Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok akik kinevetik és ócsárol...

Azok akik kinevetik és ócsárolják mások vallását, hitbéli meggyőződését, vajon nem szégyellik magukat egy kicsit legalább?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, hogy vajon miért verjük annyira a mellünket a XXI. században a vallás-szabadság idejében, amikor ezen az oldalon olyan nyílvánvalóan arcba nevethetnek és kigúnyolhatnak egymást emberek a másik hite vagy meggyőződése miatt.... Ez lenne a modern ember?

Csak én érzem úgy, hogy még mindig gyerekcipőben járunk, és úgy viselkedünk egymással mint dedósok a homokozóban, pedig állítólag modern felnőttek vagyunk,


2010. okt. 16. 12:12
1 2
 11/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"Én túllépek e mai kocsmán,

az értelemig és tovább!

...

Én mondom: Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kisérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem!"


(József A.)

2010. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Az a jó ha kinevetik és ócsárolják,mert ez bizonyítja azt hogy már felülemelkedtek rajta,és egy magasabb fejlettségi szinten vannak.Majd ha ledózerolják a templomokat,és a papokat elzavarják rendesen dolgozni,az lesz a szellem diadala.


Vagy nem.Mert a hitre a gyengéknek van szüksége,és már sokan elvesztették volna a talajt a lábuk alól ha nem kapaszkodhattak volna meg istenben,vallásban,hitben mely reményt ad.

A templomok állni fognak,mert még mindig isten az ingyenes pszichológus,szociális munkás,lelki szemetesláda,aki mindent elvisel és a nap 24 órájában mindenki rendelkezésére áll.Ezért nem zavar hogy ki miben hisz,nem azért hisz benne mert nincs jobb dolga éppen,hanem mert szüksége van arra a hitre hogy erősítse,fenntartsa és továbbvigye mint egy láthatatlan mentőöv.

2010. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem nevetem ki, és nem ócsárolom senki vallását, elfogadom más nézeteit. De engem nagyon bánt, hogy a vallásos emberek (tisztelet a kivételnek) nem tudják elfogadni, hogy én ateista vagyok, és képtelenek úgy beszélgetni a vallásukról, hogy ne próbálnák azt rám erőszakolni.
2010. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallás-szabadság teljesen rendben van,pont ezért nem kellene foglalkozni más ember vallásával/kötekedő,gúnyolódó értelemben/hanem megadni a tiszteletet,hogy másban hisz.

Igen,gyerekcipőben járunk,primitív,korlátolt gondolkodásúak vagyunk,ez az igazság...

szerintem ezen az oldalon a hitvitákkal még nincs is baj,mert ez csak annyit jelent,hogy nem ért valaki egyet a másikal.a primitívség ott kezdődik,ha gúnyolódok vele,lenézem azért mert más a vallása.

2010. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Engem speciel az arrogancia zavar, amivel a legtöbb szkeptikus ideír, persze tisztelet a kivételnek. Valószínűsítem, hogy úgy osztják az észt, hogy még Az idő rövid történetét sem olvasták Steven Hawkingtól, ami a relativitás elméletet magyarázza el konyhanyelven 200 oldalban. Úgy tűnik, hogy a legtöbbjük anélkül ír ide, hogy valaha is foglalkozott volna mélyebben fizikával, vagy konkrétan kvantummechanikával, vagy húrelmélettel, speciális realtiváts elmélett, vagy az ezek által leírt fizikai valósággal, vagy azzal, hogy az általunk 4 dimenzióban érzékelt téridő még számos extradimenziót tartalmaz, ami számunkra nem érzékelhető (egyesek szerint legalább ötöt, mások húsz, harminc vagy mégtöbb létezését bizonyították elméleti úton).

Vagy nem értik meg, hogy az anyagban a quantumok szintjén képtelenek magyarázatot találni a dolgok működésére, mert gyakran a semmiből jelenik meg egy bozon, valahonnan teleportálódik. Azon a szinten gyakran 0+0 =1, és konkrétumokról nem lehet beszélni, csak valószinűségekről.

Vagy azt sem tudják biztosan a tudósok, hogy miért van az anyagoknak tömege, mert nem találtak még olyan részecskét, ami indokolná a tömeg létezését, mint olyat (elméleti úton bizonyították a létezését, úgy hívják Higgs bozon, és egyebek mellett ennek megtalálására építették az LHC-t) Vagy a gravitáció létezése is relytély, hogy miért van, mi okozza. Összesen csak mérni tudjuk, de megmagyarázni nem.


Annyira keveset tudunk még az anyagi valóságról, amit meg tudni vélünk az mind ELMÉLET. Vagy arról, hogy miért csak 4 dimenziót érzékelünk, amikor többnek kell lenni.

Van egy Amit Goswami nevű, indiai származású elméleti fizikus, aki harminc évig oktatott oregoni egyetemen elméleti fizikát. Szerintem zseniális, amit a quantummechanika és a tudatosság kapcsolatáról mond. Ő helyet ad a vonzásnak és a fizikának a világképében.


És mivel csak jól alátámasztott elméletekről van szó, ezért ennyi erővel szerintem nem lehet kizárni azt az elméletet sem, hogy a spagettiszörny teremtette az univerzumot. Csak nem túl valószínű.


Jól megmondtam. Béke. :)

2010. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem nevetem ki és szólom le azokat, akik mélyebben vallásosak. Általában. Viszont amíg a sima hívők, tehát nem vallásosak, de hisznek istenben, és az ateisták nem mennek házról házra, hogy miért ne higgy ebben és abban, és nem küldözgetnek körleveleket, addig a mélyen vallásosak se próbálják másra erőltetni a hitüket! Most komolyan... hány ember kopogtat az ajtón, hogy ne légy hívő ezért meg azért. Na és hány olyan, aki bibliát/vallást árul?
2010. nov. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!