Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki egy vallásos családban nevelkedett, hittan órára járt, elsőáldozó volt, bérmálkozott, mindig elvitték templomba, tehát vallásosan nevelték, mégis felnőtt korára erős, masszív ateista lett?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 17:44
1 2 3
 21/22 x0 ***** válasza:
100%
Lehet hogy eleve nem is hitt, csak a szülei erőltették rá, és nem merte megmondani nekik hogy nem hisz, hiszen teljesen kiakadtak volna tőle, a világ legnagyobb tragédiája lett volna számukra. Nálam is ez van, nem ateista lettem, hiszen nem voltam más régen se: nem lettem, eleve az voltam. Édesanyám 3 éve nem képes ezt tudomásul venni. Konfirmáltam is, amikor anyám elküldött templomba elmentem.
2023. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
77%
Van aki elég értelmes/racionális és már nem hisz a mesékben/babonákban.
2023. nov. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!