Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csókay András idegsebész...

Csókay András idegsebész szerint a legtöbb orvos hozzáhasonlóan hívő ember. Ez a kijelentése vajon mennyire tükrözi a valóságot?


2023. ápr. 25. 11:39
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

"Nem hiszek a csodákban. Csak olyan dolog, amit MÉG racionálisan nem tudunk megmagyarázni."


De ez ugyanolyan mint a rések isten elképzelés. Ugye amit az ember nem tudott mivel magyarázni odatömte Istent hogy azzal magyarázza. Te ugyanezt csinálod a tudománnyal, amit nem értünk oda a tudományt tömöd, hogy majd valamikor, valahogyan biztosan meg tudja magyarázni, majd valamikor......

Ez ugyanolyan mint a rések Istene, csak ez a rések tudománya.

2023. ápr. 25. 13:41
 12/37 anonim ***** válasza:
83%
De pont te tömöd be a rést amit nem tudunk egy "csodával".
2023. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
90%

#11


Nem. A rések istene arról szól, hogy ha nem tudunk egy jelenségre magyarázatot adni, arra azonnal istent feltételezünk.


Én viszont azt mondom, hogy ha nem értek valamit, akkor kimondom, hogy nem tudom, és kutatjuk, nem tömöm be a rést csodával, meg istennel.


A csodát viszont azért lehet kizárni, mivel az Univerzum racionális törvények alapján működik. A csoda ezeknek a törvényeknek az áthágása, erre azonban nem soha nem mutatott senki bizonyítékot. Sőt, ha létezne csoda, a fizika törvényei is csődöt mondanának az ugyanis nem törvény, hogy egyszer működik, máskor nem. Annak mindig működnie kell, ezért törvény, ezt mondja a fizika.

2023. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

"De pont te tömöd be a rést amit nem tudunk egy "csodával."


Nem, én csak nevén nevezem azt ami. Ha egyszer tényleg csoda történt amit még a szakértő is elismer, akkor miért kellene mást gondolnom? A baj az, hogy szerinted nem is léteznek csodák azért mert nem létezhetnek. De ha egyszer tényleg csoda történik akkor hogyan fogod felismerni, ha nem is vagy nyitott rá?

2023. ápr. 25. 13:51
 15/37 A kérdező kommentje:

"Nem. A rések istene arról szól, hogy ha nem tudunk egy jelenségre magyarázatot adni, arra azonnal istent feltételezünk."


Én is ugyanazt mondtam csak máshogy fogalmaztam.


"csoda ezeknek a törvényeknek az áthágása, erre azonban nem soha nem mutatott senki bizonyítékot."


Hát nem most mutattam?

2023. ápr. 25. 13:53
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

"Nem, én csak nevén nevezem azt ami. Ha egyszer tényleg csoda történt amit még a szakértő is elismer,"

A szakértő is azért nevezi csodának, mert nem ismeri a valós okát.

2023. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem most mutattam?"

Nem, te mutattál valamit, aminek nem ismered a valós okát.

2023. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%

Egy amatőr YouTube videót mutattál, ami nem bizonyít semmit, ettől nem fog összeomlani a fizika.

A csodásnak tartott jelenségre nem az a válasz, hogy csoda, hanem az, hogy nem ismerjük a jelenség kiváltó okát, ezért kutatjuk.

Bár a kutatás éppenséggel a csoda ellensége, hiszen amint sikerül racionális magyarázatot adni rá, megszűnik csoda lenni.


Az ősi ember szemében a placebo hatás is csoda lehetett, sőt erősíthette az istenhitet, de ma már tudjuk, hogy milyen kémiai reakciók játszódnak le az emberben, ezért ez is megdőlt.

Sőt, valószínűleg én is csoda lettem volna, hiszen nincs bölcsesség fogam. Úgy értem, hogy a fogröntgen kimutatta, hogy nem is lesz, az én álkapcsomban helye sincs neki. A bennszülött sámán bizonyára ebből is valami "isteni jóslatot" olvasott volna ki, azonban amint az orvos is megmondta, ez evolúciós változás. Az emberek többsége még nem tart itt, de rám erősebben hatott az evolúció, és idővel a későbbi generációk is így fognak születni.


Ugyanigy fog megdőlni minden csodásnak tartott dolog, mivel a világot racionális törvények irányítják.

2023. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

" én csak nevén nevezem azt ami. "

Nem, te vágyvezérelten annak állítasz be dolgokat amire semmi bizonyíték nincs.


"Ha egyszer tényleg csoda történt amit még a szakértő is elismer, akkor miért kellene mást gondolnom?"

Milyen szakértő??? Csoda szakértő?

Azt tudja maximum megmondani, hogy lila bélgáza sincsen arról, hogy miért történt. EZ NEM = A CSODÁVAL. EZ a tudatlanságával egyenlő.


" De ha egyszer tényleg csoda történik akkor hogyan fogod felismerni, ha nem is vagy nyitott rá?"

A probléma, hogy pont Te nem vagy nyitott. Mert ha bármi történik nem vagy nyitott a valóságra, csak betömőd egyből az Isteneddel meg a csodákkal. Pont te maradsz le a világról mert ahelyett, hogy a valóságot néznéd elhiszel valami maszlagot és annyiban hagyod. Pont olyan vagy mint egy ezotériás!

2023. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

"A csodásnak tartott jelenségre nem az a válasz, hogy csoda, hanem az, hogy nem ismerjük a jelenség kiváltó okát, ezért kutatjuk."


Mi ez a többes szám? Talán tudósnak hiszed magadat?

És attól hogy valamit elismernek csodának még lehet kutatni, hogy talán mégsem volt az, de míg nem tudunk jobbat, addig miért ne lehetne csodának nevezni? Mert van amire valószínűleg sosem lesz racionális magyarázat, és van ami tényleg csoda......


"Ugyanigy fog megdőlni minden csodásnak tartott dolog, mivel a világot racionális törvények irányítják."


Miért?Miért?Miért?

Attól hogy a világot racionális törvények irányítják, miért ne történhetne csoda is benne?


Miért jó ez a csökönyös nézet, ami minden más lehetséges magyarázatot teljesen kizár? Nagyon elvakultság ez már.......



"Nem, te vágyvezérelten annak állítasz be dolgokat amire semmi bizonyíték nincs."


Mi ebben a vágyvezérelt? Ez kb olyan szintű érvelés mikor valakit le homofóboznak vagy le náciznak ellenkező véleménye miatt.



"Milyen szakértő??? Csoda szakértő?"


Az orvos te elhalófélben lévő agysejtekkel rendelkező.



"A probléma, hogy pont Te nem vagy nyitott. Mert ha bármi történik nem vagy nyitott a valóságra, csak betömőd egyből az Isteneddel meg a csodákkal. Pont te maradsz le a világról mert ahelyett, hogy a valóságot néznéd elhiszel valami maszlagot és annyiban hagyod. Pont olyan vagy mint egy ezotériás!"


Annyira imádom az ilyen nevetséges tudatlan kis bohócokat akik olvastak 2 tudományos szakirodalmat azt azt hiszik ők már tudósok, és tudják a tutit.


Ostoba gyermekded lélek.....

2023. ápr. 25. 15:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!