Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem védi meg az...

Isten miért nem védi meg az embereket a rosszakaró és csaló emberektől?

Figyelt kérdés
Holott a Miatyánkba az van írva hogy szabadítson meg a gonoszol. Ezt lehet az Isten nem jól tanította az embereknek mert még a kísértéstől se véd meg nemhogy a rosszakaró emberektől akik megkörnyékeznek és elveszik a házadat. A kísértés se jó de a csalók még rosszabbak akik kiforgatnak.

ápr. 5. 07:13
 41/93 anonim ***** válasza:
46%

32-es, tudunk is, csak nem akarják elismerni a vallásosak.

Tudjuk hogy a világ nem 6000 hanem sok milliárd éves, nem istenkék alkották hanem ősrobbanás, nem istenkék betegítenek meg és gyógyítanak meg hanem kórokozók és antibiotikum stb stb. Mindenre lett tudományos magyarázat, ami műszerekkel mérhető amire korábban meséket kellett kitalálniuk az embereknek.

ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
46%
A teremtés is meg lett cáfolva akkor mikor eljutott a genetika odáig hogy rájöttünk hogy van evolúció, rokonok a fajok és közös ősünk van a majmokkal.
ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
57%

"nem istenkék alkották hanem ősrobbanás"

Az ősrobbanás csak egy elmélet, istenkékről meg senki se beszélt.

ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
64%

Az ősrobbanás nem elmélet, tudományos tény. A húrelmélet vagy a multiverzumelmélet az elmélet. Pontosan kiszámolható az univerzum tágulása, kora, hogy mikor és hogyan kezdett el tágulni egyetlen kis pontból.


És volt istenkékről is szó. Pontosabban Istenről, de én idevettem az összes többi istent is amit kitaláltak az emberek, van párezer. Személyes kedvencem Ganesha, Jahve/Jehova akiből a keresztényeknél Isten lett, nekem túl uncsi sztori :/

ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim ***** válasza:
64%
Basszus, nem is értem hogy minek strapálom magamat. Ha valakit a dínócsontok se képesek kirángatni a vallási sötétségből, nem is az én fizika és biológia korrepetálásom fogja :D Elengedtem a témát, felőlem hihettek gyíkemberekben is, ha attól jobb nektek!
ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:

"Az ősrobbanás nem elmélet, tudományos tény. "

Nézd meg, hogy tudomány szempontjából mit jelent az elmélet.

ápr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
64%

"Olyan is lehet, hogy szabad akarattal rendelkező embert teremt, aki nem bűnöz, hanem megmarad Isten útján. Nem így történt. És ennek következményei vannak."


Szóval a mindenható és mindentudó képtelen volt normális, szabad akarattal rendelkező embereket teremteni, nem volt képes megoldani egy egyszerű problémát ezért saját bénasága miatt megbünteti az embereket azzal, hogy fölösleges szenvedésre ítéli őket.

ápr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 A kérdező kommentje:

Én a kérdésre várok választ. Ne offoljátok már szét. Nem.azt kérdezzem hogy van e Isten hanem hogy miért nem segít hogy megszabaduljunk a rohadék Capus Adriantol.

Persze hogy van Isten és hogy ő teremtette a világot. Az evolúcióra még az osrobbanasra van egy elméletem: a Sátán cselvetése. Az ördög megcsinálta hogy az eggyes angyalok ferfiakká alakuljanak és gyerekeket nemzenek. Azok a gyerekek és leszármazottjai a nefilimek meg a démonok, ők ,, a mitológiai istenek,,, ők játszották el hogy a későbbi korok emberei balványszobrok formájában istenként imádják és nem az Istent. Ezek állatokkal is csináltak, alattá varázsolva magukat és úgy lettek dinók is. Még sellők, tündérek, törpék. 10 éves korom óta tudom az ördögnek ezt a titkát. Azt is tudom hogy ezek az óriások nem halnak meg mert félig emberek felug angyalok és emberek testeibe mennek bele, ők játsszák el a visszatérő halottak szellemét meg szállják meg az embereket. Az evolúció is onnan van hogy az ő maradvanyaikat találták meg. A földönkívüliek is ezek.a démonok hogy a gonosz elhitesse az embereket hogy Isten hazug mert nem írt róluk a Bibliában meg rossz hogy őket nem üdvözíti. Mostanában már az ószövetséget akarja meghazudtolni hogy a Sátán volt az aki annyi embert kiirtot. Isten azért ölt meg annyi népet mert a nefilim gének voltak bennük nagyszámba és később megakadályozták volna Jézus születését. Az emberek nem látnak az orruknál tovább.

Az ördög úgy intézi hogy az emberek ne lássák hogy ő áll a dolgok mögött. Lehet azért gyötör engem az ördög a mentális betegséggel mert tudom a titkait. Tudok az egy világ egyház tervéről ahol nem lenne jelen Krisztus csak.az antikrisztus és ha megjelennek az a vallás én képes lennék kiállni az oltár elé és az embereknek megmondani hogy fussanak ki onnan mert nem Isten egyháza. Most is látom hogy Ferenc pápa a tavaly változtatott a museszovehen és nem jó irányba. Elhiteti az emberekkel hogy hát latinul is úgy van..csak azt felejti el hogy akkor még a tridenri mise volt ami az ortodox liturghiahoz volt hasonló és a mai protestáns misékhez (szembemisezes,úrasztala,nincs tömjén, nem áld meg csak az elején és végén, stb) nem illenek ezek a szavak. Plusz a kettős predesztinacio elvét is vallja közvetve avval hogy akik meghívást kaptak a bárány lakomajara. Itt a cselvetes. A pápa vagy vak vagy hátulról vezetik és belemegy csak be váltsák le vagy ne öljék meg.

De az volt a kérdés hogy Isten miért büntet Adival? Ezért nem.amit hiszek mert ez a színtiszta igazság. 10 éves korom óta kapom a kinyilatkoztatásokat. Én se tudok hogy Isten vagy a Satan adja nekem de biztos vagyok ebbe amit leírtam. Nem érzem az Isten miért nem szabadít meg Aditol.

ápr. 8. 07:03
 49/93 A kérdező kommentje:
Istennek volna hatalma Aditol megszabadítani. Akkor miért nem.adja hogy veszítse el a pert és maradjon a másik nevén a föld? Ne akarj ön Căpuș Adrian rajtunk is nyerni. Neki az a baja hogy nem neki adtuk el. A társulási földekkel nem volt baja hogy kéz alatt a konyhába vette meg. Az törvényes volt? Ez nem törvényes ami közjegyző előtt volt. Adi egy senkiházi és Isten akkor tenne jót ha rákos lenne és meghalna. Akkor negszabadulnánk tőle. Még miért nem juthat a pokolba? Miért kell azért a mennybe jusson mert katolikus, az Istent is kisemmizné. Elvenné mindent tőle is.
ápr. 8. 07:06
 50/93 anonim ***** válasza:
76%
Darwin-díj :)
ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!