Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem védi meg az...

Isten miért nem védi meg az embereket a rosszakaró és csaló emberektől?

Figyelt kérdés
Holott a Miatyánkba az van írva hogy szabadítson meg a gonoszol. Ezt lehet az Isten nem jól tanította az embereknek mert még a kísértéstől se véd meg nemhogy a rosszakaró emberektől akik megkörnyékeznek és elveszik a házadat. A kísértés se jó de a csalók még rosszabbak akik kiforgatnak.

ápr. 5. 07:13
 11/93 anonim ***** válasza:
72%

Mert nem létezik.

Vagy ha igen, akkor egyszerűen nem szól bele az élet körforgásába.


Vagy van az a magyarázat, hogy egyeseket segít, másokat nem. Aztán majd a hívők megmagyarázzák, hogy miért nem segített...

ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
49%

6


Ezt rosszul tudod!

Nem írja a Biblia, hogy Ádám előtt, vagy után ne készültek volna még emberek.

Annyit ír, alkossunk embert a mi képmásunkra! Hogy az előtte lévőkre milyen kritériumok vonatkoztak, nem írták le! Tehát Ádám fia ezek közt találta meg párját és szennyezte be az istenemberi vérvonalat!

ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
77%

Jó, 12-es, ez már kicsit erőltetett és értelmetlen boncolgatása egy amúgy rohadt jó könyvnek. Egy Vissza a jövőbe filmet se úgy nézel hogy a benne lévő logikai bakikat próbálod valahogy kimagyarázni.

A népmesék hétmérföldet lépő csizmáját se kezded el számolgatni hogy szegény parasztgyerek milyen sebességgel sétálhatott és mennyire szakította szét a szembeszél.


El kell olvasni, tanulni kell belőle valami örök igazságot aztán kész. Felesleges túl komolyan venni vagy összekeverni a valósággal.

ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
63%
Isten ezt az emberi társadalom feladatává tette meg, és a társadalom ezt jól-rosszul csinálja. Leginkább tanácsot tudna adni arra, hogy a társadalom fenntart egy olyan intézményt, ami az efféle emberek védelmére hivatott sietni, úgy hívják, hogy Gyámhivatal. De a pszichiátriai beteg családtagjai is mehetnek a bíróságra, az illetőt gondnokság alá vetetni, hogy n e ússzon el a háza. Tudom, naivitással nem veszik gondnokság alá; ekkor a család, rokonok hivatottak a védelemre.
ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:

13


Bezzeg te folyamatosan bakikat keresel ebben a jó kis könyvben!

ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem elég sok a sz@rkeverő ebben a történetben. Te pedig valláskritika témakörben nem fogsz választ kapni a kérdésedre. Vallás témakörben igen. Itt olyan választ kapsz, hogy Isten nem létezik. Ott pedig olyat, hogy Isten miért engedi ezt meg.


De a probléma nagyon egyszerű alapokon kezdett nőni. Íme az ok:

"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a moly és a rozsda megemészti, és ahol a tolvajok betörnek, és ellopják, hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a moly, sem a rozsda nem emészti meg, és ahol a tolvajok sem törnek be, és nem lopják el. Mert ahol a te kincsed van, ott lesz a te szíved is." (Máté 6:19-21)


Mi a megoldás? Én is voltam hasonló helyzetben. Elég jól ment, de el akartak venni mindent. Szegényeinek nem volt elég az amije megvolt így hát megfogadtam Jézus tanácsát, amit a gazdag ifjúnak mondott:

"Erre Jézus így szólt hozzá: »Ha tökéletes akarsz lenni, menj, add el, amid van, add oda a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyekben. Azután jöjj, kövess engem.« " (Máté 19:21)

Így is tettem. Semmim sem maradt. De ha nincs semmid, akkor már nem tudnak elvenni tőled semmit sem. Ami maradt, az a szeretteim.

