Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van annyi egyezés a...

Miért van annyi egyezés a zsidó, a keresztény és a mohamedán vallásban?

Figyelt kérdés
2023. máj. 28. 19:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 anonim ***** válasza:
100%

#88

Mondjuk egy ideje sejtettem, hogy van neki másik account is. De így akkor összeáll a kép...

2023. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/108 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, ne hazudj, csak akkor azt hittem, hogy Abu vagy Abdul (fene tudja mi volt a neve) haverod tette vissza anonimet. Még meg is jegyeztem, hogy mennyire ismerős. De leeshetett volna pökhendi tapló stílusodból, hogy te vagy az.
2023. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 anonim ***** válasza:
0%
Abdullah a neve és én nem ő vagyok te féleszű. Teljesen más stílusban írt, és volt hogy nem is értettem egyet vele egy két kérdésben. Sokkal kedvesebb nálam de őt is ugyanúgy megrágalmaztátok és elmondtátok mindennek ahogy engem. Ez a jelenlegi keresztények erkölcsi, értelmi szitje.
2023. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg értelmezni, amit írtam, mert még ezt se sikerült.
2023. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/108 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmazz pontosan akkor. Menni fog?
2023. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/108 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

"Na most akkor áruld el miért fogadod el bizonyítás nélkül az idézett oldal állítást miszerint a Korán globális árvízről ír, és miért hagyod figyelmen kívül az én Korán versekel bizonyított állításomat miszerint a Korán helyi árvízről ír?"


1, Mert a cikk írója a témában járatos, elismert szakember, és a cikk a magyarországi muszlim közösség hivatalos honlapján jelent meg, azaz a közösség által elfogadott véleményt képvisel.

2, Ezzel szemben te egy anonim, nick nevét sem felvállaló (és az oldal szabályait semmibe vevő) senki vagy

3, Mert erre vonatkozóan (visszaolvasva az eddigieket) nem idéztél érdemben téged igazoló Korán verset. (ellenállításnál a hozzászólásod sorszámával idézd a téged igazoló részt)

4, A hivatkozott cikkben viszont OTT VANNAK az alátámasztó idézetek.

2023. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 anonim ***** válasza:
0%

"1, Mert a cikk írója a témában járatos, elismert szakember, és a cikk a magyarországi muszlim közösség hivatalos honlapján jelent meg, azaz a közösség által elfogadott véleményt képvisel."


Nem igaz. Magyarországon több muszlim egyház müködik, a cikk írója pedig nem képviseli sem az összes magyarországi muszlimot sem a magyarországi muszlimok véleményét ebben a kérdésben.



"2, Ezzel szemben te egy anonim, nick nevét sem felvállaló (és az oldal szabályait semmibe vevő) senki vagy"


Tehát téged nem érdekelnek a bizonyítékok, hanem azt nézed ki mondja és hogy az passzol-e a te elképzelésdehez. Hogy is mondjátok ti ateisták? Ti a tudományban hisztek? :) Most ismét bizonyítottad hogy közötök nincs a tudományos megközelítéshez.



"3, Mert erre vonatkozóan (visszaolvasva az eddigieket) nem idéztél érdemben téged igazoló Korán verset. (ellenállításnál a hozzászólásod sorszámával idézd a téged igazoló részt)"


Akkor mégegszer. Kezdjük ott hogy sehol nem ír olyat a Korán hogy az egész világot elöntötte a víz. Továbbá végig Noé népéről van szó, Noé a saját népéhez szól csak.


Allah ekkor meghallgatta a fohászát: „Az sugalltatott Noénak, hogy senki sem fog hinni a népedből, csak azok, akik már hisznek. És ne bánkódj amiatt, amit ők tesznek” (Korán 11: 36)


A Korán alapszabálya hogy az adott próféta a saját népéhez érkezik, kivétel Mohamed próféa, és ha büntetést kapnak akkor csak az a nép kap. Aztán, a Korán azt írja nem lett elpusztítva egy nép sem úgy hogy ne kapott volna prófétát, figyelmeztetést, tehát ez alapján megintcsak kizárható a globális árvíz.



"4, A hivatkozott cikkben viszont OTT VANNAK az alátámasztó idézetek."


Nem igaz. Megnéztem, és nincs egy ilyen vers sem .

2023. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/108 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem létezik egyetlen vers ami azt állítaná hogy csak egy helyi árvízről van szó, csak egy olyan hogy Noé ne bánkódjon a népe miatt. És te ebből kitaláltad azt a Koránban sehol nem írt mesét, hogy csak egy helyi árvízről lenne szó, és most játszod az eszed mintha ez nem csak egy kitalált mese lenne. És csodálkozol, miért nincs semmi hitelessége a szavaidnak...
2023. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/108 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nyilván nekünk nem hiszel hisz elvakult fanatikus vagy, de akkor tessék egy hittársad elemzése, aki szakértője a témának:

[link]

Elég részletesen végigelemzi, miért hibás a te elképzelésed, miközben a Korán folyamatosan ennek ellenkezőjét implikálja.

2023. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/108 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát nem létezik egyetlen vers ami azt állítaná hogy csak egy helyi árvízről van szó, csak egy olyan hogy Noé ne bánkódjon a népe miatt. És te ebből kitaláltad azt a Koránban sehol nem írt mesét, hogy csak egy helyi árvízről lenne szó, és most játszod az eszed mintha ez nem csak egy kitalált mese lenne. És csodálkozol, miért nincs semmi hitelessége a szavaidnak..."


Magyarul semmivel nem tudod megcáfolni a bizonyítékaimat csak hazdozol. Te a Bibliai verziót ismered és azt próbálod ráhúzni a Korán szerinti történetre ami vicc kategória. Az ateista elvtársadat is arra kértem mutasson bizonyítékot a Koránból, de erre nem volt képes. Persze te sem mert nincs ilyen vers.

2023. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!