Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor ha az ördög...

Mi van akkor ha az ördög megtévesztette azokat az embereket akik a bibliát írták?

Figyelt kérdés
mert ugye ez írók is emberek voltak,és az ördög őket is félre tudta vezetni az Isten szavának álcázott sugallatokkal.hogyan lehet azt bebizonyítani,hogy ami a bibliában van az kizárólag az Isten sugallata?
2010. okt. 10. 15:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nem Isten öli meg őket, hanem a társadalom. Jogszabályokra pedig szükség van, azokat a társadalom állapítja meg korának megfelelően. Mózest pedig azért ne vegyük egy kalap alá Krisztussal. Mózes egyszerű ember volt, ő ezt tudta kihozni az isteni üzenetből.


Krisztus pont azért kellett eljöjjön mert az emberek nem tudták értelmezni Isten szavát. Senki sem, legfőképpen a vallási vezetők nem.

Nem kukacoskodni kell, hanem a művet egészben olvasni és értelmezni. Így jutunk el Krisztushoz.


Freya

2010. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Ezt tudta kivenni,remek,akkor most Isten szavát közvetítette Mózes vagy nem? ezek szerint nem,mert nem tudta tisztán kivenni,vagyis emberi üzenetet közvetített,tehát nem igaz,hogy próféta volt.

De csak tartsatok ki rendületlenül,hogy a Bibliában semmi illogikus nincs,hiszen ez nyilvánvaló.


igen,Jézusra szüksége volt az emberiségnek,de elárulom neked,őt legalább ugyanúgy félreértették az emberek,mint Mózest,nemcsak azok akik megölték,hanem maga a keresztény egyház is,mind a mai napig.

amugy mint észrevehetted ez itt a "Valláskritika" rész.annyit tehetsz a kukacoskodás ellen,hogy nem válaszolsz.

Na de Péter válaszára is kíváncsi lennék,az előző kommentemre vonatkozóan is!

2010. okt. 16. 11:35
 33/34 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor ha az ördög megtévesztette azokat az embereket akik a bibliát írták?"


Szükség van axiómákra, amikre felépíthetjük a tételeinket, amiket simán meg lehet kérdőjelezni, csak semmi értelme.


Hiszen ennyi erővel én is kérdezhetem: mi van akkor, ha két pont között nemcsak egyetlen egyenes húzható? Hiszen senki nem próbálta ki az összes lehetséges összekötési módot, hogy ezt biztosan állítsa. Senki nem nézett végig két párhuzamos egyenesen, hogy azt mondhassa, valóban sehol sem metszik egymást.


Minden hivatkozási rendszer axiómákra vezet vissza, amiket elfogadunk, és nem kérdőjelezzük meg őket. Ha más axiómákat választunk, máshova jutunk, de akárhol vagyunk, mindig alaptételekből indultunk ki.


Az ugyanúgy hit kérdése, hogy elfogadod, hogy két párhuzamos nem metszi egymást, mint az, hogy a Biblia Isten megrontatlan üzenete.

2010. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha megsértettelek a kukacoskodás szóval, én is szoktam kukacoskodni, ha nem akarok valamit más nézőpontból is megnézni. Ez emberi tulajdonság, amiben mindannyian osztozunk.

Ami a valláskritikát illeti, azt hittem az foglalkozik ilyesmivel, aki kíváncsi a válaszokra. Legalábbis ez volna a lényege.

Nem értem, mi illogikus a számodra egy történet leírásán. Így történt, nem jól történt, jött Jézus, megoldotta. Erről szól az egész.


Mindegy, szép napot neked.

Freya

2010. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!