Felejtsd el ezt a patkányt. Valahogy bekkeljétek ki, hogy legyen fedél a fejetek felett. Aki tud, az menjen el dolgozni és éljen meg becsületes munkából. Nincs érzéketek az üzlethez, nincs érzéketek a joghoz. Akkor mégis mi a bánatos f.szomat akartok? Egymásra vagytok utalva anyáddal. Ha pedig csalárd módon eltértetek egy megállapodástól, amiről tudtatok is, akkor nem fognak kesztyüs kézzel bánni veletek.

Ott volt egy hagyatéki. Tietek lett a föld. Akkor mi a probléma? Egy földet nem lehet csak úgy eladni. Az ingatlan. Tanúk kellenek, és egy köteg papírmunka, ügyvéd előtt. Így működik. Egy konyhában írt papírdarab tanúk nélkül semmit sem ér. Ha ti meggondoltátok magatokat, noha csórikám fizetett és ezt tudja bizonyítani, akkor a pénzt vagy visszaadjátok vagy pedig benyelitek, hogy az a föld már nem a tiétek. De a hamis tanúzást a törvény szabadságvesztéssel bünteti. Ez itt inkább jogi kérdés, mint valláskritikai.

Már ne is haragudjál, de itt valami nekem bűzlik. Ha nekem bűzlik valami, akkor a bírónak is fog ennyi alapján. És én csak a te történetedet hallottam, a másik félt nem. Szerintem ezt a történetet kellene hitelesen előadni, mert ezek alapján a bíró is kiröhög titeket.

az, hogy pszichikai beteg vagy, igazából a beszámolód hitelét rontja. Itt az dominál, ki épelméjű. És az is épelméjű, aki hisz Istenben. A vallás más dolog.


De hogy miért engedi Isten? Van egy olyan rész is a Miatyánkban:

"és bocsátsd meg a vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek."

ez után jön a

"ne vigyél minket kísértésbe, hanem szabadíts meg a gonosztól"

ennyire futja a legtöbb hívőtől. Egy Miatyánk mantrázására, pedig van ám folytatása is:

"mert Tiéd az ország, tiéd a hatalom, tiéd a dicsőség."

A Biblia pedig így folytatja a Mi Atyánk után, Jézus ezen szavaira különösképpen felhívnám a figyelmedet:

"Ha megbocsátjátok az embereknek, amit vétettek ellenetek, mennyei Atyátok is megbocsát nektek. De ha nem bocsáttok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg bűneiteket." (Máté 6:14-15)


Ezeken elmélkedj el. Keresd a te részed ebben a történetben. Te mit tehetnél. Mi a legkisebb rossz, amit választhatsz? Én azt mondom inkább veszítsetek sokat, mint mindent. Inkább maradjon egy biztos kevés mint a semmi. És azért a biztos kevésért, amitek van legyetek hálásak. Akik pedig így tesznek, azok még kapnak mellé.


Elmélkedj e szavakon. Aki pedig ügyvédet javasol nektek, az fizesse is ki. Könnyű más f@szával verni a csallánt, hiszen nem az övét csipkedi majd.

ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:

"Egy Vissza a jövőbe filmet se úgy nézel hogy a benne lévő logikai bakikat próbálod valahogy kimagyarázni."

Mert nincsenek is benne logikai bakik.

ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
63%

De van logikai baki, kvantumfizikusok elemzik YT videóban hogy miért lehetetlen az az időutazás :D

Persze nem sokat értek belőle mert belekavarodok a sok idősíkba amit felvázolnak, de elhiszem nekik hogy úgy van.


Valami almanach nem stimmelt ha jól emlékszem.

ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
81%

18


Az pont stimmelt!

ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 A kérdező kommentje:

Nem is fogadunk ügyvédet. A bűnös református elvált unokatesom akart anyunak ügyvédet. El is vitte egyhez. Az a bozgor azt mondta hogy azé az átok Adie lesz a föld. Az unokatesommal watcs Alpin még kétszer vitatkoztunk és mind azt mondta miért nem fogadtuk meg az ügyvédet akit ő ajánlott vagy én miért nem keresek más ügyvédet a neten.

