Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik azért nem tudnak hinni...

Akik azért nem tudnak hinni Istenben, mert szerintük a hit nem elég racionális, azok miért nem próbálják meg racionalizálni az Istenhitet?

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 15:10
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi erővel akkor már most öngyilkos is lehetnél, mert ugyan mindegy az a néhány évtized ide vagy oda........"


Neked lehet, hogy mindegy, de nekem nem, hiszen en abban a tudatban vagyok, hogy az eletem egyszeri es megismetelhetetlen dolog. Igy nagyon nem erzem mindegynek, hogy hogyan es meddig elem. Nekem vigyaznom kell erre az egyetlenre, hiszen ha egyszer majd eljon a lampaoltas ideje, akkor semmi sem var utana, ott lesz a vege.

2023. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

"Érdekes...



A problémákat mégis csak UTÓLAG javítgatja, de akkor is leginkább csak büntetést ad, vízbe fojtásra, csecsemő gyilkosságra telik tőle, annyi esze/hatalma nincs, hogy esetleg a rossz kialakulását megelőzze."



Tudod mi a baj a gondolkodásoddal Darkmoon? Hogy Isten valamiféle emberi uralkodóként képzeled el akinek szuper képességei vannak. Az nagy hiba.....


Inkább egy törvényszerűségnek kell felfogni, mint mondjuk a gravitációt.

Senki nem fogja a gravitációt hibáztatni mert elesett és megütötte magát, ugyanúgy Istent hibáztatni sincs értelme.


Ha Isten valamelyik világban nagyon minimális eséllyel is de létezhet, akkor önmaga mindenható természetének okánál fogva, az ott létezni is fog.

Ha Isten egyetlen világban létezik, akkor az összes világra hatni tud.

Ha egyetlen világra hatott, akkor valószínűleg az összesre hatni fog.

Ha egyetlen világot teremtett akkor végtelen világot fog teremteni.


Valószínűleg végtelen ideje végtelen sok világot, végtelen sokszor teremtett már, és még végtelen sokat fog. A mi világunkban nekünk a szentháromság képében mutatkozott be.


Tehát minden amit csinál inkább törvényszerű mintsem emberi emocioktól fűtött kicsinyes gondolkodásmód, mint amilyennek ti képzelitek.......


Számomra teljesen nyilván való, hogy létezik valahol egy ilyen mindenható entitás, amit nem is értek mások hogyan tagadhatnak........

100% biztos, még a halálnál is biztosabb hogy létezik.


Na és hogy egy lapon említitek a pogány istenekkel, Odinnal meg Zeusszal

na hát az már tényleg nagy tudatlanságra vall, még az ateisták részéről is......

2023. máj. 4. 18:53
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább egy törvényszerűségnek kell felfogni, mint mondjuk a gravitációt."

Na jo, de a gravitacio nem fog hozza moralizalni meg 10 parancsolatot gyartani


"Ha egyetlen világot teremtett akkor végtelen világot fog teremteni."

Akkor az ember nem is a teremtes koronaja, hanem csak egy a vegtelen lenyek soraban?

2023. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

"Neked lehet, hogy mindegy, de nekem nem, hiszen en abban a tudatban vagyok, hogy az eletem egyszeri es megismetelhetetlen dolog. Igy nagyon nem erzem mindegynek, hogy hogyan es meddig elem. Nekem vigyaznom kell erre az egyetlenre, hiszen ha egyszer majd eljon a lampaoltas ideje, akkor semmi sem var utana, ott lesz a vege."



Ejj kishitű.....


Na és ha tényleg így van? Minek ez a gagyi élet?


Átlagban élünk 70-80 évet, ha szerencsénk van.

Abból szinte a felét átalusszuk. A maradéknak szinte a felét átdolgozzuk.

Akkor már mi marad belőle? Marad az a néhány óra kis szabadidő, amit javarészt pihenéssel és az örömforrások kiélésével töltünk.

De még azok is...... még az a pár örömforrás is repetativ, ez alatt azt értem, hogy nap mint nap ugyanazokat az örömforrásokat keressük.....


Hihetetlen hogy az emberek ezért a gagyi életért alázzák, bántják gyilkolják egymást.......

Mily szánalmas teremtmények.

2023. máj. 4. 19:01
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

"Hihetetlen hogy az emberek ezért a gagyi életért alázzák, bántják gyilkolják egymást.......

Mily szánalmas teremtmények."


Hat, szerinted Isten teremtette a vilagot es az embereket ilyen gagyira es szanalmasra, ugyhogy nala reklamalj ez ugyben.

2023. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem racionális. Ha elfogadjuk, hogy isten mindenható, akkor felmerül a kérdés, hogy miért teremt olyan világot, ahol babák rákkal születnek. Ahol kisgyerekeket erőszakolnak meg. Ha mindenható, ez csak a beleegyezésével történhet, tehát akkor nem jóságos. Mert teremthette volna olyanra a világot, ahol ilyen nincs. De nem tette. Tehát vagy nem mindenható vagy nem jóságos. Logikus, hogyha létezne is, nem az az isten, amit ti hisztek.
2023. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!