Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui nevezetű szerveze...

Jehova tanui nevezetű szervezetet ki vagy kik alapitották? Ki vagy kik állitották fel a tanrendszert? Ki jósolt,jövendölt több alkalommal tévesen?

Figyelt kérdés
febr. 27. 09:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#18


A legnagyobb probléma veled az, hogy te már eldöntötted, hogy mi az igazság, és semmi egyebet nem fogadsz be azon kívül, amit Jehova tanúi tanítanak neked. Az kérdés számomra, hogy azért, mert nem akarod befogadni, vagy azért, mert már nem tudod befogadni, vagy nem akarod. Ezért bár szét tudnám cincálni darabjaira az irományaidat, nem teszem, mert időpocsékolás lenne. A korábbi vitákban is teljesen zárt voltál, most is az vagy. Másrészt, én már lényegében ateista vagyok, felesleges tehát hitvitákba belemennem.

Egy dolgot azonban próbálj megérteni: az, hogy halmozod a bibliai idézeteket, semmit sem jelent. Ismétlem: semmit sem jelent. Mert BÁRKI meg tudja azt csinálni, hogy a tiédhez hasonló téveszmékhez beidéz a 20-30 igehelyet. Ezért írhatja azt Tertullianus az ókorban, hogy az eretnekekkel való vitát nem az Írásokon keresztül kell eldönteni.


Egy dolgot azonban mégis megjegyeznék. Nem miattad, hanem azok miatt, akik olvassák a topikot.

A Tanú válaszoló az (1Tim 4,1)-et a Jehova tanúi meghamisított fordításából idézte. Az eredeti görög szövegben ugyanis nem "ihletett szó" hanem "szellem/lélek/ szerepel. Itt meg lehet nézni az eredeti, ógörög szöveget, ahol rákattintva kiadja a magyar jelentést.


[link]


Nyilvánvalóan arról van szó, hogy az Őrtorony Társulat a maga háromságtagadó nézeteihez igazította a fordítását, hiszen szerintük a Lélek nem beszél, így - meghamisítva a szöveget - náluk "ihletett kijelentés" került a szövegbe.

febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

18

"nem "ihletett szó" hanem "szellem/lélek/ szerepel."

Ezt nem is vitatom, ismerem a fordításokat. Azonban az írások Isten szellemén keresztül készültek, vagy is lettek ihletve.

Ezért ennek jelentése semmit nem veszít az értékéből, csak akkor ha Isten mindenható képességét megszemélyesítjük.

Azt senki nem vitatja, hogy a szellem "beszél", de nem azért, mert külön személye Istennek.

Ahogy a tettek is hangosabban "beszélnek" a szavaknál.

Maga a tett nem betű szerint beszél.

A háromság dogmájára pedig nem szeretnék újra belefolyni, mert ezt is kiveséztük, miért nem Bibliai tanítás.


"Tertullianus az ókorban, hogy az eretnekekkel való vitát nem az Írásokon keresztül kell eldönteni."

Ez elég szomorú, mivel az igazság Isten szava, és Jézus gyakran idézett a meglévő iratokból hitelesítésként, ahogy más keresztény Biblia fordítok is.

A Biblia pedig nem vita tárgya, mert amit Isten lefektetett, az vagy ellehet fogadni, vagy elutasítani.

Akik pedig Istennel és Jézussal szeretnének összhangban egységesen élni, azok az ihletett írások szerint alkalmazkodnak.

Ezért készítette Isten úgy a szavát, hogy az megmagyarázza saját magát.

HA valami ellentmondásos, akkor az ember értelmezésével van baj, nem a Biblia írásaival.

febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Még valami:


"A történelem pedig bizonyítja, hiszen mindenki tudja, hogy milyen hatalmas fordulatot vett a keresztény életforma, és értékrend, amikor hatalomra jutott a világban."


A múltkor egy kisregényt írtam neked arról, hogy mi a helyzet történelmi szemszögből a témával. Most vagy elfelejtetted, vagy egyszerűen át sem gondoltad azt amit írtam.

Beszélsz te itt a történelemről, amikor úgy néz ki, hogy soha, egyetlen korabeli, vagy normális történelmi munkát nem olvastál. Gondolom nem járok messze az igazságtól, amikor azt gondolom, hogy az egyetlen forrásod a jw.org, ami olyan is, amilyen...


Na jólvan. 😅

febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Ezt nem is vitatom, ismerem a fordításokat. Azonban az írások Isten szellemén keresztül készültek, vagy is lettek ihletve."


Remek, tehát akkor lényegében te is elismered, hogy meghamisították a fordítást.

A többi csak rizsa, magyarázkodást.


"Ez elég szomorú, mivel az igazság Isten szava, és Jézus gyakran idézett a meglévő iratokból hitelesítésként, ahogy más keresztény Biblia fordítok is."


Nem, egyáltalán nem szomorú. A Biblia önkényes értelmezése ugyanis óhatatlanul szakadást létre. Régen azért nem volt annyi felekezet, mert a Bibliát az Egyház értelmezte, ma meg azért van annyi szekta, mert boldog-boldogtalan értelmezheti, és alapíthat vallást. Még a te vallásodban is szakadás következett be, hiszen kiszakadtak tőletek az Igazhitű Jehova tanúi.

Minden felekezet azt mondja, hogy ő Istennel van kapcsolatban, és mindezt a Szentírásra alapozva.

Na, többek között ezért sem hiszem el, hogy a Biblia Isten szava, mert ha az lenne, akkor nem lehetne millió módon értelmezni.


