Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui saját kreált...

Jehova Tanui saját kreált bibliájukat kik vagy ki forditotta? Név érdekelne hogy utána lehessen nézni annak hogy hozzá értők voltak-e a forditók

Figyelt kérdés
febr. 15. 21:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Rájöttem ki kintornázik itt a gyiken. Úgy hivtuk,hogy Gumifejű a gyülekezetben ameddig jártam oda. Azért hivtuk igy mert mindig okoskodott.
febr. 19. 19:33
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom,kedves 10-es,miért gondolod, hogy nem ismerik a bibliai nyelveket. De fogadni merek, hogy nem vlégezted el a fent leírt összevetését a klf bibliafordításoknak, köztük az ÚV fordításnak. Ha megtetted volna, látnád, mennyire értelmetlen a feltételezésed. Vagy, ha ezt feltételezed az ÚV ford. bizottság tagjairól, akkor ugyanezt feltehetjük a többi bibliafordítással foglalkozó bizottságról is.
febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12

A többi fordítás esetén pontosan tudjuk, hogy kik voltak a fordítók, tudjuk, hogy milyen nyelveket és milyen szinten ismernek. Felesleges esetükben bármit feltételezni, mert tényekről beszélhetünk.


De az őrtorony fordítás esetén se kell feltételezni, mert már itt is ismertek a fordítók, azt is tudjuk, hogy egyik se ismerte a héber, görög, arámi nyelveket. A fordítók közül összesen egy fő, Frederick W. Franz tanult bibliai nyelveket nagyon alap szinten (de papírt ő se szerzett ismereteiről). Ami egy komoly fordításhoz édes kevés.

febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

Akkor szánj időt erre a videóra, de ha soknak tartod a 12 percet, akkor legalább a 6. perctől nézd meg és látni fogod, milyen hozzáértő emberek munkája van mögötte és miyen mélyreható kutatás előzte meg magát a fordítást:

[link]


A negatív irányú elfogultságod miatt egy nagyon pontos és jól érthető fordítástól fosztod meg magad.

Továbbra is állítom, hogy mindez hamar kiderólne, ha több fordítással összehasonlítanád.

Míg ezt nem teszed meg,már ne is haragudj, csak a saját véleményedet szajkózod

febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14

Egyrészt, én tényeket írtam, nem volt benne semmilyen negatív elfogultság.

Másrészt, ez nem az én véleményem, hanem újra írom, tény.


Javaslom, hogy keress rá a tény és vélemény szavak jelentésére.


Túl mélyreható kutatás pedig egyébként se kellett, mert a Wescott alapszöveget használták fel. Ami mondjuk szintén elég gyenge, ma már sokkal több és pontosabb alapszöveg változat van.

febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
12-es elöször is kik az újvilág fórditás tagjai név szerint? Állitólag hozzá nem értő laikus emberek műve az U,V,
febr. 20. 20:58
 17/22 A kérdező kommentje:
ja,köszönöm már itt leirták elöttem hogy kik voltak az elkövetöi ennek a gagyi irásnak.
febr. 20. 21:00
 18/22 Pupusz ***** válasza:

Isten minden neve helyére berakták ezt a kamu nevet, hogy jehova. Pedig Istennek rengeteg gyönyörű neve van. Annyi maradt fent a nevéből, hogy JHVH. Ebből kreálták a jehovát, de nem így hívják. Így az egész bibliájuk hazugság. Ha érdekel a téma, van fent róluk egy videósorozat olyantól, akik köztük volt. Ajánlom. Báránybőrbe bújt farkasok. A szabad akaratodat akarják, hogy aztán mindenről megmondják neked, mit csinálj és megfosszanak az életedtől. Sátánista szekta. Írnak sokan a videó alá, akik benne voltak.

https://www.youtube.com/watch?v=G8RbTaWlMWU&t=4s

febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18as sajnos ez benne van a bibliában hogy lesznek hamis tanitók és sokakat eltéritenek,és a rossz úton fognak járni,ők az egyik ilyen szekta.
febr. 27. 15:16
 20/22 Pupusz ***** válasza:
Az egyik legkárosabb szekta. AZ érdekes benne az, hogy a Bibliát használják hazugságokra. A hívek meg ahelyett, hogy olvasnák, értelmeznék, vezetőikre hallgatnak, akik megmondják nekik, hogy mi áll benne. Ezt csinálja az álkeresztény vallás 2000 éve. Emiatt szükséges saját magunknak olvasnunk és utánajárnunk, hogy mi áll a Bibliában, mert mindenhol átb...nak. Pénzért, hatalomért, befolyásért.
febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!