Ó.....és amikor ő vált akkor miért Marosvásárhelyről fogadott egy gyenge ügyvédet mikor Nagyváradon is van? Miért kellett onnan hozzon és hogy akart volna nekünk ügyvédet ajánlani mikor a saját válásánál se volt jó ügyvédje. Ha az exe nem veszik össze a szüleivel akik igazították és nem jutnak közös megegyezésre az a gát éves kölyök már rég külföldön volna az apjával. Az ügyvédnője az egynek elperelte volna. Pont ő akarna nekünk ügyvédet. Még magának se tudott.

Ez az a unokateso pofázza hogy ügyvéd kell. Aki néven van a föld az pont azt mondta anyunak hogy be fogadjon ügyvédet. Neki a fia ügyvéd és annak van kollegája és fogadja azt. Nem a fiát. Anyu is megmondta hogy nem fog ügyvédet fizetni. Most várjuk az idézést a tárgyalásra. Aki néven van a föld azt mondta hogy másfél évig él fog húzódni és lesz négy tárgyalás. Az Adi idén el akarná intézni mert jövő évtől beltelekke lesz nyilvánítva és addigra magáénak akarja hogy kiparcelazza és jó pénzt nyerjen rajta.

A társulási földeket csak írtam hogy az istengennye avval is becsapott minket. Abba mi vagyunk a hibásak. Minek kellett eladjuk neki? Vagy miért nem mondtuk még ha 2 évig nem intézi el akkor eladjuk másnak? Bár akkor avval is perelne mert ott is földszomszéd. Meg minek írtuk alá hogy 40.000 euróért eladtuk mikor ő kapta a pénzt. Kellett volna egy ügyvédet fogadjunk és vigyük a közjegyzőhöz. Az megakadályozta volna. Vagy mit tudom én. Most Adi elbizta magát. Gondolta ha a társulási földeken nyert akkor ezen is fog. Nagyapám meg dédapa sokat dolgozott a földekért. Kulaknaklettek nyilvánítva mert nagyapám nem akarta a közösbe beadni. Büntetésből lettek kulakok nem azért mert annyi földünk volt. 5 hektár volt csak. Apám egész életében szenvedett úgy az iskolába mint a munkahelyen mert piszkáltak hogy földes. Az iskolából ki is tették egy évre 11 éves korában. Bünteti táborba is küldtek mikor katona volt. Ceausescu bukása után a munkahelyen tették ide oda meg a legnehezebb munkát bízták rá hogy menjen el mert földje van. Alig tudta kivárni hogy érje el a nyugdijkort. Aztán Adrian vigyen mindent amiért apám szenvedett még? Még nagyapám dolgozott. A sz@rt takarította a kolektivnél vagyis a közösbe mert így szúrtak ki vele. Pedig szekeret is tudott hajtani még hentes volt a szakmája. Bármi munkát rá tudták volna bízni mert ügyes volt. 2020 ba anyu megkérdezte az Adriant és nem kellett neki. Szóban beszélgettek és azt mondta hogy nem. Aztán foglalkozott mással. 2022- be csapott be a társulási földekkel. Akkor adatta el velünk. Hat évig mi fizettük az adót mert a nevűnkön volt de o vette fel.a támogatást. Nem érzem ha anyuval a konyhába kézzel írott papírral csinálták arra hogy kapott támogatást a földre. Lehet Nagyváradon a mezőgazdasági támogatásnal is naffiabanda van. Mert másként nem kaphatott volna támogatást még terményt ha nincs a nevén a föld. Hogy lett volna a nevén mikor hivatalosan el se lett adva. Ez a társulás.

Négy év után még felébredt hogy kéne neki a másik két föld is mert jövőre beltelek lesz és jó volna nyerni rajta.

ápr. 5. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!