A régi keresztények még voltak olyan okosak, hogy nem értelmezgettek önkényesen, ezért nem szakadtak 1000 felé, mivel tudták, hogyan kell helyesen használni azt a könyvet.

febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"...Jézus gyakran idézett a meglévő iratokból hitelesítésként, ahogy más keresztény Biblia fordítok is."


Jézus nem idézte pl. Ruth könyvét, akkor a te logikáddal az nem hiteles.

Az Újszövetség idézi az apokrifokat is, és a görög irodalmat is, ezen kívül sehol sincs benne a Bibliában, hogy a keresztény hit egyedüli alapja a Biblia.


Látod milyen érdekes? :D


Te arról akarsz engem meggyőzni, hogy nálatok nincsenek teológiai nézetek, és nem is tudod, hogy amit te képviselsz, az a protestáns teológia, a Sola Scriptura.


Amúgy itt a cáfolat:


[link]

febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Bár hozzáteszem, zavaros, hogy nálatok mi a Bibliához való viszony. 🤔

Ha jól értem, alapvetően a Sola Scripturát szoktátok mondani, hogy a Biblia az egyedüli tekintély. Csakhogy tudomásom szerint nektek ugye a szervezet magyarázza a Bibliát, és nincs lehetőség egyéni értelmezésre. Ez meg inkább a katolikus Tanítóhivatalt juttatja eszembe.

Olyan, mintha a katolikus és protestáns mintát összegyúrtátok volna, és hol erre, hol arra hivatkoztok.

febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Am a #21-es kommentben ezt akartam írni: "Az kérdés számomra, hogy azért, mert nem akarod befogadni, vagy azért, mert már nem tudod befogadni". A "vagy nem akarod." tévedésből került oda.

Na mindegy. Amúgy te már évek óta itt vagy az oldalon, és semmit sem változtál.

De amint látom, csak én vagyok olyan hülye, hogy időt pocsékoltam rád azzal, hogy beszélgettem veled itt a topikban. Mert azt hittem, el lehet indítani a helyes gondolkodás irányába. Hát ez van, szívás, de megint elcsesztem rád egy csomó időt - feleslegesen.

Na szevasz.

febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

jw.org-on megtalálsz mindent


Emlékeim szerint külön videó is van róla


Persze más vallás követői/ateisták/ex tanúk szívesen elárasztanak a sok hülyeséggel majd


Persze ki tudja mi az igazság. Mindenesetre nézz fel oda is aztán majd eldöntöd hogy minek hiszel

febr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Ki jósolt,jövendölt több alkalommal tévesen?"


Az egész kereszténység Jézusról tévesen tartja (jósolja vagy jövendöli - teljesen mindegy), hogy ő a Biblia Istene. Ami végzetes, hamis azonosítás, de ezzel te nem foglalkozol, mert csőlátó vagy és a lényeges dolgokhoz nem értő vak és süket.

Tudjuk, hogy a Szentháromság nem Krisztus Istene. Jézus Istene nem háromszemélyes Isten. Melyik az igaz Isten, hiszen csak egy igaz Istenünk van (Ján 17:3). Akit soha senki nem látott, amíg Krisztust látták. (1Ján 4:12) Melyik Istent választjuk, hogy szolgáljuk? A Szentháromság Istenét vagy Krisztus Istenét?


Bálványimádást követünk el, ha mást imádunk, nem a Biblia igaz Istenét. Ki a Biblia igaz Istene? A Szentháromság az igaz Isten? Nem. Egyedül az Atya az igaz Isten? Igen! Az Atya az egyetlen igaz Isten a Bibliában. János 17:3 - És ez az örök élet, hogy megismerjenek téged (az Atyát), az EGYETLEN igaz Istent… Ahhoz, hogy higgyünk a Szentháromságban, el kell utasítanunk az Atyát, mint egyedüli Istent, ami azt jelenti, hogy el kell utasítanunk az egyetlen igaz Istent.


A bálványimádás olyan bűn, amely megakadályoz bennünket abban, hogy belépjünk Isten országába. 1Kor 6:9-10 – A bálványimádók nem öröklik Isten országát. A bálványimádókat a tűz tavába vetik. Jel 21:8 A bálványimádóknak meglesz a részük a tűzzel és kénkővel égő tóban. A Szentháromság elutasításának fő oka a bálványimádás elkerülése.


- A több mint kétmilliárd főt számláló kereszténység legnagyobb része a háromsághitük miatt bálványimádást gyakorol. Éppenséggel a JT nem bálványimádók a háromsághit elutasítása miatt. Erről miért nem beszélsz? A teljes igazság dokumentálása meghaladja a képességeidet? Nekik nem akarsz segíteni vagy nem tudsz? Pedig ezzel az évszázadokkal az apostolok halála után politikai nyomásra létrehozott, a görög filozófiát sem nélkülöző dogmájukkal megtorpedózták a saját üdvösségüket!


Lehet itt kollektíve kritizálni JT-it, de majd Krisztus eldönti, ki milyen elbírálást érdemel, és hogy némely hamis tanítások vagy gyakorlatok milyen súllyal esnek latba.


Ami a téves eszméket illeti:

Máté 23:24 Vak vezérek, akik megszűritek a szúnyogot, a tevét pedig elnyelitek.


Te még csak nem is vagy vezér, hanem egy simán tévelygő dilettáns.


Meddig fogsz még itt rugózni az ostobaságaidon?

márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Szépen megtagadtad az alapvető keresztény tanitást. Szépen meg is vagy győződve az ostobaságodról. Gratulálok!
márc. 3. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!