Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Jézus...

Keresztények szerint Jézus mikor bemutatkozott az embereknek azt mondta hogy ő Isten, csak éppen emberi alakban?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél fogalmazódott meg ez a kérdés, de a keresztényektől nem kaptam erre választ. Jézus járta a vidéket, tömegekhez szólt, így nyilván be kellett hogy mutatkozzon. El kellett hogy mondja ki ő, honnan jött, ki küldte stb. Ezt hogyan tette? Például így: "Üdv, én Isten vagyok emberi alakban" ? Sok párbeszéd van a Bibliában amiben Jézus szerepel, de egyikben sem hangzik ez el. És igazából semmi sem abból amit a keresztények állítanak Jézus istenségéről.

Szóval amit ma keresztények hiszek Jézusról, azt ő személyesen elmondta az embereknek? Vagy el sem mondta, és csak Pál közölte ezt az emberekkel jóval később?



2023. márc. 30. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
29%

Igen. Ezért is akarták megölni a zsidók.

[link]

2023. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 A kérdező kommentje:

Hol van egy ilyen párbeszéd a Bibliában? Amikor Jézus bemutatkozik az embereknek és azt mondja "Üdv, én Isten vagyok emberi alakban" .


A zsidók azt állítják hogy Jézus Istennek vallja magát, de nincs ilyen kijelentés Jézustól. Így ez csak egy rágalom volt a zsidóktól hogy erre hivatkozva megöljék, mivel semmi rosszat nem tett Jézus.

2023. márc. 30. 15:00
 3/101 anonim ***** válasza:
67%
Olvasd el a linkelt cikket! Több alkalmat is felsorol amikor Jézus kijelentette higy Isten.
2023. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy milyenek voltak a módszerei ebből nem lehet következtetni arra, hogy nem egy az Atyával. Jézus tanítani jött, és megváltani az embereket. Nem azért jött, hogy hódoljanak előtte az emberek.

Emberként jött el, Emberfiának tekintette saját magát.

Annak ellenére, hogy bebizonyította, halál felett áll, a sátán felett áll, és meg tud bocsátani bűnöket. Ami nem jelenthet mást, minthogy egy az Atyával.


Tehát nem véletlenül nem találsz Jézustól "Isten vagyok emberi alakban" idézeteket, nem ez volt a küldetése.

2023. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 A kérdező kommentje:

"Tehát nem véletlenül nem találsz Jézustól "Isten vagyok emberi alakban" idézeteket, nem ez volt a küldetése."


Tehát akkor nem közölte Jézus hogy ő Isten?

2023. márc. 30. 15:06
 6/101 anonim ***** válasza:
67%

Nem közölte, tettekben bizonyította.


"Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek!"

János 14:11

2023. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 A kérdező kommentje:

"Nem közölte,"


De akkor hogyan mutatkozott be? Valamit csak kellett hogy mondjon magáról. És persze biztos meg is kérdezték az emberek hogy "Ki vagy?"



"tettekben bizonyította."


Milyen tettekkel? Tett csodákat de azok nem különböznek a korábbi próféták által tett csodáktól. Egy próféta is végrehajthatta ugyanezeket a csodákat.

2023. márc. 30. 15:15
 8/101 anonim ***** válasza:
18%
Na mutass még egy prófétát aki ítélkezett az ördög felett, feltámadt, teremtett, stb!
2023. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
70%

"De akkor hogyan mutatkozott be? Valamit csak kellett hogy mondjon magáról."


Emberfiának mutatkozott be. Ez a lényeg. Emberként jött, nem Istenként. Nem uralkodni jött, megmondta Pilátusnak is.Rabbinak szólították a követői. Volt egy gyógyítása amikor meg is kérte, ne szóljatok erről senkinek.

Aztán feltámadása után kiadta a parancsot, menjetek és terjesszétek az örömhírt. Ott egyértelművé vált ki is ő valójában

2023. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 munyamunya ***** válasza:
74%

8as,

tessék:

""És ráborult háromszor a gyermekre, és felkiáltott az Úrhoz, mondván: Én Uram, Istenem, térítsd vissza e gyermek lelkét ő belé! És meghallgatta az Úr Illés szavát, és megtért a gyermekbe a lélek, és megélede. És felvévén Illés a gyermeket, alávivé őt a felházból a házba, és adá őt az ő anyjának, és monda Illés: Lássad, él a te fiad!""

""Jöve pedig egy férfi Baál Sálisából, és hoz vala az Isten emberének /Elizeus/ első zsengék kenyereit, húsz árpakenyeret, és megzsendült gabonafejeket az ő ruhájában; de ő monda: Add a népnek, hadd egyenek. Felele az ő szolgája: Minek adjam ezt száz embernek? Ő pedig monda ismét: Add a népnek, hadd egyenek, mert ezt mondja az Úr: Esznek és még marad is

És ő eleikbe adá, és evének, és még maradt is belőle, az Úrnak beszéde szerint.""

Az ördög felett itélkezést nem értem.

2023. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!