Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A különböző lexikonok, enciklo...

A különböző lexikonok, enciklopédiák, tankönyvek nem sértőek a vallásosak számára?

Figyelt kérdés
Minden vallásnak, szektának megvan a maga hite aminek a modernkori tudás szöges ellentéte. Egyházi iskolákban pl hogy tartják a biológia, fizika, földrajz és történelem órát? Ha megtartják rendesen akkor saját magát hazudtolja meg az iskola, ha viszont a szektás szöveg megy, érettségin hasal el a diák. Vagy úgy állnak hozzá hogy fikció amit tanítanak mint irodalom órán a novellák?

ápr. 28. 13:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:

Ugye viccelsz 7-es?

A történelmi vallások is tudományos tényekkel cáfolhatóak.


Azt értem hogy kultúrális szerepe is van, de ha az lenne a kultúra része hogy áldozatot mutatunk be a Napistennek aki tartja a napkorongot, azt is mai napig tartanánk, ilyen csillagászati ismeretekkel is?

ápr. 28. 14:30
 12/76 A kérdező kommentje:
Egyébként az én "vallásom" szerint minden keresztény Ádám és Éva leszármazottja, ezért hiszik el az egészet, mert belterjesek. Ezzel legalább nem sértem meg a hitüket hogy "majomutódnak" nevezem őket.
ápr. 28. 14:33
 13/76 anonim ***** válasza:
55%

"Ugye viccelsz 7-es?"

Nem viccelek, nem szokásom.


"A történelmi vallások is tudományos tényekkel cáfolhatóak."

Nem cáfolhatóak, mert két teljesen külön dologról van szó.


"Azt értem hogy kultúrális szerepe is van"

Nem, nem sikerült megértened.


" de ha az lenne a kultúra része hogy áldozatot mutatunk be a Napistennek aki tartja a napkorongot, azt is mai napig tartanánk, ilyen csillagászati ismeretekkel is?"

Még egyszer, mert látom, nem sikerült megértened: a helyén kell kezelni a dolgokat, az adott kor lehetőségeihez mérten.

ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
50%

"Egyébként az én "vallásom" szerint minden keresztény Ádám és Éva leszármazottja"

Megint csak, nem sikerült megértened.

A Biblia nem egy természettudományos mű (mint a Harry Potter művektől vagy a Gyűrűk Urától sem várod el ezt), nem a modern kor ismeretrendszerén alapszik.


"ezért hiszik el az egészet, mert belterjesek"

És már el is kezdted az argumentum ad hominem mocskolását a keresztényeknek.

ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:

De hát ők maguk állítják magukról hogy Ádám és Éva utódai és fel vannak háborodva ha azt mondom hogy "majom" az ősünk.


Ezeknek semmi nem jó...

ápr. 28. 14:45
 16/76 anonim ***** válasza:
55%

#15: Mert bunkó, paraszt, alpári módon sértegeted őket - teljesen logikus, adekvát dolog hogy meg vannak sértődve. Egy kocsmában ezért agyonvernének - teljesen jogosan!


"De hát ők maguk állítják magukról hogy Ádám és Éva utódai"

Még egyszer: a Biblia nem természettudományos mű.

ápr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:

De abban igazad van hogy mindig a kitalálásának pillanatában aktuális tudás van a vallási könyvekben. Ha ezeket tényleg istenek "mondták" volna a prófétáknak, nem hülyeségek lennének bennük hanem olyan tudás amit később értettünk volna csak meg. Pl a járványok nem istenek haragjaként lenne kezelve bennük hanem legalább az szerepelne az adott könyvben hogy baktériumok/vírusok okozzák amit az adott vallás istene irányít az adott betegbe.

Ezer éve nem tudtuk volna még hogy mi az a vírus, de tudtuk volna hogy az okozza.

ápr. 28. 14:50
 18/76 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha bunkónak vagy parasztnak hat a véleményem, de most komolyan, ki az aki komolyan tudná venni ezeket? A húsvéti nyusziban is kb 6 éves koromig tudtam hinni.
ápr. 28. 14:52
 19/76 A kérdező kommentje:
De amúgy hiába mondogatod hogy a Biblia nem természettudományos mű, ezt a vallásosaknak kéne elmondanod hogy Ádám és Éva csak mese, majmoktól vagyunk, ha van is valamilyen isten, az első emberpár csak valami metaforaféleség lehet.
ápr. 28. 14:54
 20/76 A kérdező kommentje:
Mivel a természettudomány tényekre alapul, nem lehet vitatkozni vele. Ellenben a vallás hitre épít, hinni meg azt is lehet hogy csokinyuszi hímestojást toj.
ápr. 28. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!