Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Jézus...

Keresztények szerint Jézus mikor bemutatkozott az embereknek azt mondta hogy ő Isten, csak éppen emberi alakban?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél fogalmazódott meg ez a kérdés, de a keresztényektől nem kaptam erre választ. Jézus járta a vidéket, tömegekhez szólt, így nyilván be kellett hogy mutatkozzon. El kellett hogy mondja ki ő, honnan jött, ki küldte stb. Ezt hogyan tette? Például így: "Üdv, én Isten vagyok emberi alakban" ? Sok párbeszéd van a Bibliában amiben Jézus szerepel, de egyikben sem hangzik ez el. És igazából semmi sem abból amit a keresztények állítanak Jézus istenségéről.

Szóval amit ma keresztények hiszek Jézusról, azt ő személyesen elmondta az embereknek? Vagy el sem mondta, és csak Pál közölte ezt az emberekkel jóval később?



2023. márc. 30. 14:53
 71/101 A kérdező kommentje:

Jól ismerem a keresztény tanítást, ezért nem érdekel ha belinkelsz egy kilometer hosszú egyházi mesét. Azt kértem a saját szavaiddal magyarázd el.


Arra válaszolj hogy Jézus meg akarta győzni az embereket vagy nem?

2023. márc. 31. 09:44
 72/101 anonim ***** válasza:
55%

Ezt te magad cáfoltad a korábbi hozzászólásoddal, lol :D

Hogy remélheted hogy ekkora ostoba bakik mellett valaha is komolyan vesz bárki?

2023. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/101 A kérdező kommentje:
Mivel cáfoltam? Ti mondtátok hogy Jézus nem akart meggyőzni senkit. Én pedig kérdeztem hogy lehet ez mert úgy tünik pont azért jött hogy meggyőzze az embereket. Meg ugye keresztény tanítás szerint aki nem hisz, vagyis nem lett meggyőzve az pokolra kerül.
2023. márc. 31. 10:05
 74/101 anonim ***** válasza:
0%

64. kommenteddel, mint azt az utána következő linkből láthatod. Vagyis láthatnád, csak ugye arra már nem vagy kíváncsi, hisz csak a provokáció a célod, és még a végén szembesülnöd kéne az igazsággal. Amitől me ugye rettegsz, hisz a saját hited gyenge, ezért van hogy egyetlen módszerrel vagy képes csak önmegerősítést szerezni, hogy másokat igyekszel provokálni bármi áron. Mert a saját hited ehhez kevés.

Sajnállak, őszintén, de az ocsmány jellemeden csak te tudsz változtatni. Ha egyszer végre felismered, mennyire sátáni úton jársz. Sok szerencsét hozzá!

2023. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/101 A kérdező kommentje:
Tipikus keresztény reakció. Kiderült hogy nem tudod megvédeni a saját vallásod. Szembesültél az ordító ellentmondásokkal amiket nem tudsz kimagyarázni ezért kezded a személyeskedést, sértegetést. Ezt már sokszor láttam keresztényektől.
2023. márc. 31. 10:20
 76/101 anonim ***** válasza:
0%

Megvédtem, te közölted hogy az nem érdekel. Szép kis öngól :)

Tudom hogy fáj az igazság, de érdemes lenne mélyen elgondolkodnod a 74. komment tartalmán. Ugyanis azt pont a te viselkedésed váltotta ki, mint például az, hogy amikor konkrét linket kapsz egyértelmű magyarázatként, azt is ignorálod, ezzel bizonyítva hogy nem a valóság érdekel. Csak a gyűlölködés és a provokáció. Ennek meg oka van, akkor is, ha félsz vele szembenézni.

Mást tényleg nem tehetek mint hogy sok sikert kívánok, hogy mielőbb térj észhez!

2023. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/101 A kérdező kommentje:
Feltettem egy egyszerű kérdést, amire nem válaszoltál, csak belinkeltél valami kilometer hosszú keresztény mesét mint választ :) Onnantól pedig csak azt hajtogatod hogy mindennre ott a válasz :) Ha nem vagy képes megvédeni a saját keresztény vallásod, miért vagy keresztény? Vagy magadnak is behazudod hogy megvédted?
2023. márc. 31. 10:33
 78/101 A kérdező kommentje:
Akkor összefoglalva röviden az eddig válaszokat, azt mondtátok, Jézus nem úgy mutatkozott be hogy ő Isten, hanem mint próféta és semmiről nem is akarta meggyőzni az embereket. Ezek után viszont keresztény tanítás szerint miért jut kárhozatra az aki nem hisz Jézus istenségében?
2023. márc. 31. 10:36
 79/101 anonim ***** válasza:
55%
Mivel ott van mindenre a válasz a megváltás kapcsán. Szóval én az igazat mondtam. Hogy te közölted hogy az téged nem érdekel, azzal csak bizonyítottad hogy téged viszont nem érdekelnek a válaszok, csak ürügyet keresel a gyűlölködésre.
2023. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/101 A kérdező kommentje:
Ha felteszek egy kérdés nem az válasz hogy belinkelsz egy kilometer hosszú keresztény mesét hanem az hogy néhány mondatban válaszolsz. Nyilvánvaló hogy nem tudsz válaszolni a kérdésre ezért inkább ilyen meseoldalakat linkelgetsz és behazudod hogy ott a válasz. Mint amikor a tanár nem tud válaszolni a diák kérésére és azt mondja ott van a válasz a könyvben :)
2023. márc. 31. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!