Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Jézus...

Keresztények szerint Jézus mikor bemutatkozott az embereknek azt mondta hogy ő Isten, csak éppen emberi alakban?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél fogalmazódott meg ez a kérdés, de a keresztényektől nem kaptam erre választ. Jézus járta a vidéket, tömegekhez szólt, így nyilván be kellett hogy mutatkozzon. El kellett hogy mondja ki ő, honnan jött, ki küldte stb. Ezt hogyan tette? Például így: "Üdv, én Isten vagyok emberi alakban" ? Sok párbeszéd van a Bibliában amiben Jézus szerepel, de egyikben sem hangzik ez el. És igazából semmi sem abból amit a keresztények állítanak Jézus istenségéről.

Szóval amit ma keresztények hiszek Jézusról, azt ő személyesen elmondta az embereknek? Vagy el sem mondta, és csak Pál közölte ezt az emberekkel jóval később?



2023. márc. 30. 14:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 anonim ***** válasza:

Jézus próféta IS volt. Rabbi, vagy mester. Ember, aki így is mutatkozott be.

Pontosan amikor el megy Názáretbe tanítani el is mondja, és kérdésedre is választ kapsz, hogy miért nem Istenként, hanem prófétaként, rabbiként mutatkozott be.


"Miután Jézus elmondta ezeket a példázatokat, továbbment onnan. És hazájába érve úgy tanította őket a zsinagógájukban, hogy megdöbbenve mondták: Honnan van benne ez a bölcsesség és a csodatevő erő? Vajon nem az ácsmester fia ez? Nem az ő anyját hívják Máriának, testvéreit pedig Jakabnak, Józsefnek, Simonnak és Júdásnak? És a húgai nem itt élnek-e valamennyien? Ugyan honnan van benne mindez? És megbotránkoztak benne, Jézus pedig így szólt hozzájuk: Sehol sem vetik meg a prófétát, csak saját hazájában és a maga házában. Nem is tett ott sok csodát hitetlenségük miatt."


Máté 13:53‭-‬58 RÚF

2023. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/101 A kérdező kommentje:
KZitus, ezek a versek pont azt bizonyítják hogy Jézus nem Isten.
2023. márc. 30. 16:54
 43/101 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Jehova tanúi nem is ezt tanítják.
2023. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/101 A kérdező kommentje:

"Jézus próféta IS volt. Rabbi, vagy mester. Ember, aki így is mutatkozott be."


De ha nem mondta hogy Isten és még prófétaként is mutatkozott be, akkor aztán senki nem gondolhatta hogy Jézus Isten.



"Pontosan amikor el megy Názáretbe tanítani el is mondja, és kérdésedre is választ kapsz, hogy miért nem Istenként, hanem prófétaként, rabbiként mutatkozott be."


Idéznéd?

2023. márc. 30. 16:57
 45/101 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván, mivel Zitus ugyanott bukik el az értelmezésben, mint te. Nem fogja fel a tényt hogy Isten emberként jött el, és amíg emberként volt itt, addig értelemszerűen ember is volt. Ettől még amikor Isten volt, addig meg értelemszerűen Isten.

Csak ugye Zitus meg a szektája tovább is ment egy fokkal, készítettek is egy saját "fordítást", amiben át is hamisították az összes igét ami bemutatta a Fiút Istenként. Vajon miért kellett szerinted így tenniük, ha a Biblia szerint Jézus ne lenne Isten?

2023. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/101 anonim ***** válasza:
30%
Jézus számtalan olyan jelzőt használt magára közvetetten, amelyet a zsidók csak Istennek tulajdonítottak.
2023. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 A kérdező kommentje:

"Nyilván, mivel Zitus ugyanott bukik el az értelmezésben, mint te. Nem fogja fel a tényt hogy Isten emberként jött el, és amíg emberként volt itt, addig értelemszerűen ember is volt. Ettől még amikor Isten volt, addig meg értelemszerűen Isten."


Én nem értelmeztem eddig semmit. Azt kérdeztem Jézus hogyan mutatkozott be. Hol mutatkozott be úgy hogy "Üdv, én Isten vagyok emberi alakban"? Eddig is ezt kérdeztem.


Ha én egy akkor élt ember vagyok, miből láttam volna hogy Jézus Isten?

2023. márc. 30. 17:11
 48/101 anonim ***** válasza:

"Ha én egy akkor élt ember vagyok, miből láttam volna hogy Jézus Isten?"

Például ott egy magyarázatokkal is tarkított link rögtön az első kommentben. Nem csak leírja hogy mely igékből derült ki, hogy Jézus Isten, de részletesen be is mutatja, miért.

2023. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/101 A kérdező kommentje:

Azokból sehogy sem derül ki hogy Jézus Isten. Ilyenek hogy "Én és az Atya egy vagyunk." sokféleképpen értelmezhető.


Egyelőre ott tartunk hogy Jézus nem mondta hogy ő Isten, csak emberi alakban. Sőt, azt írtátok prófétaként mutatkozott be. Ezek után ha ilyeneket mond "Én és az Atya egy vagyunk." senki nem nézi Istennek.

2023. márc. 30. 17:26
 50/101 anonim ***** válasza:

"Azokból sehogy sem derül ki hogy Jézus Isten."

"Nem csak leírja hogy mely igékből derült ki, hogy Jézus Isten, de részletesen be is mutatja, miért."

2023. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!