor mivel jobb nekem ha hiszek benne? Na de most már komolyan fontolóra veszem, hogy lehet tényleg igaz amiben a keresztény annyira hisznek.

2023. márc. 9. 18:40
 13/18 anonim válasza:
42%
Szerintem Isten volt az. Szeret téged. :)
2023. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
"tököm galamb" 😂
2023. márc. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem csak a mesterek figyelmetlenek voltak neked pedig óriási szerencséd volt. Ha hinni akarsz higgy nyugodtan, amíg nem kezded rátukmálni másra vagy ártani másnak addig szíved joga mit csinálsz. Csak tudd helyén kezelni a dolgokat. Szóval például a jövőben ha egy vitába keveredsz ne próbáld ezt az esetedet Isten létezése mellett felhozni mert ez nem bizonyíték, ez csak egy szerencsés eset amit így reagáltál le.

Egyébként örülök ,hogy nem lett bajod. Több ilyen galamb kellene a világba ☺️

2023. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
Igen, Isten megmentett téged. De jó!! Hála Istennek!
2023. márc. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Darkmoon80 ***** válasza:
40%

[link]


Nekik vajon miért nem jutott a segítségből?

2023. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

Lehet egy elhunyt rokonod szelleme szállta meg a szellemet és mentet meg.

Lehet valaki szerencsehozó bűbájt mondott rád.

Lehet valamilyen természeti szellem például a fa vagy föld szelleme küldte a galambot, hogy megmentsen.

Lehet, hogy láthatatlan lények vannak körülöttünk és az egyik ilyen irányította vagy kergette el a galambot, hogy megmentsen.

Lehet, hogy a sátán vagy egy démon a nagyobb rossz érdekében mentett meg.

Lehet, hogy Allah mentet meg.

Lehet, hogy Isten mentet meg.

Lehet, hogy .....


Lehet, hogy csak szerencséd volt.

Lehet, hogy csak ebben az esetben számodra kedvezőnek határozhatóan alakultak a dolgok.

2023. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!