Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki egy vallásos családban nevelkedett, hittan órára járt, elsőáldozó volt, bérmálkozott, mindig elvitték templomba, tehát vallásosan nevelték, mégis felnőtt korára erős, masszív ateista lett?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 17:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ő is vallásos hitre való hajlam nélkül született. De erre csak felnőtt korában jött rá. Olyan is van, akit sosem neveltek vallásosnak, aztán felnőtt korában rájön, hogy neki mégis igénye, szüksége van a vallásos hitre. Nem vagyunk egyformák, ahány ember, annyi féle.
2023. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ráerőszakolták. Vallásos gimnáziumba jártam. A többségnél ez volt, a többség nem akart bérmálkozni, meg ilyesmi, de a szülő ráerőltette. Aztán ennyi volt, vége a giminek, a hittanóráknak, a szülő nem kontrollál már annyira, és az első dolog az lesz, hogy hátat fordítasz a vallásnak.
2023. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert elkezdtem észre venni az ellentmondásokat és egyéb hibákat. Ezért lettem ateista. Itt olvasgattam jó pár választ és abban biztos lettem, hogy nagyon nem akarok olyan lenni mint az itteni fundamentalisták akiknek látszólag nagyon minimális kapcsolatuk van már csak a valósággal, ha még van.
2023. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem sajátította el a vallást. Voltak kérdések, amelyekre nem adott választ. Vagy éppen ellenszenvet keltett benne az egész.
2023. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Én meg pont hogy nem kaptam vallásos nevelést, és mélyen hívő keresztény lett belőlem. Az előttem válaszolók jól mondják, nem vagyunk egyformák.

Annyit azért még hozzátennék, hogy ez nem biztos, hogy egy teljes életre szól senkinél sem, még belőlem is lehet ateista, ahogyan az előttem válaszolókból hívő. Bár ez utóbbira kevesebb esélyt látok, az ateisták szerintem ragaszkodóbbak.

2023. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elolvasta a Bibliát. Az értő olvasása sok embernél okoz csalódást.

Mikor már felnőtté vált, többé nem volt muszáj beilleszkedjen a vallásos környezete által szabott élet korlátaiba, végre maga lehetett.

2023. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkiben van egy hajlam, amelyik megmondja, hogy ő inkább hívő, vagy ateista szeretne lenni.
2023. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Bármi oka lehet, ahogy fordítva is. Ezt ő tudja neked megmondani.
2023. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
Sokan vannak a meghívottak, de kevesen a választottak.
2023. ápr. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége. Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi vállára a keresztjét, s nem követ, nem méltó hozzám. Aki meg akarja találni életét, elveszíti; aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja." (Máté 10 : 35-39)
2023. ápr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!