Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Jézus...

Keresztények szerint Jézus mikor bemutatkozott az embereknek azt mondta hogy ő Isten, csak éppen emberi alakban?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél fogalmazódott meg ez a kérdés, de a keresztényektől nem kaptam erre választ. Jézus járta a vidéket, tömegekhez szólt, így nyilván be kellett hogy mutatkozzon. El kellett hogy mondja ki ő, honnan jött, ki küldte stb. Ezt hogyan tette? Például így: "Üdv, én Isten vagyok emberi alakban" ? Sok párbeszéd van a Bibliában amiben Jézus szerepel, de egyikben sem hangzik ez el. És igazából semmi sem abból amit a keresztények állítanak Jézus istenségéről.

Szóval amit ma keresztények hiszek Jézusról, azt ő személyesen elmondta az embereknek? Vagy el sem mondta, és csak Pál közölte ezt az emberekkel jóval később?



2023. márc. 30. 14:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/101 KZitus ***** válasza:

#91

Az „Isten Fia” kifejezés elsősorban Krisztus Jézusra utal. Isten fiának vagy fiainak nevezi még a Szentírás Isten intelligens szellemteremtményeit.

Jézus nem akkor lett Isten fia, amikor megszületett emberként, ami abból is látszik, amit ő maga mondott: „Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam” János 8:38, 42;

Ezt maga Krisztus mondta a főpapi imájában:

"Most tehát, Atyám, dicsőíts meg, hadd legyek melletted, és hadd kapjam meg azt a dicsőséget, amelyben akkor volt részem, amikor melletted voltam, mielőtt a világ lett." János 17:5

Az 1Mózes 6:2–4 beszél először ’az igaz Isten fiairól’, és azt írja róluk, hogy az özönvíz előtt „felfigyeltek rá, hogy az emberek lányai szépek; és feleségeket vettek maguknak, mégpedig mindazokat, akiket kiválasztottak”.

2023. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!