Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor ha az ördög...

Mi van akkor ha az ördög megtévesztette azokat az embereket akik a bibliát írták?

Figyelt kérdés
mert ugye ez írók is emberek voltak,és az ördög őket is félre tudta vezetni az Isten szavának álcázott sugallatokkal.hogyan lehet azt bebizonyítani,hogy ami a bibliában van az kizárólag az Isten sugallata?
2010. okt. 10. 15:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A végtelen Isteni irgalom és az igazságosság együtt jár egymással. Az Isten nem lehet irgalmas az igazságosság terhére.


A tízparancsolat világosan fogalmaz: ne ölj, tiszteld apádat és anyádat. Aki ezek ellen vétett azt nem tűrték meg az Isten népe között. A Biblia ismeri azt a fogalmat, hogy megkeményedés. Aki megveri a szüleit, vagy szándékosan meggyilkol egy embert, az annyira megkeményedett, hogy nem alkalmas az életre. Azért végezté ki, hogy ezzel gátolják a további "bajoknak és rossz cselekedeteketnek a további fokozását" ahogyan te fogalmaztál. Az ítélet végrehajtása nem gyilkosság volt, hanem ítéletvégrehajtás. Úgy gondolom, ha a te gyermekedet, vagy feleségedet ölik meg jogosan várod el, hogy ítéletet szolgáltassanak a gyilkos felett, vagy tévedek?


A parázna nő esetét kicsit alaposabban kellene megvizsgálni. Akik odavitték Jézushoz, hogy tőrbe csalják ezzel Jézust, azok igencsak részesek voltak abban, hogy az asszony ezt a bűnt elkövesse. Ezért írt Jézus a porba, azokat a bűnöket írta le, amelyeket elkövettek ezek az emberek. Úgy gondolom, hogy Jézus is elítélte a varázslóasszonyokat, szüleiket szidalmazókat, más isteneknek szolgáltókat, mint Mózes, sőt ha elolvasod a hegyibeszédet akkor megláthatod, hogy még sokkal magasabbra tette a mércét...


Üdv. Péter

2010. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Freya

igen,hát a Biblia nekem nem kerek egészen,szerintem alapban bele sem raktak olyan dolgokat amiket bele kellett volna,a benne lévő dolgok inkorrekt formában való leírása meg egy másik külön téma.természetesen nem azt mondom,hogy az egész Biblia csak téveszméket tartalmaz,ez így nem igaz.

a történelemről az a véleményem,hogy úgy lehet formálni ahogy,és akinek épp érdeke,és ez nem csak az egyházi dolgok történelmére vonatkozik.

a keresztényekről vannak saját tapasztalataim(pozitívak is!)mozogtam keresztény körökben,olvastam bibliát is,de erről most nem kívánok vitázni.

2010. okt. 13. 19:51
 23/34 anonim ***** válasza:

Természetesen. Igazából én most nem is a te kommentedre reagáltam, hanem még az előtted szólóra, aki azt írta, hogy a keresztények birkák. Természetesen sok "birka" életmódot folytató ember él a földön, ezek között vannak vallásosak, ateisták, meg olyanok is akiket nem érdekel az egész de a politikusok vagy a divat rángatja őket dróton, mint egy bábot.


Én nem gondolnám, hogy olyan emberek, mint Szent Ferenc, Nelson Mandela, Martin Luther King, vagy Gandhi birkák voltak, mégis egy dolog kötötte őket össze: hittek Istenben. Nagyon. (Gandhi hinduként nagy rajongója volt a Bibliának. A legtöbb részt kívülről tudta. )


Csak azt szerettem volna mondani,hogy azért mert sok minden nem világos vagy -hibásan!- szó szerint értelmezik, a Biblia a mai kultúránk,morálunk alapja, és szerintem buta gondolkodásra vall lebirkázni azt, aki olvassa, hiszi, érti egy szinten. De ez már tényleg nem ide tartozik.


Freya

2010. okt. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

A világ vallásai olyanok mint a Luca széke.

Egy kis farigcsálás és a vallás ki van fordítva.

És persze tele van ellentmondással.

PL: Mindig találok hibát a Bibliában, rengeteg hibát.

Meg a Bibliát is ember írta. Attól ,hogy én írok egy hasonló könyvet és ráfogom,hogy Isten vezette kezem attól még lehet hatalmas baromság.

Tiszteletben tartom a vallásokat, de azért ne akarjanak megtéríteni mert lehetetlenre vállalkoznak.

2010. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kedves utolsó! Nagyon érdekes amit írsz a Bibliával kapcsolatosan. Érdekelne mi az a rengeteg hiba, amit a Bibliában találtál.


Jómagam elég sokat olvasom a Bibliát, és - néhány elhanyagolható hibán kívül - nemigen találtam benne semmi ilyet, főképp olyat nem ami a lényegi mondanivalóját befolyásolja.


Üdv. Péter

2010. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Kedves Péter:)


Aki hibát akar benne találni, az úgyis fog, aki nem akar, az meg úgysem :)

2010. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Vagy ezt úgy is mondhatjuk hogy aki akarja érti, aki akarja, nem érti. Vagy: "akinek van füle a hallásra, hallja...."

Freya

2010. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Péter 19:16

a Biblia szerint Mózes egy próféta volt.az Isten szavát közvetítette az embereknek ugyanúgy,mint Jézus.Ha az Isten végtelen irgalma-amit a keresztény egyház is hirdet,ebben nyilvánul meg,hogy "öljük meg,halállal lakoljon ezért vagy azért"akkor mi a franctól volt Mózes Isten hírnöke? akkor bárkinek a szövegét be lehetett volna rakni a bibliába,ítélkezésre,vádaskodásra bárki képes,a sarki útonálló is.és mellesleg az Biblia által említett ördög is ugyanezt teszi.

ha az Isteni igazságszolgáltatás ugyanolyan szinten van,mint az emberi,akkor minek az emberiségnek egy vezető Isten egyáltalán? akkor semmivel sem bölcsebb,irgalmasabb,magasabbszintű mint mi egyszerű bűnösök.ebben itt logikai bukfenc van.

2010. okt. 15. 14:44
 29/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmi logikai bukfenc nincs ebben. Az a probléma, hogy te csak ebben az életben vagy képes gondolkodni, Isten viszont örökkévaló, így az örökkévalóságban gondolkodik.


Gondolom abban egyetérthetünk, hogy Isten célja minden ember megmentése. Azonban ezt a kérdést komplex módon kell nézni, vagyis nehéz úgy megmenteni az embereket, ha közben őrült gyilkosok rohangálnak közöttük, és írtják őket. Valahol gátat kellett szabni a bűnnek, ezért lettek ezek a törvények ilyen szigorúan meghatározva Isten népe között, hogy akik különbséget tudnak tenni a jó és a rossz között, és tudatosan a rosszat választják, azok ne keveredjenek össze azokkal, akik a jót szeretnék választani.


Üdv. Péter

2010. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

úgy menti meg őket,hogy megöli? érdekes módszer.

akkor az ördögnek mi a funkciója,ha az Isten öli meg a bűnösöket?

2010. okt. 15. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!