Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csókay András idegsebész...

Csókay András idegsebész szerint a legtöbb orvos hozzáhasonlóan hívő ember. Ez a kijelentése vajon mennyire tükrözi a valóságot?


2023. ápr. 25. 11:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
29%

Az első 5 másodpercben van a lényeg?

Úgy gondolom, hogy téveszmében szenved. Nem szeretném, hogy ő kezeljen egyszer engem, vagy valamelyik hozzátartozómat.

2023. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
38%

Elnézést, félreolvastam a kérdést. Látom, te egy konkrét kijelentésére kérdeztél rá, amit a kérdésben is közölsz, én pedig a videót kezdtem el nézni.

Nos, nem tudom, hogy mennyi hívő orvos van, de őszintén szólva nem is szeretnék hívő orvosok kezébe kerülni. Már jó, hogy azt nem mondják nekem, hogy imádkozzak, majd az segít...

Számomra az orvostudomány az a terület, amibe nem fér bele a vallásos hit, mert úgy gondolom, hogy veszélyeztethetik a beteget vele. Nincs Isten, aki meggyógyítana például egy olyan embert, akinek műtni kell a szívét, ott minden az orvostudományon fog múlni. Éppen ezért nagyon felelőtlennek tartom azt az orvost, aki egy ilyen súlyos esetbe belekeveri a babonás meggyőződését. A placebo hatás persze más kérdés, de az tudományosan igazolt, semmi köze istenekhez.


#1 voltam.

2023. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

#2 tehát te úgy gondolod, hogy egy hívő orvos nem tenne meg mindent a betegágyon érted?


Másfelől én úgy gondolom, hogy az orvosoknak van lehetőségük a legtöbb csodát megfigyelni, hisz ők vannak ott mikor a beteggel csoda történik, így reálisnak tartom hogy sok lehet a hívő köztük.

2023. ápr. 25. 12:08
 4/37 anonim ***** válasza:
39%

#3


Nem mondom, hogy nem tenne meg, de belevinni a vallást nem tartom jó ötletnek. A hívő orvos abban is hisz, hogy az ima gyógyít, ami egy babona. Babonát belekeverni az orvostudományba meg nagyon rossz ötlet. Nekem nem kell olyan orvos, aki a vallási hiedelmeit beleviszi a gyógyításba, mert nem lehet megjósolni, milyen következményei lehetnek.


Csodák meg nincsenek.

Minden magyarázható racionálisan. Valószínűleg a placebo hatást tartják csodának, de arra van tudományos magyarázat. A National Geographic magazin egy egész havi számot szentelt ennek a jelenségnek.

2023. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
56%
Sok a hívő orvos, több, mint a hitetlen, dolgoztam egészségügyben. Reálisan látja. Inkább a biológusokra mondanám, hogy többségük hitetlen, de az orvosokra ez nem igaz.
2023. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem pont annyi, mint más foglalkozásúak között. Azaz kevés és egyre kevesebb.
2023. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

"Csodák meg nincsenek.


Minden magyarázható racionálisan."


Tévedés.


https://www.youtube.com/watch?v=Kh2zTekGaOw


Ilyen és ehhez hasonló csodák mindennap történnek.


Akkor ezentúl mi lesz? Ha kórházba kerülsz megkérdezed az orvosod hogy ő hívő-e és ha igent mond akkor elzavarod?



"Szerintem pont annyi, mint más foglalkozásúak között. Azaz kevés és egyre kevesebb."


Na a vágyvezérelt ateista is megjött már.

2023. ápr. 25. 12:48
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

Egy rokonom orvos és keresztény, és gyakran jár keresztény orvoskonferenciákra, amilyen ez is:


[link]


A szeretetszolgálatok mentőorvosai is kivétel nélkül mind keresztények.

2023. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%

"Ilyen és ehhez hasonló csodák mindennap történnek."


Nem hiszek a csodákban. Csak olyan dolog, amit MÉG racionálisan nem tudunk megmagyarázni.


"Ha kórházba kerülsz megkérdezed az orvosod hogy ő hívő-e és ha igent mond akkor elzavarod?"


Ha szét tudja választani a vallásos meggyőződését és az orvosi munkáját, akkor nincs gond. De ez úgyis látszik abból, ahogyan kezel, és beszél velem.

Ha viszont valami vallásos tanáccsal látna el, akkor lehet átkéretném magam máshoz.

2023. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Kései Sirató ***** válasza:
30%
Sok a hívő orvos és egyre több.
2023. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!