Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik azért nem tudnak hinni...

Akik azért nem tudnak hinni Istenben, mert szerintük a hit nem elég racionális, azok miért nem próbálják meg racionalizálni az Istenhitet?

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 15:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

"#7 Pedig te már sínen voltál, nálad mi csúszott félre?"


Nem voltam sínen. Sőt, abban, hogy sokáig mélyponton voltam, a vallás is benne volt. Soha többé nem lennék már keresztény, viszont annyi "előnye" volt a vallásos korszakomnak, hogy belülről ismertem meg ezt az életformát. Na, meg nekem nem tudnak a hittérítők azzal érvelni, hogy "ismerd meg a Bibliát".

Ismerem. Jobban, mint a hívők többsége. És köszönöm, nekem elég volt belőle.

2023. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
89%

"Még a legszkeptikusabb ateista sem mondja hogy 0%-esély van Isten létezésére."


Igen ám, de ha te keresztény vagy, akkor nem kifejezetten Isten létezéséről beszélsz, hanem a keresztény isten létezéséről beszélsz. Esetében meg ki merem mondani, hogy 0% az esély arra, hogy létezik.

Hogy valamiféle vallásokon túli" felsőbb hatalom" létezik-e, azt nem tudom. Ezért vagyok agnosztikus ateista.

De a vallások isteneivel (pl. bibliai isten) szemben erős ateista vagyok. Biztos, hogy nem létezik. Ne felejtsd el, hogy én tanítottam is a Bibliát, tehát ismerem az összes érvet, amit felhoznak mellette.


De még ha adnék is a bibliai isten létezésére 0,1% esélyt, az mit számítana? Ennyi esély (vagy ennél több) az 5-ös lottó megnyerésére is van.

És mit számít ez?

Nagyapám havonta több tízezer forintot költött az 5-ös lottóra, de soha sem nyerte meg, csak egy 4-esig jutott.

2023. máj. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
82%

Még valami:


"Még a legszkeptikusabb ateista sem mondja hogy 0%-esély van Isten létezésére."


Te is ateista vagy, például Zeusz létezését illetően. Ki mered mondani, hogy 0%, hogy nem létezik. Akkor miért furcsa neked, ha a bibliai istenről mások ezt gondolják?

Az ateizmus arról szól, hogy nem hisznek istenben/istenekben.

2023. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
69%

Pontosabban:


*Ki mered mondani, hogy 0% az esély arra, hogy létezik.

2023. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy a többi istent fogjátok előhúzni mint jolly jokert.


Mivel a többi isten gyengébb a keresztényektől, így nem érdemes velük foglalkozni, és ha léteznek is erősen szkeptikus lennék velük szemben, hogy ők tényleg képesek lennének örök életet adni. Arra csak a mindenható úristen végtelen tudása lenne elegendő.



"Soroljam?


A Bibliában leírtak alapján, önző, nárcisztikus, kegyetlen zsarnoknak tartom, akit ha létezne sem követnék."


Én meg követném. Majd hülye lennék lemondani az öröklétezésről, azért mert néhány kecske b...ót vízbe folytott.......


Azt hiszed Isten valamiféle puszi pajtás?

Lényegében egy másik létsíkon/világon működő fizikai törvényszerűséghez hasonló dologról beszélünk, ami magában tartalmazza a végtelen információ végtelen mezejét.


Most őszintén mit vársz egy ilyen entitástól? Hát szívózzon vele aki akar, én biztosan nem teszek neki keresztbe, úgysincs értelme, mivel úgyis az van amit ő akar........

Egy porszem elfújása nem sok, még annyiba sem kerülne neki úgy eltüntetni az egész világmindenséget, mintha az sosem lett volna.


"Amúgy én például nem is akarnék örökké élni. Az öröklét jobban belegondolva számomra sokkal inkább taszító mint csábító. Egy egészséges hosszú élet még esetleg, na de ÖRÖKLÉT?"


Ennyi erővel akkor már most öngyilkos is lehetnél, mert ugyan mindegy az a néhány évtized ide vagy oda........

2023. máj. 2. 20:18
 26/36 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"úgyis az van amit ő akar"


Akkor nyilván azt akarja, hogy ne higgyek benne. Amen!

2023. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
95%

"Nem olyan rég kitaláltuk hogyan juthatunk el a Holdra, és képesek voltunk megvalósíani. Én úgy gondolom hogy Istent racionalizálni mégiscsak könnyebb feladat, mint eljutni a Holdra."

A gondolatodnak a gyakorlat mond ellent: a Holdra mar eljutottunk, de racionalis istenkepet meg nem sikerult kitalalni.

2023. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Egy porszem elfújása nem sok, még annyiba sem kerülne neki úgy eltüntetni az egész világmindenséget, mintha az sosem lett volna."


Érdekes...


A problémákat mégis csak UTÓLAG javítgatja, de akkor is leginkább csak büntetést ad, vízbe fojtásra, csecsemő gyilkosságra telik tőle, annyi esze/hatalma nincs, hogy esetleg a rossz kialakulását megelőzze.


Ne haljanak éhen gyermekek, ne váljanak erőszak áldozatává emberek, ne pusztítsanak járványok, árvizek, földrengések...


Ha tényleg annyira hatalmas, talán meg tudná tenni...

Ha tényleg létezne, megtenné!

2023. máj. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a többi isten gyengébb a keresztényektől, így nem érdemes velük foglalkozni, és ha léteznek is erősen szkeptikus lennék velük szemben, hogy ők tényleg képesek lennének örök életet adni. Arra csak a mindenható úristen végtelen tudása lenne elegendő."


Tévedésre/hazugságra alapozott, vágy vezérelt következtetés.



"Én meg követném. Majd hülye lennék lemondani az öröklétezésről, azért mert néhány kecske b...ót vízbe folytott......."

Szépen jellemezted magadat. A probléma, hogy keresztény nézetek alapján egy hozzád hasonló ember a pokolban végezné. De jó lesz neked ott öröké...



"Most őszintén mit vársz egy ilyen entitástól? Hát szívózzon vele aki akar, én biztosan nem teszek neki keresztbe, úgysincs értelme, mivel úgyis az van amit ő akar........"

Akkor mindegy mit akarunk vagy mit teszünk ha úgyis az van amit ő akar.

Kérdésre válaszolva, legalább egy csepp jelet arra, hogy létezik, vagy legalább az állítólagos cselekedeteiből ne az sugározzon, hogy korlátolt agyú (nem sértésképpen) emberek találták ki az egészet akik nem gondolták át rendesen.



"Ennyi erővel akkor már most öngyilkos is lehetnél, mert ugyan mindegy az a néhány évtized ide vagy oda........"

Ha téged pedig csak a boldog örökélet vár miért vagy még mindig itt?

Hiszen te írtad, minden úgy van ahogyan azt Isten akarja tehát ha sikerül akkor azt is ő akarta úgy.

2023. máj. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Isten nélkül is tökéletesen racionális válasz van mindenre. Ettől függetlenül még létezhet Isten, de nem tudjuk, hogy mi az, nem bizonyítható, nincs hatással az életünkre, és ha van, akkor szándékosan tart minket bizonytalanságban a sajáz létezését illetően, mintha azt akarná, hogy ne is higgyünk benne.
2023. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!