Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Jézus...

Keresztények szerint Jézus mikor bemutatkozott az embereknek azt mondta hogy ő Isten, csak éppen emberi alakban?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél fogalmazódott meg ez a kérdés, de a keresztényektől nem kaptam erre választ. Jézus járta a vidéket, tömegekhez szólt, így nyilván be kellett hogy mutatkozzon. El kellett hogy mondja ki ő, honnan jött, ki küldte stb. Ezt hogyan tette? Például így: "Üdv, én Isten vagyok emberi alakban" ? Sok párbeszéd van a Bibliában amiben Jézus szerepel, de egyikben sem hangzik ez el. És igazából semmi sem abból amit a keresztények állítanak Jézus istenségéről.

Szóval amit ma keresztények hiszek Jézusról, azt ő személyesen elmondta az embereknek? Vagy el sem mondta, és csak Pál közölte ezt az emberekkel jóval később?



2023. márc. 30. 14:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 anonim ***** válasza:
30%

Te nem érted az Evangéliumok alap üzenetét, ha nem hiszed Jézus egy az Atyával. Jézus vére mossa el a bűnt, tisztítja meg a lelket. Egy próféta vére ehhez nem elég.


Jézus köt az emberrel új szövetséget, és törli el a régi világot, teremti meg az Új embert. Egy próféta nem tud szövetséget kötni ember és Isten között.


Jézus betölti a próféciákat, nem új próféciákat hoz. Jézus az ok amiért a prófétákat kuldte Isten.

2023. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 A kérdező kommentje:

"Egy próféta sem tett ilyet. Isten tett csodát, ő mondta Mózesnek is hogy mit tegyen."


És mitől más mikor Jézus a vízen járt például? :)

2023. márc. 30. 15:53
 23/101 A kérdező kommentje:

"Nyilván képes lett volna rá, csak semmi szükség nem volt ilyesmire, mivel Jézus feltámadt, mint Isten."


De honnan tudod hogy Jézus nem egy próféta volt akit Isten támasztott fel?

2023. márc. 30. 15:54
 24/101 anonim ***** válasza:
0%

"De honnan tudod hogy Jézus nem egy próféta volt akit Isten támasztott fel?"

A Bibliából. Például János evangéliumának első fejezete szó szerint ezt írja le, hogy a Fiú Isten, aki testté lett.

2023. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 A kérdező kommentje:

"Te nem érted az Evangéliumok alap üzenetét, ha nem hiszed Jézus egy az Atyával. Jézus vére mossa el a bűnt, tisztítja meg a lelket. Egy próféta vére ehhez nem elég."


De engem ez most nem érdekel. Azt kérdeztem Jézus hogyan mutatkozott be mikor emberekhez szólt. Hogy képzeljük el ezt a szituációt? Egy próféta esetében kb. úgy történhetett hogy elmondta a nevét, azt hogy ő próféta és hogy Isten küldte hogy átadja az üzenetét. Jézusnál ez hogy történt?

2023. márc. 30. 15:57
 26/101 A kérdező kommentje:

"A Bibliából. Például János evangéliumának első fejezete szó szerint ezt írja le, hogy a Fiú Isten, aki testté lett."


De azt nem Jézus mondja. Mások mondják Jézusról később. Aki látta Jézust honnan kellett volna tudnia hogy Jézus Isten?

2023. márc. 30. 15:59
 27/101 anonim ***** válasza:
0%
Például abból, hogy feltámadt?
2023. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam egy próféta is fel tud támadni. Például Jónás is gyakorlatilag feltámadt. Ha Jézus éveken át nem mondja hogy ő Isten, majd feltámad, abból senkinek nem esik le hogy ő Isten. Esetleg az hogy próféta.
2023. márc. 30. 16:05
 29/101 anonim ***** válasza:
21%
Soha senki nem támadt fel Jézuson kívül. Csakis Isten tud feltámasztani embereket.
2023. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/101 A kérdező kommentje:

"Soha senki nem támadt fel Jézuson kívül. Csakis Isten tud feltámasztani embereket."


Én meg azt kérdeztem honnan tudod hogy Jézus nem egy próféta akit Isten támasztott fel?

2023. márc. 30. 16:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!